شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1399/11/13 شناسه خبر: 1703587
مدیر کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان یزد خبر داد؛

ساخت بیش از ۲۷هزار واحد مسکونی روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون

ساخت بیش از ۲۷هزار واحد مسکونی روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون، بالغ بر ۲۷هزار واحد مسکونی روستایی بهسازی و ساخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در گفتگو با یزدرسا ، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف تامین مسکن روستاییان و ایجاد واحدهای ارزان قیمت با دستور امام خمینی تشکیل شده است اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی و تشکیل شعبه یزد تاکنون بالغ بر۲۷هزار واحد مسکونی روستایی ساخته و بهسازی شده است.

وی ادامه داد:علاوه بر ساخت وبهسازی واحدهای مسکونی روستایی ، کار تامین زمین برای روستاییان نیز جز برنامه ها و اهداف این بنیاد بوده که در همین راستا تاکنون۳۱هزار قطعه زمین در نقاط مختلف استان به روستائیان اختصاص یافته است.
قربانیان ایمن سازی واحدهای مسکونی بر اساس اصول مهندسی در مناطق روستایی یکی دیگر از وظایف این بنیاد ذکر به سازماندهی ۱۳۶مهندس ناظر وطراح برای  نظارت و اجرای پروژه های روستای اشاره و تصریح کرد: با اقداماتی که این  افراد تاکنون به عمل آورده اند بنیاد مسکن استان یزد توانسته بالغ بر ۵۱هزار قطعه سند برای روستاییان صادر نماید.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با اشاره به تهیه بیش از ۴۰۰طرح هادی روستایی گفت: یکی از مهمترین برنامه های این بنیاد که اثرات و برکات بسیار زیادی برای توسعه مناطق روستایی و همچنین عاملی برای جلوگیری از کوچ روستائیان می باشد، طرح هادی روستایی بوده که تاکنون این طرح در۴۲۹روستای استان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه کاراصلاح و بهسازی جاده های روستایی نیز یکی دیگر از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد اظهار داشت: جهت تسریع در اجرای طرح ‌های عمرانی در روستاها با همکاری و مشارکت دهیاری ها تاکنون بالغ بر۱۱هزارتن قیر به روستاها اختصاص یافته است.
وی  ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد بالغ بر۶هزار واحد مسکونی شهری برای افراد فاقد مسکن ساخته  است.
علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در پایان با بیان اینکه این بنیاد متولی ساخت طرح مسکن مهر برای شهرهای زیر۲۵هزار نفر بوده است تصریح کرد: در همین زمینه بالغ بر۳هزار و۵۰۰واحد مسکونی در شهرهای مختلف استان ساخته شده  وبرای  بالغ بر ۴هزار و۶۰۰واحد مسکونی شهرهای زیر ۲۵هزار نفر کارهای ایمن سازی ومهندسی منازل انجام و اسناد این واحدها صادر شده است.
شایان ذکر است: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد بلافاصله پس از فرمان امام خمینی(ره) مبنی برلزوم تشکیل بنیاد مسکن در سراسر کشور، در استان یزد توسط سومین شهید محراب آیت الله صدوقی که قسمتی از دفتر خود را به این بنیاد اختصاص دادند به عنوان اولین شعبه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کشورتشکیل و شروع به فعالیت کرد.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1703587
ارسال نظر
نظرات