شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:50 منتشر شده در مورخ: 1399/11/15 شناسه خبر: 1704587
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تأکید کرد

لزوم اعمال محدودیت برای ترددهای خارجی جهت جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به کشور

لزوم اعمال محدودیت برای ترددهای خارجی جهت جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به کشور
محمدصالح جوکار گفت: شاهد شیوع نوع جهش یافته ویروس انگلیسی در کشورهای مختلف هستیم لذا مرزهای هوایی و زمینی باید کنترل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، در داخل کشور با برخی از اقدامات سلبی مانند ایجاد محدودیت‌ در رفت وآمدها و تأکید بر رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، توانست در کاهش ابتلا به کرونا نقش قابل توجهی ایفا کند.

وی افزود: البته لازمه این اقدامات، محدودیت‌هایی برای برخی مشاغل بود که به تبع آن ضرر و زیان‌هایی نیز برای صاحبان آن مشاغل به همراه داشت، اما به هر حال همه این اقدامات در راستای این است تا این بیماری کرونا کنترل و زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: با این وجود، از آنجایی که ویژگی این ویروس این است که مدام در حال جهش است و از نظر ژنتیکی نیز تغییراتی دارد، لازم است که درباره ورود و خروج از بیرون کشور نیز کنترل و توجه لازم صورت بگیرد.

جوکار خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که نوع جهش یافته ویروس از انگلیس و شمال آفریفا در کشورهای مختلف شیوع پیدا کرده است، که این نوعِ جهش یافته کرونا بسیار خطرناک است و میزان سرایت آن هم به شدت بالا است و باید کنترل شود.

وی تأکید کرد: بر همین اساس مرزهای هوایی و زمینی باید کنترل شوند و امکانات لازم برای بازرسی و بیماری‌یابی از بین مسافرین صورت بگیرد تا خدای ناکرده ما در آینده باز با مشکلات دیگری مواجه نشویم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1704587
ارسال نظر
نظرات