شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1399/11/13 شناسه خبر: 1703680
مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد:

عده ای اگر انقلابی هم نیستند لااقل وطن پرست باشند/ «مدیریت جهادی» گام اول رشد توان داخلی

عده ای اگر انقلابی هم نیستند لااقل وطن پرست باشند/ «مدیریت جهادی» گام اول رشد توان داخلی
حجت الاسلام محمدی گفت: مانند روز روشن است هر کجا اشرافی گری و دلبستگی به غرب مورد توجه قرار گرفته مردم و کشور دچار چه چالش ها و آسیب هایی شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید ناصری محمدی مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد در گفتگو با خبرنکار یزدرسا، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص اصل انقلاب اسلامی عنوان کرد: همانگونه دربیانات رهبر معظم انقلاب دیده می شود و همواره مورد تاکید امام خمینی (ره) بوده، انقلاب اسلامی بر پایه «فرهنگ ناب اسلامی»، «با حمایت و پشتیبانی مردم و اتکا به توانمندی های داخلی» تشکیل شد و بعد از گذشت چهل و سه سال از پیروزی، این انقلاب باید با اتکای به این دوبال به اوج برسد و جلو برود.

امام جمعه موقت یزد موفقیت های جمهوری اسلامی را با نگاه به دو مقوله فرهنگ اسلامی و تکیه بر توان داخلی دانست و افزود: اگر در برهه ای از زمان و در بخش هایی ضعف هایی هم مشاهده می شود به این خاطر است که به این دو موضوع توجه نشده است امید مسئولان به بیرون بسته شده است.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: امروز نباید اگر فشار اقتصادی بر مردم تحمیل شده است و شاهد تعطیلی برخی صنایع وتوقف تولید هستیم به ناکارامدی نظام پیوست زد هر چند که دشمنان از القای اینکه ناکارامدی در ذات نظام اسلامی است از هیچ حربه و دسیسه ای فروگذاری نمی کنند.

***اشرافی گری و غربگرایی؛ زمینه ساز چالش ها

مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد اذعان کرد: در دوران سخت دفاع مقدس توانستیم بر پایه فرهنگ اسلامی انقلاب بر دشمن پیروز شویم و اگر امروز ایران به پیشرفت های عظیمی در حوزه مختلف دست یافته است بر توجه به همین فرهنگ است وگرنه مانند روز روشن است هر کجا اشرافی گری و دلبستگی به غرب مورد توجه قرار گرفته مردم و کشور دچار چه چالش ها و آسیب هایی شده اند.

وی با اشاره به حدیث پیامبر که فرمودند اگر علم بر ثریا هم باشد مردانی از پارس به آن دست می یابند» تصریح کرد: این حدیث نشان می دهد ایرانی ها همواره در کسب علم موفق بوده اند همانطور که تاریخ و گذشته مردمان این سرزمین هم با عالمانی چون زکریای رازی و بوعلی سینا این مهم را به اثبات رسانده اند.

امام جمعه موقت یزد خاطرنشان کرد: ایرانی ها در کسب علم هر کجا که احساس نیاز کنند و بر سر راه ان ها مانع و مزاحمتی  نباشد پیشرفت های حیرت انگیزی را رقم می زنند حال انکه ایران نه تنها در علوم دینی در کل جهان سرآمد است بلکه در سایر رشته های پزشکی، فیزیک، شیمی، نجوم در جهان پبشرو بوده اند و مطمئنا همین مهم در آینده ه م ادامه خواهد داشت و پیشرفت های شگرفی را رقم خواهند زد.

***عده ای اگر انقلابی هم نیستند لااقل وطن پرست باشند

وی گفت: ساخت واکسن کرونا را می توان به عنوان نمونه بارز موفق ایران را در علوم پزشکی معرفی کرد که شکی هم نیست اگر به جوانان و توانایی داخلی توجه بیشتری شود بهترین واکسن مقابله با کرونا را به دست بیاوردند اما متاسفانه عده با بی توجه به مبانی اسلامی و انقلابی، حتی به ایرانی بودن خودشان هم عرقی ندارند و دائم در کوس یاس و ناامیدی می کوبند و سد راه دانشمندان ایرانی می شوند.

مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد با بیان اینکه تولید واکسن کرونا می تواند مایه درخشش و بروز استعداد جوانان این مرز و بوم باشد تصریح کرد: از ابتدای شیوع و همه گیری ویروس کرونا چندین بار رهبر معظم انقلاب بیان داشتند که نسبت به ساخت واکسن کرونا در داخل امیدوار هستند و حتی دست رد به واکسن های خارجی نامطمئن زدند که نشان می دهد شاکله رویکرد و نگاه حضرت آیت الله خامنه ای به توانمندی متخصصان داخلی است.

***سیاسی کاری جهانی در واکسن کرونا نشان از ناکارآمدی متخصصان ابرقدرت‌ها

وی سیاسی کاری ها در تایید و رد واکسن های ساخته شده در کشورها توسط سازمان بهداشت جهانی را نشان از ناکارامدی متخصصان کشورهای ابرقدرت دانست و گفت: باید به توانایی متخصصان این سرزمین بر خلاف بسیاری از مسئولان دلبست و امید داشت که آینده نظام اسلامی با ظزفیت و توان داخل هر چه سریع تر به قله اهداف و پیشرفت های خود برسد.

حجت الاسلام محمدی بیا اشاره به اینکه تاریخ سند مطمئنی بر اثبات پیشرفت عظیم ملت ایران نسبت به سایر کشورها است ابراز کرد: اصل و بنیان چند هزار ساله تاریخ ایران، پشتوانه خوبی برای رسیدن به قله موفقیت هاست در حالی که تاریخ پیدایش برخی کشورهای مدعی به چند صد سال هم نمی رسد.

*** دانش و توانایی داخلی از هر دلبستگی دیگری کارآمدتر است

امام جمعه موقت یزد گفت: در بسیاری از کشورها نیز وقتی سراغی از موفقیت ها را بگیریم در انتهای به یک ایرانی منتهی می شود که بنا به شرایط و دلایلی از این سرزمین رخت مجرت را برگزیده اند و دستاودهای وی به نام آن کشور تمام می شود و  ای کاش مسئولین ما به این مهم باور داشتند که علم و دانش و توانایی ایرانی ها از هر دلبستگی دیگری کارآمدتر است.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه مدیریت جهادی و انقلابی نیز گام اول اتکای به توانمندی داخل است عنوان کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی ثابت شده هر کجا با مدیریت جهادی وارد عرصه ای شده ایم در آن میدان پیروز بوده ایم مانند صنعت هسته ای، صنعت دفاعی و حتی هوا و فضا، صنعت پزشکی و بسیاری از صنایع مادر اما توقف برخی پیشرفت های کشور از جمله اقتصاد، تورم، مسکن و غیره از نقطه ای آغاز می شود که خوی اشرافی گری وغربگرایی بر عملکرد مسئولان کشور چیره شده است.

انتهای پیام/س*

 

https://www.dana.ir/1703680
ارسال نظر
نظرات