شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/11/16 شناسه خبر: 1704670
امام جمعه موقت میبد:

خودباوری ملت ایران زیر پرچم ولایت فقیه، توطئه‌های استکبار را خنثی کرد

خودباوری ملت ایران زیر پرچم ولایت فقیه، توطئه‌های استکبار را خنثی کرد
حجت الاسلام اعرافی گفت: استکبار تاکنون انواع دشمنی‌ها را بر ملت ایران روا داشته است اما مردم با اعتماد به نفسی که امام(ره) به آنها داد و زیر پرچم ولایت فقیه همه توطئه‌ها خنثی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمد اعرافی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و ولادت امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی است که ویژگی‌های خاص خود را دارد و این ویژگی‌ها آن را نسبت به سایر انقلاب‌های جهان و خیزش‌های دیگر متمایز می‌کند.

وی ادامه داد:  یکی از ویژگی‌های ممتاز انقلاب اسلامی، رهبری بی نظیر آن است، رهبری امام(ه)، هوشمندانه، قاطعانه و شجاعانه  بود و به گونه‌ای بود که تمام جهانیان حتی کشورهای غیر اسلامی و دنیای غیر اسلامی را در شگفتی و حیرت فرو برد و همیشه شخصیت‌های جهانی اسلام با عظمت از امام(ره) نام برده و در مقابل عظمت کار امام رحمة الله سر تعظیم فرود می‌آورند.

وجود رهبری هوشمندانه از ویژگی‌های انقلاب اسلامی

امام‌جمعه موقت میبد گفت: دیگر انقلاب‌ها در جهان از چنین رهبری هوشمندانه‌ای برخوردار نبودند و در واقع انقلاب ما همان معجزه الهی و انفجار نور بود و شخصیت‌های جهان اسلام از بزرگی این انقلاب یاد می‌کنند، و در واقع علت انحرافی که در دیگر انقلاب‌ها رخ داد این بود که رهبری الهی نداشتند.

اعرافی ادامه داد: دومین ویژگی انقلاب اسلامی احیای هویت دینی بود، امام(ره) با انقلابی که به ثمر رساند برخلاف کسانی که قائل به سکولاریسم هستند و دین را در عرصه زندگی و سیاست دخالت نمی‌دهند دین را وارد عرصه رهبری، حاکمیت جامعه اسلامی و هدایت جامعه کرد درست در موقعی که حکومت‌های طواغیت و پهلوی دین را افیون توده‌ها می‌دیدند و می‌گفتند بروید کارهای شخصی و عبادی خود را انجام دهید اما دین داخل سیاست نیاید و همچنین در عرصه اجتماع کسی جرأت نمی‌کرد در حکومت طاغوت و پهلوی صحبت از دین، احکام دین و حدود شرعی کند و هر روز هویت دینی و دین مداری کمتر می‌شد، امام(ره) با انقلاب اسلامی و این معجزه الهی، حاکمیت و حکومت اسلامی را تشکیل داد که احکام اسلامی در آن ساری و جاری است.

انقلاب اسلامی نتیجه پشتیبانی مردم از ولایت فقیه است

وی ادامه داد: خصوصیت دیگر انقلاب اسلامی پشتوانه مردمی در پرتو اعتقاد و اعتماد امام(ره) به توده‌های مردم بود و معظم له در آن سخنرانی انقلابی و مقتدرانه خود در بهشت زهرا در ابتدای ورود به ایران فرمودند «من دولت تعیین می‌کنم، من تو دهن این دولت می‌زنم، من دولت تعیین می‌کنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم!»، امام(ره) به پشتوانه مردمی اعتقاد داشت در حالی که برخی به امام اعتراض می‌کردند و اعتقاد داشتند از مردم چیزی حاصل نمی‌شود، اما در پرتو لطف و فضل الهی و اعتمادی که امام(ره) به مردم داشت، چنان شد که مردم همراه امام(ره) جانفشانی‌هایی انجام دادند که ماندگار شد و برکت این جانفشانی‌ها انقلاب ادامه پیدا کرد، ارزش‌های اسلامی حاکم شد و انقلاب اسلامی به اقصی نقاط جهان صادر شد و طی مدت کوتاهی رفراندوم جمهوری اسلامی و پس از آن انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و ... برگزار شد و نشان می‌داد که مردم مستقیماً در سرنوشت خود نقش داشتند.

امام جمعه موقت میبد گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی استقلال طلبی، خودباوری و اعتماد به نفسی بود که رهبر کبیر انقلاب به مردم داد، با اعتماد به نفسی که در ملت ایران شکل گرفت، ایران هم اکنون در عرصه‌های علمی در کنار چند کشور ابزار به ظاهر قدرتمند دنیا قرار دارد و می‌توانیم حرفی برای علم و دانش برای دنیا داشته باشیم، این نتیجه استقلال طلبی از شرق و غرب و ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس توسط امام(ره) بود.

خودباوری ملت ایران زیر پرچم ولایت فقیه، توطئه‌های استکبار را خنثی کرد

اعرافی افزود: شاهد هستیم که استکبار در عمر بیش از چهل ساله انقلاب اسلامی انواع دشمنی‌ها را در عرصه‌های مختلف از جمله نظامی با جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی، تحریم، جنگ سیاسی و ... بر ما تحمیل کرده است و از راه‌های مختلف سعی داشته انقلاب اسلامی را از پای در بیاورد اما اینکه توانسته به اهداف خود دست یابد به دلیل به اعتماد به نفسی بود که امام(ره)  به ملت ایران داد و امروز در زیر پرچم ولایت فقیه و به فضل الهی شاهد هستیم که ایران در بحث نانو، عرصه هسته‌ای، فیزیک کوانتومی که از علوم بسیار دقیقی است حرف زیادی برای گفتن داریم.

وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که حتی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی که دشمن بر ملت ایران تحمیل کرده است نتوانسته استکبار را به اهداف خود برساند هر چند که این فشارها و تحریم‌ها مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده و به فرموده رهبری چنانچه هر کشوری به جای ایران بود در مقابل این فشارها از پای درآمده بود و نمی توانست پابگیرد اما ملت ایران با حضور خود در صحنه‌های مختلف، به فضل الهی و با رهبری امام خامنه‌ای همه توطئه‌های دشمن را خنثی کردند.

پیشرفت‌های نظامی ایران از برکات انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام اعرافی حمایت از مظلومان جهان و نجات محرومان در اقصی نقاط جهان از جمله مردم فلسطین، سوریه، یمن، لبنان از دیگر ویژگی‌ انقلاب اسلامی نام برد و ادامه داد: نجات مظلومان عالم و حمایت از آنها و مستضعفان در وهله اول وظیفه‌ای از جانب انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی،امام (ره) و رهبری بوده و هست.

وی با اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی گفت: هم اینکه از انقلاب اسلامی در جهان با عظمت یاد می‌شود و استکبار جهانی، قدرت‌های جهانی و سردمداران اسرائیل و آمریکا از ایران با ترس و لرز یاد می‌کنند و از قدرت‌ نظامی، سیاسی و اجتماعی ایران می‌گویند از آثار و برکات انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: رمز مانایی و استمرار انقلاب وحدت کلمه نیروهای انقلابی و دست به دست هم دادن در عرصه‌های مختلف در زیر پرچم ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری است و باید همه به این ریسمان الهی چنگ بزنیم تا پرچم نظام اسلامی برافراشته بماند و به راهمان برای پیشرفت‌ انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه دهیم.

انتهای پیام/ت

https://www.dana.ir/1704670
ارسال نظر
نظرات