شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1399/11/18 شناسه خبر: 1705105
افزایش مبتلایان کرونا در خوزستان؛

زنگ خطر کرونا در خوزستان/ آنچه نگرانش بودیم، درحال رخ دادن است!

زنگ خطر کرونا در خوزستان/ آنچه نگرانش بودیم، درحال رخ دادن است!
به گفته رئیس مرکز بهداشت استان، آنچه که نگرانش بودیم رخ داده است، به طوری که آمار مبتـلایان و موارد بستری در استان در هفته جـاری نسبت به دو هفته اخیر به ترتیب ۵۲ درصد و ۶۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، موج سینوسی وضعیت شیوع ویروس کرونا در خوزستان اکنون درحال اوج گرفتن است و روز به روز شاهد افزایش نگرانی ها در این زمینه هستیم.

از اوایل آذرماه تا نیمه دی ماه که با اعلام ستاد ملی کرونا تمام خوزستان آبی شده بود، رعایت شیوه نامه های بهداشتی کمتر شد و تنها پس از چند هفته، 4 شهر استان رنگ زرد به خود گرفت. اما اکنون با بیشتر شدن  موارد بستری در بیمارستان های استان، این تعداد به 9 شهر زرد افزایش یافته است.
 
به گفته رئیس مرکز بهداشت استان، آنچه که نگرانش بودیم رخ داده است، به طوری که آمار مبتـلایان و موارد بستری در استان در هفته جـاری نسبت به دو هفته اخیر به ترتیب ۵۲ درصد و ۶۸ درصد افزایش یافته است.
 
احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی
رضا نجاتی، سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر افزود: نشست ملی ستاد کرونا و جلسه استانی این ستاد در روز شنبه برگزار می‌شود و در این نشست محدودیت ها و ممنوعیت های جدید با توجه به آخرین گزارش‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اهواز بررسی و اعلام می شود.
 
وی همچنین با ابراز نگرانی از شرایط فعلی گفت: بی تفاوتی در پی رفع محدودیت ها و ممنوعیت ها باعث شده روند افزایشی در آمار مبتلایان داشته باشیم که با توجه به نمونه‌های جهش یافته ویروس، با خطر بیشتری از نظر قدرت سرایت و ابتلا در سنین مختلف مواجه هستیم.
 
نجاتی افزود: پیش از این گفته می‌شد افراد ۶۰ سال به بالا و افراد دارای بیماری زمینه ای بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند اما اکنون شاهد هستیم که سنین پایین تر نیز دچار بیماری شده و جان خود را از دست می‌دهند بنابراین نیاز است که مردم این مساله را جدی بگیرند.
 
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه خوزستان در شرایط آبی کرونا قرار داشت، از سوی دیگر به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی مردم برخی محدودیت ها برداشته شد، اما متاسفانه مردم تصور کردند کرونا تمام و این بیماری رفع شده است و رعایت پروتکل ها کاهش یافت.
 
به گفته وی، با اجرای طرح شهید سلیمانی و محدودیت ها و همکاری خوب مردم شرایط تا حدودی کنترل شد اما رفع این محدودیت ها ساده انگاری شهروندان را به دنبال داشت و اکنون در شرایط خوبی قرار نداریم.
 
نجاتی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم و برخی مناسبتها از جمله سال نو در پیش است، جدا احساس خطر می کنیم و اگر بی توجهی به پروتکل‌ها ادامه یابد باید منتظر روزهای سخت و اخبار ناخوشایند باشیم.
 
وی اظهار داشت: البته بخشی از این شرایط به دلیل تصمیم مدیریتی بوده و باید تصمیم گیری ها کارشناسی تر باشد به طور مثال نمی توان سالن های عروسی را باز کرد اما از طرف دیگر تردد در ساعت ۹ ممنوع شود.
 
نجاتی افزود: همانطور که می دانیم مردم در یک سال گذشته شرایط دشواری را تحمل کردند، اخبار ناخوشایند شنیدند عزیزانی را از دست دادند اما باید به این مساله توجه داشته باشیم که هر جایی غفلت کنیم، کرونا در کمین نشسته است، بنابراین از مردم درخواست داریم بازهم تحمل کنند تا مسئولان نسبت به تهیه واکسن اقدام کنند.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1705105
ارسال نظر
نظرات