شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704339
امام جمعه ایلام:

توان علمی دانشمندان ایرانی قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

توان علمی دانشمندان ایرانی قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: توان علمی دانشمندان ایرانی و پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از ایلام بیدار ، شرکت پالایش گاز ایلام، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار روز سه شنبه در دیدار مدیرعامل و هیات رئیسه شرکت پالایش گاز ایلام گفت: امروز انقلاب اسلامی علیرغم هجمه های همه‌جانبه استکبار جهانی و تحریم‌های ناجوانمردانه، در اعماق قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای گرفته و هر روز بر پیشرفت و عظمت آن افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت ایران اسلامی در طول این چهار دهه بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: هم اکنون جایگاه کشورمان به برکت انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف صنعتی، نظامی، پزشکی، کشاورزی، ورزشی، هوافضا، نانو تکنولوژی، اختراعات و تولید علم و ... در ردیف کشورهای برتر دنیا قرار دارد، این در حالی است که قبل از انقلاب از این پیشرفت ها خبری نبود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه هیچ کسی در دنیا نمی تواند پیشرفت های انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف را کتمان کند، افزود: امروزه دشمنان ما به پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف اعتراف می کنند و به همین دلیل است که با مردم ایران دشمنی می کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه مردم ایران قبل از انقلاب هیچ عزت و احترامی در عرصه بین المللی نداشتند، یادآور شد: به برکت انقلاب اسلامی امروزه مردم ایران در عرصه های داخلی و بین المللی حرفی برای گفتن دارند که دنیا را متحیر کرده است .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی عزت و احترام را به ملت ایران برگرداند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی عزت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان و دست بیگانگان را از سر مردم ایران کوتاه کرد تا مردم بتوانند آزادانه تصمیم بگیرند و برای پیشرفت کشور در زمینه های مختلف نقش آفرینی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به پیشرفت های پالایشگاه گاز ایلام در زمینه سلامت نظام اداری ، پژوهش ، تولید ، اشتغال و ... اشاره کرد و گفت: گزارش مسئولان پالایشگاه گاز ایلام امیدوار کننده است و به یقین نقش مدیریت بومی در تحقق این پیشرفت ها بی بدیل است .

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه با راه اندازی فاز ۲ این واحد صنعتی هم تولید بیشتر خواهد شد و هم در اشتغالزایی جوانان این دیار تاثیر گذار خواهد بود، افزود: تلاش مسوولان این واحد صنعتی برای تضمین تولید گاز در استان و استان های همچوار قابل تقدیر و قدردانی است، بطوریکه تاکنون با تولید پایدار و مستمر این مجموعه، هیچگونه مشکل قطعی گاز دراستان مشاهده نشده است.

پالایشگاه گاز ایلام برای تنوع تولیدات برنامه دارد

مدیرعامل شرکت گاز ایلام نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این واحد صنعتی برای تنوع تولیدات خود در آینده برنامه دارد، گفت: زنجیره متنوعی از محصولات متان، اتان ، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود و این واحد صنعتی برای افزایش در تنوع تولید محصولات جانبی برنامه های مدونی طراحی و در دست اقدام دارد.

روح اله نوریان از افزایش تولیدات ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: طی ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸، در تحویل گاز طبیعی به خط ۵ درصد، میعانات گازی ۵ درصد و گوگرد تولیدی ۱۰ درصد رشد داشتیم، ضمن آن که در همین بازه زمانی رشد ۱۶۰ درصدی در گاز مایع خام را داشته که به پارس جنوبی و پتروشیمی ایلام تحویل شده است.

وی با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام به منظور بهره برداری و تصفیه گاز ترش استحصالی از چاه های گازی منطقه تنگ بیجار ساخته شده است و تامین گاز ایلام و استان های همجوار، از اهداف ساخت این پالایشگاه است، یادآور شد: خوراک پالایشگاه گاز ایلام از گازهای ترش میدان گازی تنگ بیجار تامین می شود که از طریق خط لوله با ظرفیت ۶.۸ میلیون متر مکعب در روز وارد پالایشگاه گاز ایلام می شود و در فاز دوم این مقدار با اضافه شدن ۳.۴ میلیون متر مکعب در روز به ۱۰.۲ میلیون متر مکعب افزایش می یابد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام با بیان اینکه ایجاد صنایع بزرگ در هر منطقه می‌تواند تأثیر بسزایی بر جنبه‌های مختلف اقتصاد داشته باشد که وجود این پالایشگاه از این قاعده مستثنی نیست، اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام از معدود صنایع بزرگ فعال در استان است که تأثیر بسزایی بر اقتصاد این استان دارد.

نوریان ادامه داد: اشتغال حدود یک هزار نفر نیروی کار و ایجاد فرصت‌های اشتغال غیرمستقیم، کمک به رشد و توسعه پیمانکاران بومی، خرید بخش قابل‌توجهی از تجهیزات عمومی موردنیاز پالایشگاه در استان و منطقه و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی استان در زمینه‌های پژوهش، بخشی از تأثیرات این واحد صنعتی در اقتصاد استان است.

وی تصریح کرد: این واحد صنعتی به‌عنوان تنها پالایشگاه غرب کشور شرایط استراتژیک و خاصی را برای این شرکت به وجود آورده و عمده مصرف‌کنندگان گاز آن مربوط به بخش خانگی است که در فصل سرما و افزایش مصرف گاز، وجود این پالایشگاه در این منطقه از کشور بسیار بااهمیت‌تر می‌شود، به‌نحوی‌که علاوه بر ایلام، استان‌های همجوار از محصول گاز شهری این شرکت بهره‌مند ‌و از زمان راه‌اندازی پالایشگاه از سال ۸۶ تاکنون مصرف‌کنندگان این استان‌ها با کمترین افت فشار مواجه بوده‌اند.

نوریان با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام در سال های گذشته در راستای مسئولیت های اجتماعی، قدم های ارزشمندی برای جامعه هدف برداشته است، افزود: پالایشگاه گاز ایلام همزمان با انجام ماموریت های سازمانی، تلاش می کند در راستای مسوولیت های اجتماعی به مناطق کمتر توسعه یافته کمک و بر این اصل اعتقاد دارد که فعالیت موثر در این حوزه علاوه بر منشاء اثرگذاری مثبت در استان، باعث عمران و آبادی در روستاهای اطراف می شود.

وی با اشاره به اینکه این واحد صنعتی در راستای مسوولیت اجتماعی، با رویکرد توجه به کارکنان، جامعه و محیط زیست اقدامات قابل توجهی انجام داده که برای آحاد مختلف جامعه ملموس است، اظهار داشت: ارتقاء رضایتمندی جامعه به عنوان مهمترین هدف در حیطه مسئولیتهای اجتماعی شرکت، جزء برنامه های اصلی شرکت می باشد .

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1704339
ارسال نظر
نظرات