شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:49 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 شناسه خبر: 1703288
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد؛

بهره برداری از۷۹۶پروژه در دهه فجر امسال در استان یزد/ اشتغال زایی برای بیش از۳هزارنفر

بهره برداری از۷۹۶پروژه در دهه فجر امسال در استان یزد/ اشتغال زایی برای بیش از۳هزارنفر
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از افتتاح و بهره برداری ۷۹۶ پروژه در دهه فجر امسال که زمینه اشتغال بیش از ۳هزار نفر را فراهم می آورد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا ،محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان یزد ضمن اعلام افتتاح و بهره برداری ۷۹۳پروژه  با اعتبار یک هزار و  ۴۲۵میلیارد تومان در دهه فجر امسال خاطرنشان کرد: این پروژه ها در حوزه های زیرساخت، آب، برق، گاز، بهداشت ودرمان ، گردشگری ، ورزش ، صنعت و حوزه عمران شهری می باشد که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۳هزار نفر در سطح استان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۴پروژه  از این تعداد در حوزه صنعت می باشد تصریح کرد: بسیاری از این پروژه ها با همکاری بخش خصوصی  در حال اجرا بوده که اکثر آنها نیز مربوط به چهار شهرستان بافق، اردکان، میبد، اشکذر می باشد.
صادقیان  ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰حدود۴۵۰کیلومتر خط راه آهن افتتاح که ۲۷۰کیلومتر آن مربوط به راه آهن یزد-اقلید، حدود۱۶۵کیلومتر آن مربوط به خطوط ارتباطی راه آهن شهرستان بافق  و۱۵کیلومتر نیز مربوط به خطوط فرعی می باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در ادامه این نشست خبری با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای ایجاد۴۵۰کیلومتر بزرگراه در سطح استان یزد انجام شده اظهار داشت: تا پایان سال ۱۴۰۰حدود۲۰۰کیلومتراز این میزان بهره برداری  که ۷۳کیلومتر آن افتتاح و حدود ۱۰۰کیلومتر آن نیز ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه اکثر روستاهای استان یزد از نعمت گاز برخوردار شده و در دهه فجر امسال نیز ۱۰روستای دیگر استان از نعمت گاز برخوردارخواهند شد گفت: با توجه به اینکه کار گاز رسانی به اکثر روستاهای استان به اتمام رسیده است در حال حاضر گاز رسانی به صنایع در دستور کار مسئولان استان می باشد که در همین زمینه  گازرسانی به ۴۵۰صنعت استان جز برنامه ها می باشد.
صادقیان با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن نیز تصریح کرد: در استان یزد۱۲هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شده که برای ۸هزارنفر تامین زمین انجام و برای ۱۰هزار نفر پیامک ارسال که با اقدامات در حال انجام امیدواریم  امکان تامین زمین برای تمام ۱۲هزار نفر در استان فراهم شود.
وی ادامه داد: اولین واحدهای طرح مسکن ملی واقع در بلوار نواب در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید  و در شهرستانهای دیگر نیز اقدامات لازم مربوط به این طرح ملی شروع شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد  با بیان اینکه بهره برداری از جاده سلامت یزد-تفت از پروژه هایی بوده که  با استقبال مردم روبه رو شده و در همین زمینه بعضی شهرستانهای دیگر نیز پیگیر افتتاح چنین پروژه هایی برای مناطق خود می باشد اظهار داشت: یکی از بزرگترین پروژه هایی که در حوزه فضای سبز در حال پیگیری می باشد جداسازی آب شرب از از آب مورد استفاده برای فضای سبز می باشد که با اجرای این پروژه ۲میلیون مترمکعب آب شرب از آب فضای سبز جداسازی که یک اتفاق بزرگ و پربرکت خواهد بود.
صادقیان در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه متاسفانه تاکنون پروژه فاضلاب یزدتنها  ۳۰درصد اجرا شده گفت: اقدامات  و مجوزهای لازم برای شروع ۷۰درصد مابقی فاضلاب شهری انجام شده است و همچنین در حوزه آب نیز علاوه بر خط اول ودوم انتقالی آب  به یزد در حوزه خط انتقالی خلیج فارس به یزد  نیز اقدامات خوبی انجام که انشاالله به زودی اخبار خوشی در این  زمینه شنیده خواهد شد و همچنین کارهای مطالعاتی انتقال آب از دریای عمان نیز شروع شده است.
وی با اشاره به اقدمات انجام شده در زمینه محیط زیست نیز گفت:با بهره برداری از سیستم آنلاین پایش آلودگی هوا در دشت یزد- اردکان حدود ۸۰درصد صنایع به صورت آنلاین کنترل و با نصب سه دوربین دیگر تمام صنایع این دشت به صورت کامل تحت پوشش قرار گرفته و۲۴ساعته فعالیت های محیط زیستی آنها رصد می شود.
وی با اشاره  به اقدامات انجام شده برای احداث ۷نیروگاه خورشیدی در استان یزد تصریح کرد: ۵نیروگاه از این تعداد به بهره برداری کامل رسیده  و همچنین در زمینه برق نیز احداث ۱۰پست برق در دوسال گذشته در دستور کار بوده است.
معاون هماهنگی  امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به بهره برداری سامانه کت وان در فرودگاه بین المللی یزد اظهار داشت: فرودگاه بین المللی یزد جز معدود فرودگاههای کشور می باشد که این سامانه نصب شده و همچنین در زمینه فرودگاهها نیز کاربهسازی ترمینال ۲فرودگاه بین المللی  یزد انجام و اقدمات لازم برای شروع بهسازی ترمینال یک این فرودگاه نیز شروع شده است.
صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد درپایان این نشسته  با بیان اینکه در سفر اول ریاست جمهوری به استان یزد ۴۶طرح در دستور کار قرار گرفته و با بودجه۹۷۰میلیارد تومان مصوب شد که ۲۲پروژه تکمیل و ۱۷پروژه نیز با پیشرفت بالای ۷۰درصد روبه روبه بوده و ۳پروژه باقیمانده نیز به مصوبات  سفر دوم ریاست جمهوری منتقل شده  تصریح کرد:در سفر دوم ریاست جمهوری نیز برای ۲۶پروژه مصوب شده ۵۱۱میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده   که ۱۵۳میلیارد تومان آن برای پروژه های حوزه راه و ۱۶۱میلیارد تومان آن برای حوزه های آب و ۱۷۳میلیارد تومان برای حوزه بهداشت ودرمان بوده است.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1703288
ارسال نظر
نظرات