شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704348
خلا مدیریت انقلابی در میان مسئولان؛

بکارگیری مدیران ضعیف و غیرانقلابی نتیجه مشکلات اقتصادی

بکارگیری مدیران ضعیف و غیرانقلابی نتیجه مشکلات اقتصادی
در طول تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی هر جا مدیریت انقلابی بوده شاهد پیشرفت و توسعه همه جانبه بوده ایم و هر جا تفکر و مدیریت انقلابی حاکم نبوده مشکلاتی را هم برای مردم و جامعه به وجود آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از ایلام بیدار ، پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برکات زیادی را در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و سایر موضوعات را به دنبال داشته است.

دستاوردهای این پیروزی امروزه قابل قیاس با قبل از انقلاب و دروان طاغوت نیست، پیشرفت های ایران اسلامی در طی این چهار دهه، بهت دنیا را در پی داشته است.

بررسی عملکرد جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته نشان می‌دهد در شاخصهای عمده‌ای مثل آموزش، بهداشت، اقتصاد و صادرات غیرنفتی، عدالت و رفاه اجتماعی تحولات قابل ملاحظه‌ای ایجاد شده است.

در واقع عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران با شاخص‌های بین‌المللی و نیز معیارهای ملی برگرفته از اسناد فرادستی نظام در دستور کار قرار گرفته است.

 بی شک در این مسیر چهل ساله، هم کارآمدی و کامیابی بوده و هم شکست و ناکارآمدی. هم چالشهایی نظیر ناکارآمدیهای دولت کنونی داشته ایم و هم موفقیتهای بزرگی در معنویت، سازندگی، عدالت گستری و علم و صنعت.

عملکرد ضعیف مسئولان غیرانقلابی

وضعیت اقتصادی همان مسئله ای است همه دولتها ملزم به پیش برد و بهتر کردن اوضاع هستند، قطعا نباید فراموش کرد که چه قول هایی برای بهتر کردن وضعیت اقتصادی رد وبدل شده و دولتها چه سیاستی می خواهند در پیش بگیرند.

قیمت ها همان چیزی هستند که این روزها بیشتر از چیزهای دیگری نیاز به ثبات داشتند اما اینگونه نشد و معیشت مردم قربانی سوء تدبیر و بازیچه های سیاسی قرار گرفت.

گاهی شاهد افزایش بی سابقه قیمت کالاها بودیم و هیچ تلاشی برای مهار آن نمی شد تا آن جا برخی کالاها حکم کیمیا می یافت و مردم برای دریافت آن صف می بستند. 

خلا مدیریت انقلابی در میان مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام نیز حمایت جناحی از مدیران رانت خواری که از موقعیت خود سوء استفاده میکنند را مصداق سوء تدبیر نام برد گفت: برخی با وجود سر دادن شعار درود بر مخالف من، سعی در ایجاد اختناق و سلب مسئولیت از منتقدین خود، ولو متعهد، متخصص، فرزند شهید و یا ایثارگر را دارند؟
وی اضافه کرد: چرا در نهادی که حیطه کاری آن سیاسی نیست، نهایت تنگ نظری و سیاسی کاری در آن صورت میپذیرد؟

در همین رابطه، حجت الاسلام "احمد امرایی" در گفتگو با خبرنگارایلام بیدار  گفت: امروز وضعیت اقتصادی به گونه ای است که هر روز شاهد قیمت های جدیدی هستیم واین مساله باعث ایجاد فشار اقتصادی بر روی مردم شده است.
وی اظهار کرد: از طرفی کارخانجات تولیدی هم با مشکل سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه مواجه هستند که به علت عدم توجه وثبات اقتصادی تا آستانه ورشکستگی فرو رفته اند.
امرایی در ادامه گفت: آن چه امروز در جامعه می بینیم حاصل عدم حمایت از تولید و برنامه ریزی مناسب برای حل مشکلات جامعه است.
امام جمعه چرداول خاطرنشان کرد: مشکلات کشور در حوزه اقتصادی با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد قابل حل است و می توان در حوزه اقتصادی به شکوفایی رسید.
وی بیان داشت: البته عوامل مختلفی مانند ویروس کرونا و... دراقتصاد کشور تاثیرگذارهستند ولی از این وضعیت هم می توانیم عبور کرده و به قله های پیشرفت دست پیدا کنیم.
امرایی عنوان کرد: با مدیریت صحیح ،برنامه ریزی و اتخاذ سیاست های مناسب ، توجه به استعداد های کشور و رفع موانع تولید می توان در زمینه اقتصادی به ثبات رسید ونیازی به توافق با بیگانگان نداشت.
امام جمعه چرداول تصریح کرد: دراین شرایط که سرعت انتشار ویروس کرونا افزایش یافته است از مردم می خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی از سرعت انتشار این ویروس منحوس بکاهند.

ناکارآمدی ها عمدی است؟

با این اوصاف این سوال در ذهن بسیاری از تحلیلگران مطرح می شود آیا ناکارآمدیها، عمدی است؟ آیا این ناکارآمدیها نتیجه پروژه نفوذ دشمن که رهبر انقلاب چند سال قبل نسبت به آن هشدار داده بودند، نیست؟

عمدی در اینجا نه به معنای نفوذی بودن مسئولین رده بالای کشور و آگاهی آنها نسبت به نقششان در پروژه دشمن، بلکه به این معنا که عوامل نفوذی در لایه های میانی مسئولیت، با نظرات کارشناسی جهت دار، با ناکارآمدیهای عمدی، با مشورتهای غلط یا با انتصاب افراد ناکارآمد، نقشه دشمن را تکمیل کنند.  مانند افراد نفوذی که در مذاکرات هسته ای دستگیر شدند.

معنای دیگر عمدی بودن، نفوذ جریانی است؛ یعنی همان چیزی که رهبر انقلاب از آن به نام تغییر دستگاه محاسباتی مسئولین  یاد فرمودند. یعنی در ذهن و دل فلان مسئول، اعتماد و اتکای به غرب، جای اعتماد و اتکای به نیرو و توان داخلی را گرفته است.

باید تجربه ی تاریخی چهار دهه ی گذشته را با دقت و به تفصیل مطالعه کرد تا روشن شود که چه مسیرهایی پیموده شده و در کجا کامیاب و سرافراز بوده ایم و در کجا، غفلت کرده و به خطا رفته ایم. این حجم انبوه از تجربه های عینی و معاصر، ذخیره ای مؤثر و غنیمتی ارزنده است که نباید نادیده گرفته شوند؛ چه برای مدیران که تصمیم گیر هستند و عنان امور را در دست دارند، چه برای مردم که به شناخت عمیق و بصیرت نیاز دارند.

 

انتهای پیام/س

https://www.dana.ir/1704348
ارسال نظر
نظرات