شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:48 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 شناسه خبر: 1703384
استاندار قزوین:

نباید اجازه دهیم مقام و صندلی جایگزین ارزش‌ها شود

نباید اجازه دهیم مقام و صندلی جایگزین ارزش‌ها شود
هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین گفت: نباید اجازه دهیم مقام و صندلی جایگزین ارزش‌ها شود؛ مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم نیز بر برگشت به اخلاق و ارزش‌ها تاکید دارند؛ چراکه وقتی این دو عنصر وجود داشته باشد خدمتگزاری به مردم اصل می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ هدایت‌الله جمالی‌پور ظهر امروز(یکشنبه) در مراسم زنگ انقلاب که در دبیرستان شاهد بهشتیان قزوین برگزار شد؛ با گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار کرد: امروز مهم‌ترین رسالت ما صیانت از ارزش‌های اسلامی و انقلابی است و این مهم باید مورد توجه جدی آحاد جامعه و مسئولان قرار بگیرد.

 
وی افزود: مردم از روز آغاز نهضت امام خمینی(ره) تا امروز تلاش کرده‌اند و انقلاب را به این مرحله رساندند. ارزش و اخلاق عنصر مهمی است که مردم را پای انقلاب اسلامی آورد و همه را در کنار امام قرار داد و موجب پیروزی انقلاب شد.
 
استاندار قزوین با بیان اینکه ۲۲بهمن، امام خمینی(ره) بر کفر غلبه کرد و ارزش‌ها محور شدند، تصریح کرد: شهدا نیز برای این دو عنصر رفتند و در وصیت نامه آنان نیز توصیه همه ما به اخلاق مداری و توجه به ارزش‌های بنیادی، ارزش‌های دین و ارزش‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.
 
وی اضافه کرد: باید توجه داشت آنچه کشور را می‌تواند عزیز و قدرتمند کند توجه به ارزش‌ها و اخلاق است؛ در دوران دفاع مقدس نیز حاکم شدن ارزش‌ها باعث شد ما مقابل دشمنی که از جانب غرب و شرق حمایت می‌شد، بایستیم و پیروز شویم.

جمالی‌پور با بیان اینکه عامل وحدت ایران در دفاع مقدس نیز همین ارزش‌ها بودند، گفت: تا زمانی که در جامعه‌ای ارزش‌های عمومی و اجتماعی و اخلاق معرفتی حاکم باشد کشور موفق است و دشمن این را می‌داند.

وی با بیان اینکه مسئله نفوذ را باید جدی بگیریم، تاکید کرد: مقام معظم رهبری نیز از همان ابتدا نسبت به نفوذ هشدار دادند، دشمن نیز سرمایه‌گذاری هنگفتی در این حوزه انجام داده و می‌داند برای اینکه به انقلاب اسلامی ضربه بزند باید ارزش‌ها و اخلاق را هدف بگیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید جذب حداکثری داشته باشیم، افزود: ما نباید اجازه دهیم بچه‌های انقلاب به سوی دشمن بروند و مقابل انقلاب بایستند، امروز نیاز داریم در پنجمین دهه انقلاب در برخی روش‌ها بازنگری کنیم تا همچنان پاسدار خوبی برای انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا باشیم.

وی عنوان کرد: دشمن به دنبال زدن ستون اصلی انقلاب است لذا باید حواسمان باشد که صحبت‌های ما خوراک تبلیغاتی دشمن نشود و مردم را تهی کند، مسئولی که صحبت می‌کند باید بداند این کلام چه منافعی برای کشور و چه منافعی برای دشمن دارد.

جمالی پور بیان کرد: امام راحل با پشتوانه ارزش و اخلاق در مقابل دشمنان ایستاد و از آن روز دشمن متوجه شد تا زمانی که اخلاق و ارزش در کشور هست؛ نمی‌تواند با ایران مقابله کند بنابراین بنیان خانواده را هدف گرفت.

وی ابراز کرد: دشمن بعد از این که احساس کرد در حوزه خانواده موفق شده است، مسئولان را مورد هدف قرار داد و باید بررسی کنیم امروز جایگاه اخلاق و ارزش در بین مسئولین کجاست، دغدغه و نگرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همین است و باید اذعان کرد تا اخلاق و ارزش باشد انقلاب اسلامی قوی است و کسی نمی‌تواند تعرض کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: نباید اجازه دهیم مقام و صندلی جایگزین ارزش‌ها شود در این صورت انسان از معرفت خالی می‌شود؛ مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم نیز بر برگشت به اخلاق و ارزش‌ها تاکید دارند؛ چراکه وقتی این دو عنصر وجود داشته باشد خدمتگزاری به مردم اصل می‌شود.

وی در ادامه گفت: مردم عملکرد همه مسئولان را نگاه می‌کنند و صداقت آنان را می‌سنجند و این که چه میزان مسئولی منافع سیاسی و حزبی را مورد توجه قرار می‌دهد و چقدر به اخلاق پایبند است را مورد توجه قرار می‌دهند.

جمالی پور در پایان تاکید کرد: باید در عمل نشان دهیم که خدمتگزار صدیق مردم هستیم و اخلاق و ارزش برای ما مهم است.

گفتنی است؛ زنگ انقلاب اسلامی همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر با حضور آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و جمعی دیگر از مسئولان در دبیرستان شاهد بهشتیان طنین‌انداز شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1703384
ارسال نظر
نظرات