شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 شناسه خبر: 1703971
امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح کرد

مقاومت ملت ایران در برابر جنگ تمام عیار دشمن

مقاومت ملت ایران در برابر جنگ تمام عیار دشمن
آیت‌الله مدرسی گفت: امروز در جنگ تمام عیار با دشمن هستیم، چرا که جنگ احزاب دیگری علیه ایران اسلامی شکل گرفته و دشمن در صدد شکستن مقاومت ما است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و همچنین سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به آیه آخر سوره آل عمران گفت: قرآن در آیه «یا ایها الذین آمنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوا الله لعلکم تفلحون» یک برنامه چهار ماده‌ای برای ما دارد و می فرماید اگر این چهار ماده را رعایت کنید پیروزی از آن شماست و ما نیز برای انقلاب اسلامی به این چهار ماده نیاز داریم.

وی ادامه داد: اولین ماده این برنامه صبر فردی است هر کسی در زندگی و مشکلاتی دارد اما باید روحیه صبورانه را در خود ایجاد کند، انقلاب اسلامی نیاز به این صبر و بردباری دارد، مردم ما بیش از 40 سال صبورانه مقاومت کردند و صبورانه مشکلات را تحمل کردند.

امام جمعه بخش مرکزی افزود: با وجود مشکلاتی که تاکنون وجود داشته انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی را به همراه داشته است و در کنار دستاوردهای مادی، دستاوردهای معنوی زیادی مانند عزت، اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی را هم در پرتو صبر فردی و هم در پرتو صبر جمعی ملت ایران در دنیا پدید آورده است، یعنی جامعه صبورانه باید در مقابل شدائد و سختی‌ها مقاومت کند و هر کسی به اندازه‌ای که در توان دارد این حبل الله که نظام اسلامی است را پاسداری و تقویت کند.

مدرسی اضافه کرد: امروز ما در جنگ تمام عیار با دشمن هستیم، چرا که جنگ احزاب دیگری علیه اسلام، مسلمین و ایران اسلامی شکل گرفته است، هم ابرقدرت‌های مختلف در کنار هم جمع شده‌اند و هم زوایای مختلف جنگی از جمله فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... را برای ما فراهم آورده‌اند، این جنگ ها را باید به عنوان جنگ احزاب بدانیم به گونه‌ای که همه دشمنان داخلی و خارجی نظام دست به دست هم دادند و می‌خواهند مقاومت ایران را بشکنند.

وی با بیان اینکه انسجام ملی و ارتباط ملی با رهبری ازدیگر برنامه‌هایی است که باید به آن توجه کرد، گفت: «رابطوا..» در آیه آخر سوره ال عمران نیز به همین معنا یعنی مراوده ملت با یکدیگر و برقراری رابطه با رهبر جامعه است منتها خمیر مایه این برنامه تقوای الهی است، فرق ما با دشمنان این است ما با خمیر مایه تقوا و هم امید به دنیا و اخرت مقاومت می‌کنیم اما اهداف دشمن در راستای دستیابی به دنیاست.

مدرسی گفت: مردم ما شاهد دستاوردهای حکیمانه و هنرمندانه امام(ره) هستند، یکی از هنرهای امام(ره) این بود که نظام دنیا را که قبل از انقلاب به دو بلوک سلطه گر و سلطه پذیر تقسیم می‌شد بود تبدیل به سه بلوکه سلطه‌گر، سلطه‌پذیر و سلطه‌ستیز کرد، امام(ره) فرمود ما ملتی هستیم که نه باید سلطه‌گر باشد و نه سلطه پذیر بلکه باید سلطه ستیز باشد.

وی تصریح کرد: امروز دشمن می‌داند ملت ایران در مسیر سلطه‌ستیزی قرار دارد، همه مقاومت در منطقه برای سلطه‌ستیزی است امام(ره) این هنر را به ملت‌ها آموخت و به خوبی انقلاب اسلامی را صادر کرد، امروز در یمن، عراق، سوریه، افغانستان و در اقصی نقاط دنیا حرکت مردم برای سلطه ستیزی است و این نوید و خبر خوشی است که با صدور انقلاب اسلامی افتاده است و باید مدنظر قرار گیرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: از دیگر هنرهای امام(ره) این بود که اسلام نابی را از میانه اسلام متهجرانه، اسلام سکولار، لیبرال و امریکایی به مردم نشان داد و زیبایی‌های این اسلام را به مردم نمایاند و اسم آن را اسلام ناب محمدی گذاشت که نفی کننده اسلام لیبرال، سکولار، امریکای، اسلام متهجر و ... است.

مدرسی گفت: سومین هنر امام(ره) این بود که فقهی که 53  کتاب داشت و بخشی از آن مربوط به ولایت فقیه بود، امام(ره) این ولایت فقیه را هم در فقه هم در علم کلام تبلور داد، امروز ولی فقیه در فرهنگ دینی ما تنها مسئله شرعی نیست بلکه عینیتی در جامعه پیدا کرده و به عنوان یک مسئله کلامی و رکن اساسی برای فرهنگ دینی در آمده است البته همه حرکت‌های امام(ره) به برکت حضور مردم در صحنه‌های مختلف بود و برای تداوم این حرکت باید حضور منسجمانه و همراه با رهبری را داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1703971
ارسال نظر
نظرات