شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:31 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 شناسه خبر: 1704163
فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد؛

افزایش ۳۰۰ درصدی دستگیری اراذل و اوباش/ ۶فقره احتکار به ارزش ۴میلیارد در قزوین کشف شد

افزایش ۳۰۰ درصدی دستگیری اراذل و اوباش/ ۶فقره احتکار به ارزش ۴میلیارد در قزوین کشف شد
علی ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی دستگیری اراذل و اوباش نسبت به سال گذشته گفت: در رابطه با حوزه مواد مخدر هم پنج تن کشفیات مواد داشتیم که نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ سردار علی ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز(سه شنبه) در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان قزوین برگزار شد، با اشاره به افزایش اقتدار عملی نیروی انتظامی در برخورد با کسانی که مخل امنیت مردم هستند، اظهار کرد: انضباط بخشی عمومی به جامعه مشارکت همگانی را می‌طلبد و خدمات نیروی انتظامی منوط به ساعات اداری نیست بلکه به طور 24ساعته این خدمات ارائه می‌شود.

وی افزود: مردم سرمایه اجتماعی هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند که کسب مشارکت عمومی بسیار مهم است لذا یکی از اهداف ما در نیروی انتظامی، جامعه محوری است که درصدد هستیم مردم را با اقدامات همراه و نسبت به تهدیدات و آسیب‌ها آگاه سازیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین یادآور شد: سامانه 194 پل ارتباطی است که مردم انتقادات و پیشنهادات خود را نسبت به نیروی انتظامی از این طریق بیان می‌کنند؛ اجرای دقیق قوانین، ایجاد امنیت و دفاع از حقوق اجتماعی و ناموس مردم وظیفه ذاتی نیروی انتظامی است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در کاهش جرایم بیشتر اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار داریم که شامل پیش‌بینی، ریشه‌کنی و اقدامات مقابله‌ای است که البته فراتر از اقدامات پیشگیرانه، اقدمات پیش‌دستانه را در دستور کار داریم.

ابراهیمی بیان کرد: سه اصل را برای رضایتمندی مردم در اولویت داریم که شامل به کارگیری فناوری جدید که پلیس هوشمند را در دستور کار داریم و دیگر روش‌های سنتی پاسخگو نیست، دومین اصل استفاده از دانش و فناوری روز و اصل سوم استفاده از نیروهای توانمند و پا‌به کار و هوشمند است.

ثبت بیش از ۱۱هزار تخلف تردد خودروها در دوران کرونا

وی یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون 11هزار پرونده‌های مراجعات به کلانتری‌ها به مراجع قضایی ارجاع شده که از این تعداد هشت هزار و 200 پرونده منجر به کشف شده است که بیشتر در رابطه با برخوردهای فردی، نزاع‌های دسته جمعی، اختلافات ملکی و سرقت بوده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین از افزایش 23درصدی دستگیری متهمان پرونده‌ها نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: شش هزار و 118 متهمان پرونده‌ها طی سال جاری دستگیر شدند، در حوزه کرونا هم نیروی انتظامی با نیروی 100درصدی وارد میدان شد و هزار و 454 نفر در حوزه راهور و سه هزار و 247 نفر در حوزه نیروی انتظامی در این عرصه حضور داشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: نیروهای راهور در 15 نقطه از استان قزوین مستقر شدند که بیشتر با ارشاد و راهنمایی با مردم مواجهه داشتند و آخرین اقدام برخورد صورت گرفته است؛ 14 هزار و 219 بازدید صورت گرفته که سه هزار و 299 مورد تذکر و 407 مورد پلمب انجام شد.

ابراهیمی افزود: در منع ترددها تعداد پنج هزار و 509 مورد ثبت تخلف توسط دوربین‌ها و 11هزار تخلف به صورت دستی جریمه شدند که در بحث پرداخت جریمه‌ها قطعا بنا بر اعلام فرمانده کل، مردم را همراهی و کمک خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه خدمت وظیفه در استان قزوین 24 ماه است، تاکید کرد: مشمولانی که با غیبت بالای یک سال اگر خود را معرفی کنند می‌توانیم در فرماندهی قزوین جذب کنیم که در استان خدمت کنند و در حوزه رسیدگی به کارکنان وظیفه نیز سال آینده افزایش حقوق خواهیم داشت.

افزایش ۲۱درصدی دستگیری قاچاقچیان

فرمانده انتظامی استان قزوین عنوان کرد: شش هزار و 675 کیلومتر وسعت راه‌های استان است که 3/6 درصد از ترددهای کل کشور را در بر دارد که 2/8 درصد هم تصادفات را شامل می‌شود و امسال میزان ترددهای استان 20 درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول اذعان کرد: 23/16درصد تصادفات استان کاهش یافته و در تصادفات فوتی 56درصد، جرحی 24/60درصد و 36/19درصد هم تصادفات خسارتی کاهش داشته است و در متوفیانی که پزشکی قانونی اعلام می‌کند نیز 36/19 درصد کاهش داشتیم.

ابراهیمی با بیان اینکه تخلفات حادثه ساز در رانندگی 1/6 درصد کاهش یافته است، گفت: متاسفانه در تصادفات درون شهری آمار فوتی نسبت به تصادفات برون شهری افزایش داشته است که بیشتر به علت سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و استفاده از تلفن همراه حین رانندگی است و امسال 43 نفر فوتی در این حوزه داشتیم.

وی عنوان کرد: 68 هزار و 912 تماس مردمی با پلیس 110 داشتیم که 47 درصد از تماس‌ها عملیاتی و 40 درصد هم ارشاد و راهنمایی شدند؛ پنج هزار و 700 نفر از خدمات مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استفاده کردند.

انتظامی استان قزوین بیان کرد: در جرایم سایبری 128درصد از جرایم کشف شده که متخلفان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند و شاهد کاهش 20درصدی جرایم فضای مجازی نسبت به سال گذشته هستیم و در کشف جرایم 22 درصد افزایش داشتیم.

کشف ۵ تن مواد مخدر در استان قزوین

این مقام مسئول تصریح کرد: در 10 ماهه سال جاری حدود 11 باند حرفه‌ای سارقان حرفه‌ای خودرو شناسایی و دستگیر شدند که طی آن 155 فقره سرقت صورت گرفته بود و پنج باند سارقان قطعات داخل خودرو با 110 فقره سرقت را کشف کردند؛ شش باند سارق احشام با 80 فقره سرقت در استان کشف شد.

ابراهیمی ادامه داد: کشف 10 باند سارق منزل با کشف 170 فقره سرقت، سه باند سرقت موتور سیکلت با 21 فقره سرقت و کشف 699 فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش 400 میلیارد تومان و دستگیری 110 جاعل از اقدمات دیگر پلیس بوده است.

وی ابراز کرد: در حوزه جرایم اقتصادی با کشف شش فقره احتکار به ارزش 357 میلیارد و 990 میلیون ریال توانستیم به توفیقات خوبی دست یابیم و در حوزه قاچاق کالا و ارز بالغ بر 424 میلیارد و 552 میلیون و 197 هزار ریال اموال کشف شده است که نسبت به سال گذشته افزایش 42 درصدی کشفیات را داشتیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه افزایش 21 درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا را داشتیم، اضافه کرد: کشف 947 دستگاه استخراج ارز دیجیتال، کشف 244 هزار و 550 هزار دلار و یورو قاچاق، کشف یک میلیون و 304 هزار و 350 لیتر سوخت و فرآورده‌های نفتی، بیش از 19 هزار قلم لوازم آرایشی و دو میلیون و 76 هزار سیگار قاچاق کشفیات داشتیم که در رابطه با حوزه قاچاق 803 پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده است.

وی در پایان با اشاره به افزایش 300 درصدی دستگیری اراذل و اوباش نسبت به سال گذشته گفت: در رابطه با حوزه مواد مخدر هم پنج تن کشفیات مواد داشتیم که نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش داشته است و 855 نفر قاچاقچی در امر تولید و توزیع موادر مخدر دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته 65 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1704163
ارسال نظر
نظرات