شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 شناسه خبر: 1704045
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد خبرداد؛

هیچ نیروگاهی در یزد مشکل سوخت ندارد/ افتتاح ۲۸۹پروژه گازرسانی در ایام الله دهه فجر

هیچ نیروگاهی در یزد مشکل سوخت ندارد/ افتتاح ۲۸۹پروژه گازرسانی در ایام الله دهه فجر
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: در دهه فجر امسال ۲۸۹پروژه گاز رسانی با اعتبار۴۱۰میلیارد تومان در مناطق مختلف استان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا ،علی اکبر میدان شاهی مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در نشست برخطی که با حضور اصحاب رسانه استان یزد برگزار شد اظهار داشت: دردهه فجر امسال ۲۸۹پروژه گاز رسانی با اعتبار ۴۱۰میلیارد تومان در مناطق مختلف استان به بهره برداری خواهد رسید که علاوه بر برخوردار شدن خانوارها از نعمت گاز، عامل اشتغال و حفظ محیط زیست نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: با افتتاح پروژه های دهه فجر این شرکت، بیش از ۹۴مناطق روستایی استان  و ۱۰۰درصد مناطق شهری استان یزد از نعمت گاز برخوردار خواهند شد که در مجموع بالای۹۹درصد مناطق استان به گاز شهری دسترسی خواهند داشت.
میدان شاهی با اشاره به اینکه تنها مناطقی که هنوز به صورت کامل تمام مردم آن به گاز دسترسی ندارند مناطقی از شهرستان بهاباد می باشد خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه شهرستان بهاباد به عنوان آخرین شهرستان استان یزد در همین اوخر از نعمت گاز برخوردار شده است ، امیدواریم با اقدامات وبرنامه ریزی های انجام شده تمام مناطق این شهرستان نیز تا پایان سال۱۴۰۱به گاز شهری دسترسی پیدا کنند.
وی در ادامه این نشست خبری برخط با بیان اینکه دراستان یزد برای تامین سوخت نیروگاهها هیچ مشکلی وجود نداشته و هیچ نیروگاهی به علت مشکل سوخت از مدار خارج نشده اظهار داشت: حدود۴۵در صد مصرف گاز استان سهم نیروگاهها و حدود۴۴درصد مصرف گاز نیز سهم بخش صنعت و کشاورزی بوده و تنها۱۱درصد سهم مصارف خانگی می باشد .
میدان شاهی ادامه داد: با وجود عبور ۳خط انتقالی گاز از استان یزد و زیرساختی که در استان مهیا شده ، هیچ گونه قطعی در بخش صنایع وجود نداشته و حتی در زمانی که بسیاری از صنایع بزرگ کشور با مشکل سوخت مواجه بودند صنایع استان در این زمینه مشکلی نداشتند.
وی  گاز رسانی به صنایع استان را جزاولویتهای شرکت گاز استان ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون مصرف سوخت ۸هزارو ۱۱۰مشترک صنعتی با سوخت گاز جایگیرین شده که باعث حفظ محیط زیست خواهدشد.
وی اجرای ۱۳کیلومتر خط انتقالی محور کمربندی یزد را یکی از پروژه های بزرگ استان ذکر و اظهار داشت: طبق صحبتهای انجام شده مقرر بود اجرای این پروژه از ۵ سال دیگر شروع شود که بر اساس نیاز سنجی و برآوردهای آینده نگرانه و پیگیری مسئولین استانی این پروژه با اعتبار ۲هزار میلیارد ریال به زودی اقدامات اجرایی آن شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: در صورت اجرای این پروژه ، ظرفیت معادل گاز استان دوبرابر شده و با زیرساختهایی که فراهم خواهد شد به راحتی میتوان گاز تمامی صنایع استان را پوشش داد.
علی اکبر میدان شاهی مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پایان این نشست خبری برخط  با اشاره به اینکه شرکت گاز استان یکی از شرکت های همیار سازمان محیط زیست می باشد تصریح کرد: این شرکت علاوه بر تلاش برای تعویض سوخت صنایع به گاز، اقدامات دیگری مانند حذف قبوض کاغذی و الکترونیکی شدن کامل فرآیند صدور پروانه تا نصب علمک  و همچنین محول کردن ارائه ۲۲خدمت این شرکت به دفاتر پیشخوان از جمله اقدامات محیط زیستی این شرکت بوده است.
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1704045
ارسال نظر
نظرات