شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1399/11/17 شناسه خبر: 1704905
پژوهشگر دفاع مقدس:

تمام نهادهای انقلابی بر اساس مطالبه حضرت امام از مردم تشکیل شد

تمام نهادهای انقلابی بر اساس مطالبه حضرت امام از مردم تشکیل شد
تولایی پژوهشگر دفاع مقدس گفت: تمام نهادهای انقلابی بر اساس مطالبه حضرت امام از مردم تشکیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد تولایی پژوهشگر دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه فلسفه تشکیل نهادهای انقلابی را باید در اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) مشاهده کرد، گفت: حضرت امام برای پیروزی انقلاب از ظرفیت مردمی و هم برای اداره و حفظ آن از مردم استفاده کردند؛ بنابراین نهادهای انقلابی که یکی یکی تشکیل شد همه بر اساس مطالبه‌ای بود که حضرت امام از مردم داشتند شکل گرفت.

وی اظهار داشت: اولین نهادی که به‌عنوان کمیته انقلاب تشکیل شد، حضرت امام از جوانان خواستند تا مراقب انقلاب باشند و در محله‌ها کمیته تشکیل دهند و مراقبت‌ها را از محلات آغاز کنند.

تولایی اضافه کرد: وقتی دانشجویان به روستاها رفتند و به آنها کمک کردند تا مشکلاتشان مرتفع شود، امام از جوانان و دانشجویان دعوت عمومی کردند که خرابی‌ها را ساماندهی کند، همین مسئله مبنای تشکیل جهاد سازندگی شد.

پژوهشگر دفاع مقدس اذعان داشت: حضرت امام فرمودند که محرومین مسکن ندارند و نیاز به خانه دارند و حسابی تشکیل شد تا کسانی که می‌توانند کمک برای محرومین کمک جمع‌آوری کنند، این مسئله نیز مبنای تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شد.

وی با بیان اینکه تمام نهادهای انقلابی بر اساس مطالبه حضرت امام از مردم تشکیل شد، اظهار داشت: همچنین در بحث تشکیل بسیج، حضرت امام فرمودند همان‌طور که دفاع از بلاد اسلامی بر هر زن و مرد مکلفی واجب است، بنابراین کسب آمادگی لازم نیز بر هر زن و مرد مکلفی واجب است که باعث تشکیل بسیج شد.

تولایی با اشاره به اینکه نهادهای انقلابی به‌نوعی نهادسازی خاص انقلاب اسلامی بود، افزود: چون در ریشه هر تفکر و مشی سیاسی حکومتی به یک راهکار و ساختار خاص خود نیاز دارد و این ساختار که توسط حضرت امام توسط مردم صورت گرفت به ماهیت و ساختار انقلاب اسلامی بازمی‌گردد، به اینگونه که یک حکومتی است که توسط مردم تشکیل و توسط خود آنها اداره و حفاظت می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1704905
ارسال نظر
نظرات