شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/11/13 شناسه خبر: 1703589
ارژنگ عزیزی:

خروج مرغ زنده از اردبیل ممنوع شد

خروج مرغ زنده از اردبیل ممنوع شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت‌: برای پیشگیری از کمبود کالاهای اساسی باید از خروج آن به شدت جلوگیری شود و در این زمینه نیروی انتظامی و پلیس راه موظفند از خروج مرغ زنده و کشتار شده فاقد مجوز دامپزشکی جلوگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از سبلان ما ، ارژنگ عزیزی  صبح امروز در جلسه تنظیم بازار استان اردبیل اظهار داشت : برای پیشگیری از کمبود کالاهای اساسی باید از خروج آن به شدت جلوگیری شود و در این زمینه نیروی انتظامی و پلیس راه موظفند از خروج مرغ زنده  و کشتار شده فاقد مجوز دامپزشکی جلوگیری کنند.

وی بر ضرورت  همکاری با تولیدکنندگان و کشتارکنندگان مرغ برای تسهیل در روند تولید تاکید کرد و افزود: نباید  عده ای سودجو با دریافت انواع نهاده‌ها به قیمت دولتی‌، فرآورده گوشت مرغ را از استان اردبیل خارج کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ناظر نرخ های مصوب بر مرغ از مرغداری تا کشتارگاه بر عهده سازمان جهادکشاورزی است و از کشتارگاه تا مراکز توزیع و عرضه وظیفه بازرسان و سازمان صمت است و باید در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی شود.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون تنظیم بازار ، اتحادیه‌ها ، تولیدکنندگان و کشتارکنندگان در اجرای این مصوبه که تا زمان رسیدن قیمت گوشت مرغ به نرخ مصوب 204 هزار ریال ادامه می‌یابد باید بیش از پیش همکاری کنند.       

عزیزی با اشاره به اینکه میانگین کشتار روزانه گوشت مرغ در استان 115 تا 120 هزار تن است اظهار داشت:  از این میزان حدود 95 هزار تن مربوط به مصرف درون استان اردبیل است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1703589
ارسال نظر
نظرات