شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:46 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704510
مدیر امور سینمایی استان ‌قزوین:

سینماها دخالتی در نحوه اکران و چیدمان سانس‌ها ندارد/ اکران ۱۶فیلم جشنواره فیلم فجر در قزوین

سینماها دخالتی در نحوه اکران و چیدمان سانس‌ها ندارد/ اکران ۱۶فیلم جشنواره فیلم فجر در قزوین
اسکندر نادری‌پور گفت: در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر سال جاری، ۱۶ فیلم در بخش رقابت سودای سیمرغ انتخاب شده که این فیلم‌ها در سانس‌ و تاریخ‌های مختلف اکران می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسکندر نادری‌پور در گفت‌وگو با فرهنگ و هنر صبح قزوین درباره اکران فیلم‌ دهه فجر در استان قزوین اظهار کرد: نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر هر سال در پایتخت و استان‌های کشور در بهمن ماه مصادف با دهه فجر برگزار می‌شود.

وی افزود: معمولا یک نفر در هر استان قزوین به عنوان دبیر جشنواره تعیین و یک یا دو سینمای شاخص دارای استانداردهای سینمایی انتخاب و فیلم‌های جشنواره در آنها برگزار می‌شود.

 مدیر امور سینمایی استان قزوین بیان کرد: در سال‌های گذشته بلیط‌ها به صورت فیزیکی و چاپ شده در اختیار سینماها و از طریق گیشه سینما در اختیار علاقمندان فیلم‌های جشنواره قرار می‌گرفت، اما در سال‌جاری به دلیل شیوع کرونا، بلیط‌های جشنواره تنها از طریق فروش اینترنتی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نادری‌پور یادآور شد: در جشنواره فیلم فجر سال‌جاری، ۱۶فیلم در بخش رقابت سودای سیمرغ انتخاب شده که این فیلم‌ها در سانس‌ و تاریخ‌های مختلف اکران می‌شود.

وی اضافه کرد: فیلم‌های جشنواره ۳۹ فجر شامل «روزی روزگاری آبادان» و «روشن» ۱۵بهمن ماه، «شیشلیک» و «زالاوا» ۱۶بهمن ماه، « ابلق» و «مامان» ۱۷بهمن ماه، «مصلحت» و «تک تیرانداز» ۱۸بهمن ماه، «ستاره بازی» و «بی همه چیز» ۱۹بهمن ماه، «رمانتیسم عماد و  طوبا» و «یدو» ۲۰بهمن ماه، «خط فرضی» و «منصور» ۲۱بهمن ماه و «تی‌تی» و «گیج‌گاه» ۲۲بهمن ماه در سینما بهمن قزوین اکران می‌شود.

این مقام مسئول گفت: به دلیل محدودیت ظرفیت سینما و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هر سینما مجاز به فروش ۳۰درصد از ظرفیت خود است و براساس تصمیمات صورت گرفته، فیلم‌های دهه فجر در هردو سینما برگزار می‌شود.

نادری‌پور اذعان کرد: نحوه اکران و چیدمان سانس‌ها توسط دبیرخانه جشنواره فجر انجام شده است و سینماها هیچگونه دخالتی در نحوه اکران و چیدمان سانس‌ها ندارند.

وی ابراز کرد: البته سانس‌ها در استان‌ها به گونه‌ای چیده می‌شود که مخاطبان بتوانند وقت خود را تنظیم و فیلم‌ها را مشاهده کنند؛ به عبارت دیگر سانس‌های یک فیلم بین دو سینما تقسیم می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت اکران فیلم‌ها یادآور شد: ظرفیت دو سینمای بهمن و مهتاب در مجموع تقریبا ۱۲۰ نفر ظرفیت را شامل می‌شود و علاقمندان برای تماشای فیلم فجر می‌توانند به سه سامانه ایران تیک، سینما تیکت و گیشه هفت مراجعه و نسبت به خرید بلیط‌ها اقدام کنند.

وی در پایان با اشاره به ساعت سانس اکران فیلم اذعان کرد: فیلم‌ها در دو سانس ساعت ۱۵ و ۱۸ به نمایش گذاشته می‌شود و با توجه به شرایط محدودیت کرونایی، جشنواره با ۳۰درصد ظرفیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1704510
ارسال نظر
نظرات