شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1399/11/13 شناسه خبر: 1703729
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد خبر داد؛

خشک شدن ۵ هزارهکتار باغات یزد در اثر خشکسالی

خشک شدن ۵ هزارهکتار باغات یزد در اثر خشکسالی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در راستا احیا قنوات شهرستان تفت در سال زراعی۹۸-۹۹ در مجموع ۱۱میلیارد و۴۰۰میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی وملی اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا،سید جمال سجادی پور با بیان اینکه بیش از ۷۰منابع آبی باغات شهرستان تفت از طریق قنوات تامین می شود اظهار داشت: در سال زراعی سال ۹۹-۹۸ از محل اعتبارات خسارت سیل حدود۸میلیارد و۸۰۰میلیون تومان واز محل اعتبارات ملی مبلغ ۲میلیارد و۶۰۰میلیون تومان برای احیای ۲۹۵ رشته قنات  این شهرستان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه اصلاح الگوی کشت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در سال جاری حدود۴۰۰دوره آموزشی به صورت مجازی وحضوری برگزارکرده است تصریح کرد: از این تعداد ۹۰دوره آن ویژه کشاورزان وبهره برداران شهرستان تفت بوده که ویژه آموزش پرورش گیاهان کم آب خواه مانند عناب، زرشک و گل محمدی بوده است.
سجادی پور ادامه داد: علاوه براین تسهیلات، کشاورزان میتوانند در زمینه پرورش گیاهان کم خواه درخواست خود را در سامانه سیتا ثبت واز تسهیلات درنظر گرفته شده این سامانه برای تهیه نهال یارانه ای  استفاده کنند که از این طریق دولت ۵۰درصد هزینه تهیه نهال را تقبل می نماید.
وی با بیان اینکه کشاورزان تفتی از دوره های آموزشی وتسهیلات در نظرگرفته شده برای اصلاح الگوی کشت که دارای مزیت اقتصادی هستند استقبال خوبی داشته اند گفت: در سال زراعی ۹۸-۹۹ برای کشاورزانی که قصد استفاده  از سیستم های آبیاری کم فشار و همچنین پرورش گیاهان کم خواه فعالیت نمایند، حدود۴۰میلیاردتومان اعتبار به صورت بلاعوض در نظر گرفته است.
سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در پایان تصریح کرد: طبق سرشماری انجام شده شهرستان تفت دارای ۵هزار هکتار باغات کشاورزی بوده که در سالهای اخیر به علت خشکسالی بسیاری از این باغات خشک شده است که امیدواریم با اقدامات در دست اجرا بتوانیم احیای مجدد این باغات را شاهد باشیم.
انتهای پیام/ک
 
https://www.dana.ir/1703729
ارسال نظر
نظرات