شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 شناسه خبر: 1704032
تحقق شکوفایی، چهل و دو گام بعد از انقلاب اسلامی؛

وقتی یزد کویری در صنعت کشاورزی و دامپروری نوین سرآمد می شود/از پرورش گوزن تا تولید میوه بومی آمریکا!

وقتی یزد کویری در صنعت کشاورزی و دامپروری نوین سرآمد می شود/از پرورش گوزن تا تولید میوه بومی آمریکا!
یزد در حوزه کشاورزی و دامپروری به دستاوردهای نوینی رسیده است که حتی شاید بسیاری از این دستاوردها قابل باور نباشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محصولات کشاورزی و پرورش دام و طیور از حوزه های اساسی و مهم هر جامعه به حساب می رود، نیازز جامعه در این دو حوزه به قدری اهمیت دارد که سالانه بخش اعظمی از بودجه کشور در این خصوص صرف می شود.

متاسفانه ایران به خاطر کمبود در منابع آب قابل دسترس در بسیاری موارد صنعت کشاورزی و دامپروری وابسته به سایر کشورها یا به عبارتی واردات است اما جوانان این سرزمین به برکت انقلاب اسلامی و زمینه رشد و ترقی توانسته اند در این حوزه حرف هایی برای گفتن داشته باشند.

در این میان جوانان یزدی که سخت کوشی را از گذشتگان خود به ارث برده اند نیز با ابتکارات و خلاقیت های خود و البته به کارگیری علم و دانش به دستاوردهای شگرفی رسیده اند که می تواند بسیاری از چالش های کشور را در حوزه کشاورزی و دامپروری مرتفع کند.

حتی شاید بسیاری از این دستاوردها قابل باور نباشد و بتوان با معرفی بیشتر این پیشرفت ها گوشه ای از برکات انقلاب اسلامی را برای مردمان این سرزمین تشریح کرد.

***یزد اولین مرکز کشت میوه استوایی!

 

کشت پاپایا برای اولین بار در استان یزد انجام و منجر به ورود این استان به چرخه تولید کنندگان جهانی این میوه استوایی شد.

این روزها در کنار میوه‌های عادی نشانی از میوه‌های عجیب و تازه که اغلب اصالتی استوایی دارند به چشم می‌خورد، پاپایا یا خربزه درختی میوه‌ گلابی‌شکل و بومی آمریکاست که کشت آزمایشی آن در ایران در حال انجام است.

پاپایا میوه‌ای است که در تمام فصول یافت می‌شود و طعمی شیرین و بافتی کره مانند دارد که می‌توان آن را برای درمان زخم‌ها، جلوگیری از سرطان و تقویت مو استفاده کرد.

برای نخستین بار میوه گرمسیری درخت «پاپایا» یا خربزه درختی که در 8هزار مترمربع از گلخانه‌های شهرستان خاتم کشت‌ شده، درحال برداشت است.

***کشت علوفه به روش هیدروپونیک برای اولین بار در یزد

 

کشت هیدورپونیک روش نوین کشت گلخانه ای است که محصولات سالم در مکانی کوچک و با مصرف آب کم نسبت به زمین کشاورزی به دست می آیند.

خوراک دام از دغدغه هایی که اینروزها خلع ان در کشور به دلایل مختلف احساس می شود که جوانان یزدی توانسته اند با ایجاد نخستین مزرعه کشت علوفه به صورت هیدورپونیک، با منابع آب محدود علوفه با کیفیت و عاری از آلودگی برداشت کنند.

در این روش نوین در هر اتاق 12 متری 120 کیلوگرم بذر کشت میی شود و با مصرف 0.6 مترمکعب آبیاری طی یک هفته و با یک نفر نیروی انسانی با فعالیت 4ساعت در روز یک تن علوفه برداشت میشود در حالیکه این پروسه به روش کشاورزی سنتی، نیازمند مزرعه‌ای به وسعت 30 هکتار و بذرپاشی بیش از  2200کیلوگرم و در مدت زمان 40 روز است و برای آبیاری آن باید یک حلقه چاه 4 اینچ ایجاد شود!

این کشت عامل صرفه جویی تا 90 درصد هزینه‌های تولید علوفه است و به دلیل انجام عمل فلاشینگ در دام، سبب دوقلوزایی و افزایش شیر و کیفیت گوشت دام هم می‌شود.

***گوی سبقت زعفران کاری در دستان پرتلاش یزدی‌ها

 

زعفران که بعد از وانیل گران ترین ادویه دنیا معرفی شده و ان را طلای سزخ نامیده اند بنا به سنت در کشور ایران نام خراسان های سه گانه را یاداور می شود اما جالب است بدانید یزدی ها گوی سبقت را از سایر استان ها در این محصول ربوده اند و کیفیت زعفران یزد حرف اول را در کشور می زند.

به گفته برخی کارشناسان کشاورزی، گرچه یزد در زمینه تولید زعفران در جایگاه هفتم کشور ایستاده و فاصله آن با استان‌های پیشگام‌تر چندان نیست، اما کیفیت زعفران تولیدی در یزد به واسطه شرایط آب و هوایی این استان، حرف اول را در کشور می‌زند.

میزان برداشت این محصول نیز هر سال از سال قبل بیشتر می‌شود زیرا بر اساس برنامه ریزی که توسط جهاد کشاورزی انجام شده، هر سال 50 هکتار به سطح زیر کشت زعفران در این استان افزوده می‌شود.

در حال حاضر 834 هکتار از مزارع استان یزد زیر کشت زعفران قرار گرفته و سال گذشته 2.5 تن زعفران از این سطح زیرکشت برداشت شد.

***افتتاح مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی کشور در یزد

 

نخستین مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی کشور در شهرک صنعتی اردکان راه اندازی شد دارای مجهزترین آزمایشگاه در زمینه محصولات کنجدی است.

توسعه بازار و فروش محصولات، نیاز‌های نوآورانه و فناورانه، کاهش مصرف آب برای پوست کنی کنجد و ماندگاری بیشتر محصولات از مأموریت‌های مرکز نوآوری است.

نا گفته نماند که میزان مصرف کنجد استان یزد را سالانه 40 تا 45 هزار تن بوده و این محصول سهم 50 درصدی را از واردات کشور به خود اختصاص داده است.

***پرورش مرغ با استفاده از گیاهان دارویی برای نخستین بار در یزد

یکی از چالش های امروز کشور نهاده های دام و طیور است که در برهه هایی مشکلاتی برای مرغداران و دامداران ایجاد می کند.

یک شهروند بهابادی توانسته با استفاده از گیاهان داروئی وموادپروبیوتیک از جمله آویشن ،کلپوره  ، زیره ، رازیانه و مرزنجوش ،گوشت باکیفیت با هزینه کمتری تولید و روانه بازار مصرف کند.

این گیاهان داروئی به علت ترکیبات موثر باعث افزایش باکتری مفیددردستگاه گوارش مرغ واز بین رفتن باکتری هاو میکروارگانیزها می شوند.

درمجموع درهردوره ششصدهزار جوجه ودر طول سال بیش از چهار هزارو پانصد تن گوشت سفید در مرغداری های بهاباد با این روش تولید می شود.

***راه اندازی نخستین بیمارستان تخصصی اسب کشور در یزد

شکی نیست که صنعت اسب یکی از پولسازترین صنعت های جهان است که خوشبختانه استان یزد در کشور توانسته حرفی برای گفتن در این حوزه داشت باشد.

اما مهم تر از پرورش اسب خدماتی است که می تواند این صنعت را نسبت به دیگر کشورها متمایز کند که یکی از ان ها راه اندازی بیمارستان تخصصی اسب است.

بیمارستان تخصصی اسب استان یزد دارای بخش‌های پتنسیون تخصصی بیمار، رادیولوژی، اتاق زایمان، سونوگرافی، سالن جراحی، ریکاوری و نعلبندی طبی است که سال 95 به صورت حرفه‌ای راه اندازی شده است.
وجود ۶ دامپزشک متخصص بیماری‌های داخلی، بی هوشی، جراحی و دامپزشک عمومی این مرکز را به عنوان معتبر‌ترین و تنها بیمارستان تخصصی اسب ایران معرفی کرده است.

***بزرگترین مجموعه پرورش و تکثیر آهو و گوزن کشور در مهریز

 

این مرکز در سال 1386 با 13 رأس آهو راه اندازی شد و هم اکنون با 100 رأس آهو مشغول به فعالیت است.
هم اکنون این تعداد گوزن های این مرکز به بیش از ۵۰ رأس رسیده است و حتی این گوزن ها به کشورهای خارجی صادر می شود.

این دهکده مکان خوبی برای حفاظت، حمایت و تکثیر حیات وحش است و سالانه حدود 30 تا 40 رأس آهو، گوزن، قوچ و میش در این واحد تکثیر می‌شود.

***پرورش ماهی تیلاپیا بدون تعویض آب برای نخستین بار در یزد

 

پرورش ماهی تیلاپیا در مهریز برای نخستین بار در کشور بدون تعویض آب صورت می‌گیرد.

این روش به دلیل کمبود آب در استان یزد از اهمیت فراوانی برخوردار است و هزینه‌های تولید را هم تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان گفت: در این روش در هر متر مربع 50 قطعه ماهی پرورش داده می‌شود و میزان تولید گوشت آن نیز 25 کیلوگرم در هر متر مربع است.

در حال حاضر در استان یزد سالانه بالغ بر هزار و 300 تن انواع ماهی‌های قزل آلا، کپور و تیلاپیا تولید می‌شود.

***یزد جزو اولین ها در پرورش شترمرغ!

بیش از یک دهه است که شتر مرغ، بزرگترین و عجیب ترین پرنده کره زمین در استان یزد پرورش داده می شود.

بر اساس مطالعات انجام شده، میزان صرفه‌ جویی ارزی و سودآوری و اشتغالزایی این صنعت بالا است و پرورش شترمرغ می‌‌تواند به صنعت و شکوفایی این بخش کمک کند.

گوشت قرمز شتر مرغ در واقع شبیه گوشت گوساله است با این مزیت که از لحاظ کم بودن کلسترول و چربی شبیه گوشت مرغ و ماهی و از لحاظ پروتئین بالا با گوشت گوساله مقایسه می‌شود.

پرورش شتر مرغ هموراه دارای صرفه اقتصادی بوده است به گونه‌ای که علاوه بر استفاده از گوشت شترمرغ  از پوست و پرها، استخوان، نوک، تخم شترمرغ نیز در موارد متعدد استفاده می‌شود.

در استان یزد 20 واحد تولید و پرورش شتر مرغ مشغول فعالیت هستند که در مجموع قریب دوهزار قطعه شترمرغ در این واحد‌ها پرورش داده می‌شود.

با نیم نگاهی به چند دستاوردی که شاید به نظر ساده بیایند می توان دریافت انچه رسانه های غربی از این سرزمین نشان می دهند بسیار متفاوت از آن جهنمی است که معرفی می کنند و حقیقت نمی توان در هیچ کجای دنیا باور ملی و  شکوفایی ملت را مانند ایران مشاهده کرد.

ایران بهشتی است که از هر گوشه آن افتخاری نصیب ملت شریفش شده و حتی غول های رسانه ای دنیا که کمر به جهنم نمایی این کشور بسته اند نمی توانند با وارونه نمایی حقایقش را پنهان کنند.

انتهی پیام/

https://www.dana.ir/1704032
ارسال نظر
نظرات