شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1399/11/16 شناسه خبر: 1704739
امام جمعه یزد:

فرهنگ‌سازی در مورد فرزندآوری توسط بانوان جبهه فرهنگی انقلاب دنبال شود

فرهنگ‌سازی در مورد فرزندآوری توسط بانوان جبهه فرهنگی انقلاب دنبال شود
آیت الله ناصری امام جمعه یزد بر لزوم فرهنگ سازی در مورد فرزندآوری و ازدیاد جمعیت توسط بانوان جبهه فرهنگی انقلاب تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در مراسم معارفه معاون بانوان جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد اظهار داشت: جبهه فرهنگی انقلاب یک عنوان و تشکل است و چنین تشکلی باید حرکت بزرگ فرهنگی و الهی بر اساس آنچه که فطرت انسان است، را دنبال کند.

وی با اشاره به سیر زندگی انسان در مسیر رسیدن به کمال الهی بیان کرد: هدف زندگی انسان باید مشخص باشد تا سبک زندگی نیز مشخص شود و وظیفه داریم به فرموده قرآن، هم خود و هم خانواده و نزدیکان را در مسیر رشد قرار داده و از آتش دوزخ دور کنیم.

ناصری تاکید کرد: انقلاب اسلامی نیز با هدف نجات مردم از طاغوت و خلاصی از ظلم و ستم شکل گرفت و اصل و اساس انقلاب بر این پایه استوار است.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه جبهه فرهنگی باید فرهنگ الهی و خدایی را نهادینه کند، افزود: همه چیز در جامعه به یک فرهنگ و یک اسلوب نیاز دارد و زمانی یک موضوع به فرهنگ تبدیل می شود که به باور واقعی و قلبی در مورد آن برسیم.

وی با تاکید بر اینکه جبهه فرهنگی باید بتواند در مسیر حرکت خود به درون انسان‌ها نفوذ کند، عنوان کرد: در این مسیر باید دل‌ها و ذهن‌ها را با خدا آشنا کنیم و آنها را در حرکت‌های مختلف بپرورانیم و تقویت کنیم.

ناصری همچنین عنوان کرد: در این مسیر ابتدا باید خودمان را بسازیم، فطرت خود را خدایی کنیم، از غفلت‌ها بپرهیزیم و دست دیگران را در این مسیر بگیریم.

وی با انتقاد از اینکه برخی کوتاهی‌ها و غفلت‌ها در سیر حرکت اجتماعی و فرهنگی انجام شده است، اظهار داشت: به عنوان مثال در استان یزد 250 هزار جمعیت دانش آموزی داریم اما باید دید که تشکل‌هایی نظیر جبهه فرهنگی انقلاب، با چه تعداد از این جمعیت ارتباط برقرار کرده است.

ناصری با تاکید بر اینکه زنان جبهه فرهنگی انقلاب باید به مسائل مهم حوزه زنان از جمله فرزندآوری ورود کنند، تصریح کرد: اینکه عده‌ای از ترس روزی و مشکلات مالی، از فرزند دار شدن اجتناب می‌کنند، سوء ظن بالله است و این گناه کبیره است و بانوان جبهه فرهنگی باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند.

وی با تاکید بر اینکه سختی‌ها نباید عاملی برای کاهش جمعیت باشد، عنوان کرد: دشمن به دنبال تحقق کاهش جمعیت در کشور است زیرا می‌داند اگر جمعیت پیر شود، حرکت و پیشرفت و توسعه در کشور متوقف می‌شود و آنها به اهداف خود دست پیدا می کنند.

ناصری با اشاره به اینکه متاسفانه اقداماتی مانند نگهداری از حیوانات جایگزین فرزندآوری شده است، افزود: سگ گردانی یک توطئه بزرگ خانمان سوز است که اکنون کسی متوجه آسیب آن نیست اما در چند سال آینده شاهد خواهیم بود که این رویه، چطور رشد عادی جمعیت را در کشور ما متوقف می‌کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد نیز در این دیدار اظهار داشت: بنا به دغدغه و توصیه رهبری، شبکه سازی و توانمندسازی زنان در جبهه فرهنگی آغاز شده و در چند استان معاونت امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب شکل گرفته که یزد از آن جمله است.

ابراهیم دهقان با اشاره به نقش زنان اثرگذار در عصرهای مختلف عنوان کرد: نقش این زنان در رویدادهای مهم تاریخی نشان می‌دهد که زنان توانسته‌اند رویدادهای مهم تاریخی را راهبری کنند.

در این مراسم سیدرضایی که به مدت دو سال به عنوان معاون امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد منصوب شده است، معرفی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1704739
ارسال نظر
نظرات