شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/11/13 شناسه خبر: 1703718
امام جمعه اشکذر:

مردم و ولایت فقیه دو رکن اساسی در حفظ نظام اسلامی هستند

مردم و ولایت فقیه دو رکن اساسی در حفظ نظام اسلامی هستند
حجت الاسلام طالبیان گفت: ولایت فقیه و مردم دو رکن اساسی در حفظ نظام اسلامی هستند که در بیش از چهل ساله انقلاب اسلامی نقش آنها مشهود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا طالبیان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: انقلاب اسلامی پدیده مهمی هست که در این قرن و دورانی که همه دنیا به سرعت به سمت مادیات در حال حرکت هستند با پیشوایی و رهبری حضرت امام(ره) و همراهی مراجع عظام، علما و بزرگان و متفکرین دینی به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست در دنیا تئوری جدیدی را مطرح کند و آن نظام جمهوری اسلامی بود که براساس آن حکومتی در دنیا تشکیل شود که نه حامی نظام سرمایه‌داری غرب و نه همراه نظام کمونیسم شرق باشد و برگرفته از کتاب خدا و فرمایشات ائمه معصومین علیهم السلام است.

امام جمعه اشکذر عنوان کرد: آنچه که تاکنون موجب حفظ نظام اسلامی شده است و بعد از این نیز آن را حفظ خواهد شد نخست پیشوایی و امامت رهبر دینی و فقیه جامعه الشرایطی است که وظایفشان را از سیره اهل بیت و هدایت‌های وحیانی می‌گیرند همانگونه که امام(ه) همینگونه بودند و مقام معظم رهبری نیز اینگونه هستند و امروز هم همین مسیر ادامه پیدا می‌کند و ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی در نظام جمهوری اسلامی با ویژگی‌های که دارند رهبری این نظام را بر عهده دارند.

طالبیان ادامه داد: پایه و رکن دیگری که تاکنون موجب استمرار نظام اسلامی شده و از این به بعد هم خواهد بود حضور آگاهانه مردم در کنار رهبری است و اینکه مردم ایران اسلامی با آن بصیرتی که خداوند به آنها عنایت کرده با تمام نواقص و کاستی‌هایی وجود دارد  به واسطه دینداری خود همراه نظام وعلاقمند به نظام هستند و خواستار تحقق آرمان‌های امام و توصیه‌های شهدا هستند.

وی با بیان اینکه مردم به عنوان رکن مهمی از انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: وظیفه مسئولین این است که به گونه‌ای عمل کنند که رضایت عامه مردم حفظ و تقویت شود اما متاسفانه گاهی اوقات کاری انجام می‌شود که این جایگاه را متزلزل می‌کند، مسئولین باید بدانند که سرمایه و پشتوانه اصلی انقلاب اسلامی بعد از عنایت الهی و الطاف امام عصر، مردمی هستند که در متون دینی نیز به نقش آنها در حکومت و استمرار حکومت اشاره شده است.

طالبیان ادامه داد: امام علی(ع) در نامه‌ای که به مالک دارند دستورالعمل‌ها که برای حکومت داری لازم است را ارائه فرمودند و تاکید کردند که مردم مایه قوام دین هستند و همچنین به مالک توصیه داشتند مسئولیتی که پیدا می‌کند نباید موجب سوء استفاده اطارفیان و افراد خاص گردد، وظیفه ما نیز است که در کنار رهبری از انقلاب اسلامی پشتیبانی کنیم و مسئولان نیز به خواسته‌های مردم به عنوان پشتوانه و سرمایه نظام توجه کنند و آن‌ها را مورد بی مهری قرار ندهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1703718
ارسال نظر
نظرات