شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 شناسه خبر: 1704019
کارشناس مسائل سیاسی:

مقاومت بر آرمان‌ها، انقلاب را بیش از پیش جهانی می‌کند

مقاومت بر آرمان‌ها، انقلاب را بیش از پیش جهانی می‌کند
غضنفری با اشاره به سیاست خارجی به عنوان یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در این حوزه مقاطعی که بر اصول و آرمان‌های انقلاب ایستادیم باعث گسترش انقلاب در سطح جهان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کامران غضنفری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص برکات انقلاب اسلامی در کشور گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا مقطع کنونی که بیش از چهل سال از آن می‌گذرد فاصله ما در ابعاد مختلف علمی، صنعتی، نظامی، فرهنگی  و ... با سال‌های اول انقلاب بسیار زیاد شده است و پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف داشتیم که در برخی موارد اصلا قابل مقایسه نیست.


برکات انقلاب اسلامی در ایران

وی ادامه داد: اوایل انقلاب، دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما در سطح دنیا مطرح نبودند و جایگاه آن چنانی نداشتند اما امروزه دانشگاه‌های ما در برخی  از رشته‌ها و علوم خاص در دنیا جز چند کشور مطرح در جهان هستند و دستاوردهای بزرگی هم داشتند و از نظر ابعاد مختلف اقتصادی کشور هم علی‌رغم اینکه ما با مشکلات زیادی مواجه‌ایم اما پیشرفت‌های زیادی هم در این چهار دهه داشتیم.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: همانگونه که وضع شهرها و روستاها را مشاهده می‌کنیم هم اکنون تقریباً می‌توان گفت ۹۵درصد روستاهای ما  به لحاظ برخورداری از آب، برق، گاز، شبکه های بهداشتی، جاده آسفالت و امثال اینها قطعاً با اوایل انقلاب قابل مقایسه نیست و وضعیت کنونی شهرها نیز با توجه به پیشرفت‌ها و ساخت و سازهایی که شده، ایجاد کارخانه‌ها، مراکز تولیدی مختلف، گسترش شبکه‌های آبیاری آبیاری قطره‌ای در سطح کشاورزی،گسترش باغداری ها و ... قابل مقایسه با اول انقلاب نیست.

غضنفری ادامه داد: با این حال مشکلات زیادی داریم که بخش عمده‌ای از آنها به سوء مدیریت‌ها، عدم برنامه‌ریزی صحیح دولت‌ها به ویژه دولت کنونی برمی‌گردد، متاسفانه ما اغلب مشکلات اقتصادی کنونی ناشی از سوء مدیریت و بی برنامه‌گی و یا سوء برنامه‌ریزی مسئولین کنونی می‌دانیم و بخشی کوچکی از آن نیز مربوط به تحریم‌های خارجی است.
 

پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌هایی که مرتبط با دولت نبوده است

وی ادامه داد: دستاوردهای و پیشرفت‌های مختلف زیادی را در زمینه‌هایی که مربوط به دولت نبوده مانند پیشرفت‌های نظامی، هوا فضا، موشک و ... شاهد بودیم و هم اکنون نیز در دنیا در برخی از این عرصه‌ها حرف اول را می‌زنیم مانند ساخت برخی پهپادها و موشک‌های زمین به زمین و امثال اینها، دستاوردهای بسیار درخشان و خوبی در زمینه هسته‌ای داشتیم گرچه مسئولین کنونی ضربات زیادی به پیشرفت هسته‌ای در سال‌های اخیر وارد کردند اما دانشمندان ما توانستند ابتکارات خوبی به خرج کنند و بخش عمده ای از دانش صنعت هسته‌ای را بومی کنند.

غضنفری گفت: جمهوری اسلامی در بسیاری از زمینه های دیگر از جمله در زمینه پیشرفت پزشکی و درمان بیماری‌های مختلف پیشرفت خوبی داشته است و برخلاف سال‌های اول انقلاب که از ایران برای درمان و معالجه به کشورهای مختلف می‌رفتند الان از کشورهای خارجی برای درمان پزکشی به ایران می‌آیند و در کنترل بیماری‌های واگیر پیشرفت‌های خوبی داشتیم علیرغم اینکه در یک سال اخیر بحث کرونا مطرح است و این جا هم متاسفانه سوءمدیریت باعث گسترش این بیماری شده و می‌توانستیم همان ابتدا بیماری کنترل کنیم و متاسفانه به دلیل سوء مدیریت وضعیت ما متفاوت شد اما پیشرفت پزشکی ایران قابل ملاحظه است و در دنیا جزو کشورهای برتر هستیم.

مقاومت بر سر آرمان‌ها، موجب گسترش انقلاب اسلامی در جهان می‌شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود در محور سیاست خارجی نظام اسلامی به عنوان یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این حوزه مقاطعی که ما بر سر اصول و آرمان‌های انقلاب ایستادیم و شعارهایی که در زمینه سیاست خارجی مطرح کردیم مبتنی بر اصول و آرمان‌های ما بوده این باعث گسترش انقلاب در سطح جهان و گسترش هواداران جمهوری اسلامی در سطح دنیا شده است.

 غضنفری تصریح کرد: در مقاطعی که  در حوزه سیاست خارجی شعارهای غرب پسندانه دادیم و به اروپا و آمریکا لبخند زدیم و دست دوستی به سمت آنها دراز کردیم عزت و آبروی جمهوری اسلامی را در دنیا مخدودش کردیم مانند سیاست‌های ذلت مدارانه‌ای که دولت کنونی در هفت سال گذشته در پیش گرفته و متاسفانه مبتنی بر التماس کردن از اروپا و آمریکا  و خود را خوار و خفیف نشان دادن در برابر غربی‌ها بوده است که نتیجه آن این شده که به دلیل این سیاست انفعالی دولت وقت، امریکا و غرب سیاست فشار حداکثری را علیه ما در پیش گرفتند و هر چقدر هم می‌خواهند علیه ما زور می‌گویند و مدام فشارها و تحریم‌ها را افزایش می‌دهند.

برخورد عزتمندانه مقابل دشمن موجب افزایش اعتبار نظام اسلامی است

وی ادامه داد: در مقاطعی که عزتمندانه با دشمن برخورد کردیم اعتبارمان افزایش پیدا کرده است در ماجرای اخیر که کشتی کره‌ای را توقیف کردیم مشاهده کردیم که آنجایی که دشمن می‌خواهد از فشارهای خود علیه ما سوء استفاده کند و وابستگان به شیطان بزرگ نیز می‌خواهند در پناه حمایت او علیه ما موضع بگیرند و زورگویی کنند ما با التماس کردن به جایی نمی‌رسیم اما وقتی با قدرت جلو آنها بایستیم آنها مجبور می‌شوند که به ما التماس کنند، یک کشتی کره جنوبی را توقیف کردیم و آنها به التماس افتادند دارایی‌های جمهوری اسلامی را بلوکه کرده بودند و گردن کلفتی هم برای ما می‌کردند اما وقتی کشتی آن‌ها را توقیف کردیم و در موضع قدرت و عزت با آنها برخورد کریدم مجبور شدند کوتاه بیایند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: در زمینه های دیگر هم همین گونه بود وقتی انگلیسی‌ها نفتکش ما را در تنگه جبل الطارق توقیف کردند و ما متقابلا کشتی آن‌ها را توقیف کردیم انگلیسی‌ها به التماس افتادند و نهایتا مجبور شدند عقب نشینی کنند در واقع هر جا در سیاست خارجی از موضع قدرت و قدرت برخورد کرده و بر مواضع حق خود بایستیم دشمن مجبور می‌شود کوتاه بیاید و عقب‌نشینی کند اما برعکس هر جا که کوتاه بیایم، به آنها لبخند بزنیم و به آنها اعتماد کنیم در مقابل ما می‌ایستند و به ما زورگویی می‌کنند.

غضنفری عنوان کرد: بحث دیگری که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید مشخصی دارند استفاده از نیروی جوان و دولت جوان و حزب اللهی است، مشکلی که ما الان در کشور داریم عمدتاً به دلیل توجه نکردن به همین موضوع است یعنی به جای اینکه یک دولت جوان و حزب اللهی و با انگیزه جهادی، نیرو و توان کار جهادی بر سر کار باشد تا پیشرفت را گسترش دهد و کشور را به جلو ببرد یک دولت پیر و فرسوده بر سر کار است که توانی و حتی اراده‌ای برای کار کردن ندارد و امیدوارم در انتخابات بعدی مردم توجه کنند و دولت جوان و حزب‌اللهی بر سر کار بیاید تا بسیاری از مشکلات در کوتاه مدت برطرف شود.

انتهای پیام/ت

 

 

https://www.dana.ir/1704019
ارسال نظر
نظرات