شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1399/11/18 شناسه خبر: 1705286
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

لغو نکردن پروازهای خارجی، تبعات سنگین جانی و مالی برای کشور دارد

لغو نکردن پروازهای خارجی، تبعات سنگین جانی و مالی برای کشور دارد
میرمحمدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم لغو پروازهای خارجی به کشورهای اروپایی، گفت: در مقابل ویروس جهش‌یافته اروپایی می‌توان از تجربیات کشورهای موفق استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید جلیل میرمحمدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه رفت‌وآمدها و مسافرت‌ها یکی از موارد مهم در بحث افزایش شیوع کرونا و انتقال آن بسیار مؤثر است، گفت: بخشی از مسافرت‌ها داخلی و بخشی نیز خارجی است. در بخش داخلی اینکه به‌راحتی بتوانیم به استان‌های کشور رفت‌وآمد داشته باشیم، درصورتی‌که محدودیتی وجود نداشته باشد خودبه‌خود می‌تواند باعث انتقال ویروس شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این رفت‌وآمدهای بدون محدودیت در نهایت سبب افزایش شیوع بیماری و به وجود آوردن هزینه‌های قابل‌توجهی برای بهداشت و درمان کشور و متأسفانه افزایش آمار مرگ‌ومیرها می‌شود.

وی گفت: در شرایط فعلی و با توجه به ایجاد ویروس جهش‌یافته در کشورهای اروپایی، قدرت انتقال و جهش‌یافتگی بیشتر آن اگر ما در ستاد ملی مقابله با کرونا و مجموعه هواپیمایی کشور تمهیدات جدی نداشته باشیم و عدم توجه به آن در بحث انتقال ویروس جهش‌یافته به کشور مؤثر باشد، ما با تعداد قابل‌توجهی از بیماران جدید مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر این ویروس جهش‌یافته به کشور وارد شود، به‌سختی می‌شود پیشگیری و درمان آن را انجام داد، ادامه داد: یکی از بهترین کارها برای مقابله با این ویروس جهش‌یافته، استفاده از تجربیات کشورهای موفق در خصوص مقابله با این بیماری مثل کشور چین است.

میرمحمدی ادامه داد: کشورهای موفق در مقابل ویروس جهش‌یافته کشورهای دیگر به شکل عمل کردند که مسافرین وارد شده به این کشور به هر شکل و به هر عنوانی تست رپید و پی سی آر انجام می‌دهند و درصورتی‌که این تست‌ها منفی و علائمی نداشته باشند، 14 روز به‌صورت جدی در قرنطینه خواهند بود و تحت درمان قرار می‌گیرند که هزینه‌های این کار بسیار کمتر از هزینه درمان و مرگ‌ومیر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه محدودیت‌ها باید نسبت به رفت‌وآمدها به کشورهای اروپایی اعمال شود، اذعان داشت: یکی از موارد در این خصوص، بحث لغو پروازها به این کشورها است تا بتوان به‌خوبی در مقابل این بیماری عکس‌العمل به‌موقع نشان داد.

وی اضافه کرد: ما نیز اگر بخواهیم در مقابل ویروس جهش‌یافته کشورهای اروپایی در امان بمانیم، باید به‌مانند کشورهای موفق عمل کرده و تمام این موارد را به‌صورت جدی دنبال کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1705286
ارسال نظر
نظرات