شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704364
امام جمعه ابرکوه:

انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد تاریخ اسلام است/ لزوم مقاومت در برابر اهداف شوم دشمن

انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد تاریخ اسلام است/ لزوم مقاومت در برابر اهداف شوم دشمن
حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: انقلاب اسلامی از این جهت که باعث رشد، پیشرفت و توسعه حاکمیت مستمر روند غدیر شد بزرگترین رویداد تاریخ اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و سالروز میلاد ام‌ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزند برومند ایشان حضرت امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه به دلیل وجود بیماری فراگیر کرونا از برگزاری مراسم میدانی به این مناسبت معذور هستیم با این‌ حال دهه مبارک فجر خجسته ایامی است که در آن بزرگترین رویداد تاریخ اسلام و ایران اتفاق افتاد، گرچه مهم‌ترین حادثه تاریخ اسلام واقعه غدیر است اما از آنجا که متأسفانه دنیاطلبان، فرصت جویان و شیطان صفتان مانع از امتداد عملی غدیر شدند و با ایجاد سد سقیفه بستر غدیر را به زعم خود بستند جامعه جهانی اسلام متأسفانه از فیض غدیر محروم ماند و لذا این رویداد بزرگ در ثبت تاریخ ماندگاری پیدا کرد نه در روند اجتماعی.


انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد تاریخ اسلام و ایران

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از این جهت که باعث رشد، پیشرفت و توسعه حاکمیت مستمر روند غدیر شد بزرگترین رویداد تاریخ اسلام است، اما از آن جهت بزرگترین رویداد تاریخ ایران است که هرگز در تاریخ ایران حرکتی با این وسعت و عظمتی که ملت‌های گذشته در ادوار تاریخ شاهد آن بودند نداشتیم.

امام جمعه ابرکوه افزود: ایرانی که دو هزار و ۵۰۰ سال تحت سلطه بیداد و استبداد به سر برد به برکت انقلاب اسلامی سرانجامی موفق و پیروز پیدا کرد و از زیر یوغ بار استکبار، ظلم، ستم، مظاهر کفر و نفاق و الحاد نجات یافت و به عزت، افتخار، اقتدار و استقلال تامه دست یافت و به همین دلیل مقام معظم رهبری این مقطع یعنی دهه فجر را مقطع رهایی ملت ایران بیان می‌کنند.

برتری داشتن ایام الله دهه فجر بر سایر ایام

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: شأن و منزلت ایام دهه فجر از این جهت بر سایر ایام برتری دارد، که در این دهه نور خدا، تلألؤ و درخشندگی پیدا کرد و عظمت این نور به لطف خدا فراگیر و جهان شمول شد و سرانجام این نور می‌رود تا دل ظلمت، جهل، غفلت، استبداد، ظلم، بی‌عدالتی، فساد و تباهی را در دنیا بشکافد و چهره نورانی حق را اعتلا بخشد و بسترساز حاکمیت نور مطلق حضرت حق در افق ظهور گردد.

وی ادامه داد: بنابراین همه موظف هستیم از رهگذر ایام دهه فجر روش، منش، رفتار و مسئولیت پذیری خود را در قبال استمرار انقلاب اسلامی بازخوانی کنیم و ببینیم آیا عوامل دنیایی ما را در بستر جهانی کردن اهداف جهان شمول انقلاب اسلامی سست یا کم اراده کرده است یا نه؟ اگر اندکی سست و کم اراده شدیم معلوم هست هنوز احساس دِین و مسئولیت شناسی را در قبال انقلاب، خون شهدا و اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و استمرار بخشیدن به نهضت اسلامی و ولیده سعیده آن جمهوری اسلامی نکردیم.

وی افزود: ما برای دنیایمان انقلاب نکردیم بلکه برای دینمان انقلاب کردیم و اگر دنیای ما در معرض تهدید قرا می‌گیرد باکی نداریم و در مقابل سختی‌های معیشتی، اقتصادی و جنگ تمام عیار اقتصادی مقاومت می‌کنیم و سرّ آن این است که ما برای دینمان انقلاب کردیم نه برای دنیایمان، به همین دلیل است که حضرت امام(ره) این پیام نویدبخش و جهانی را ارائه دادند و فرمودند که اگر ستمگران بخواهند در مقابل دین ما بایستند ما در برابر تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد.

لزوم مقاومت در برابر اهداف شوم دشمن

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: سرّ این ایستادگی و تقابل این است که بدخواهان انقلاب و نظام همه در جهت دنیایشان دست و پا می‌زنند اما ما در جهت دینمان مقاومت می‌کنیم و تلاش‌های شیطانی این شیطان صفتان را خنثی می‌کنیم چنانچه خدایی نکرده دینمان ضعیف شد و آرمان دینی ما تضعیف شد آن وقت رنگ و لعاب دنیایی پیدا می‌کنیم و چنانچه دین ما تحت‌الشعاع شاخصه‌های دنیایی ما قرار گرفت آن وقت است که باید شاهد پیشرفت اهداف پست و شیطانی دشمن و شاهد عقب گرد اهداف آرمان انقلاب اسلامی باشیم.

وی ادامه داد: الان دوران غربال ما است، دورانی که همه ما در بوته آزمون در حال غربال شدن هستیم و باید مراقب باشیم از غربال آزمون انقلاب در بخش اقتصادی، معیشتی و تنگناهای تصنعی زندگی ریزش نکنیم و در برابر اهداف شوم دشمن مقاومت کنیم که قطعاً تا چند صباحی بسیار نزدیک پیروزی تامه و قطعی را در آغوش خواهیم گرفت.

ولایت فقیه مولود عملی انقلاب اسلامی است

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای استمرار بخشی به انقلاب اسلامی و حفظ آرمان جهانی آن «ولایت فقیه» ستون خیمه انقلاب و نظام است در واقع ولایت فقیه مولود عملی انقلاب اسلامی است، ولایت فقیه مبنای جدیدی نیست بلکه ریشه در ادوار تاریخ اسلام دارد اما در مقام اجرایی و عملی یکی از دستاوردهای عملی انقلاب اسلامی است.

 وی افزود: ولایت فقیه ستون اصلی خیمه انقلاب اسلامی است و لذا برای همه ما مهم است چرا که در پرتو تمسک به ولایت بوده که تاکنون شهدای ما شمع‌وار دور این پروانه گشتند و سوختند و راه حق را استمرار بخشیدند و ملت ما به تمسک به ولایت مسیری را دنبال کردند که سرانجام این مسیر آنها را به اوج عظمت و اعتلا رسانده و دشمنان را خوار و ذلیل و منکوب کرده است .

حجت الاسلام و المسلمین حسینی تصریح کرد: در دوران کلینتون، ریگان، بوش، صدام و ادوار گذشته همه و همه دست به دست هم دادند تا نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را نابود کنند و به کام نابودی بفرستند اگر خودشان نابود شدند و به کام نابودی رفتند و انقلاب و نظام اسلامی مستحکم‌تر و ماندگارت شد و پابرجا ماند سرّ آن تمسک امت به ولایت است.

وی ادامه داد: در پرتو ولایت و تمسک به ولایت است که ما شاهد مانایی نظام اسلامی و استمرار روند پرخروش استکبار ستیزی انقلاب اسلامی هستیم و به لطف خدا این استمرار رمز نجات همه ما بوده هست و خواهد بود.

انتهای پیام/ت

https://www.dana.ir/1704364
ارسال نظر
نظرات