شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704241
نماینده کلیمیان در مجلس:

امنیتی که کنیسا‌های یهودیان در ایران دارند در دنیا بی‌نظیر است

امنیتی که کنیسا‌های یهودیان در ایران دارند در دنیا بی‌نظیر است
همایون سامه یح بخت آبادی گفت: امنیتی که کنیسا‌های ما در ایران دارند در دنیا بی‌نظیر است و این بخاطر منویات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب در مورد احترام به ادیان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همایون سامه یح بخت آبادی نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: جامعه ایرانیان کلیمی در انجام فرایض و تعلیم مسائل و علوم دینی خود، در نظام جمهوری اسلامی ایران کاملا آزاد هستند و در کمال امنیت و آرامش به انجام فرایض دینی خودشان می‌پردازند.

وی افزود: کلیمیان هیچ‌گونه مشکلی در مورد تدریس علوم دینی ندارند و همان آزادی که سایر هم‌وطنان دارند شامل حال جامعه ادیان توحیدی از جمله جامعه کلیمی نیز می‌شود.

نماینده کلیمیان در مجلس اظهار داشت: مدارس جامعه کلیمی با حمایت دولت دارند به کار خودشان ادامه می‌دهند و در صورتی که حمایت‌های دولت از مدارس ما برداشته شود، مدارس ما به تدریج به تعطیلی کشیده می‌شوند.

بخت آبادی خاطرنشان کرد: امنیتی که کنیسا‌های ما در ایران دارند در دنیا بی‌نظیر است و همانطور که می‌دانیم چندین حمله نسبت به کنیساهای یهودیان در اروپا انجام شده است؛ اما بخاطر آن احساس ضدنژادپرستی که در ایرانیان وجود دارد و همچنین منویات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب در مورد احترام به ادیان، بحمدالله مشکل خاصی جامعه ما در ایران ندارد.

وی یادآور شد: سابقه حضور یهودیت در ایران به 2700 سال قبل می‌رسد و ما گوش و پوست و خونمان از این خاک است و به ایران عزیزمان عشق می‌ورزیم و این را ثابت کردیم به طوری که در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جامعه کلیمیان ایران شهید و جانباز و اسیر به انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی هدیه کردند.

نماینده کلیمیان در مجلس ادامه داد: در دوران جنگ نه تنها شهید دادیم و سرباز به جبهه‌ها فرستادیم بلکه کادر تحصیل کرده ما و کادر پزشکی ما در پشت جبهه همیشه همکاری کرده است و در دوران جنگ سابقه خوبی در مورد حضور آن‌ها در جبهه‌ها داریم. در عرصه سازندگی کشور نیز، هم فعالان اقتصادی و هم قشر تحصیلکرده ما کمک خیلی زیادی به این موضوع کردند.

بخت آبادی تأکید کرد: به تبع ایران مال همه ایرانیان است چه برادران و خواهران مسلمان و چه ادیان توحیدی که در ایران زندگی می کنند و در قانون اساسی به آن ها اشاره شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1704241
ارسال نظر
نظرات