شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/11/18 شناسه خبر: 1705298
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در کرج:

امنیت غذایی و توسعه صادرات؛ ۲ مزیت محصولات بیولوژیک/ کودهای فسفاته با کشاورزی وداع می‌کنند

امنیت غذایی و توسعه صادرات؛ ۲ مزیت محصولات بیولوژیک/ کودهای فسفاته با کشاورزی وداع می‌کنند
کیخسرو چنگلوایی گفت: تولید محصولات غذایی سالم، امنیت غذایی، توسعه صادرات و پایداری در تولید از مزایای محصولات بیولوژیک کشاورزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور امروز شنبه در مراسم افتتاح خط تولید فرمولاسیون یک آفت کش در گلدشت کرج گفت: افزایش بهره وری تولید در گرو حذف عوامل زیان رسان است.

کیخسرو چنگلوایی به امرار معاش دوسوم جمعیت جهان از طریق کشاورزی اشاره کرد و افزود: اگر چه اولین استفاده از آفت کش ها به چهار هزار سال می رسد اما آفت کش های صنعتی بعد از جنگ جهانی دوم در میان کشاورزان رونق گرفت.
 
وی آفت کش های شیمیایی موثر در کنترل عوامل خسارت زا و موجب افزایش بهره وری دانست و اظهار داشت: البته باید توجه داشت که اگر آفت کش ها به میزان کافی و بر اساس استانداردها مصرف نشود موجب افزایش خسارت به جامعه، محیط زیست و اقتصاد خواهد شد.
 
چنگلوایی با اشاره به تلاش در راستای حذف کودهای فسفاته و پتاسه، تصریح کرد: با توجه به اینکه سموم و آفت کش های شیمیایی خسارت هایی را به همراه دارند پژوهشگران همواره در تلاش بودند تا روش های دیگری را برای از بین بردن آفت های کشاورزی جایگزین کنند.
 
وی با اشاره به اینکه تصور ما این است که در دهه پیش رو رقم تجارت محصولات بیولوژیک در بخش کشاورزی به بیش از دو میلیارد دلار برسد، گفت: محصولات بیولوژیک کشاورزی سازگاری بیشتری با محط زیست و بهره وری کیفی و کمی بیشتری دارند.
 
چنگلوایی تولید محصولات غذایی سالم، امنیت غذایی، توسعه صادرات و پایداری در تولید را از مزایای محصولات بیولوژیک کشاورزی دانست و افزود: این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ محصول بیولوژیک کشاورزی در دنیا وجود دارد که بیش از ۵۰ درصد آنها در کانادا و آمریکا مصرف می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه باید آگاهی و مهارت استفاده از این فرآورده ها را در کشاورزان ایجاد کنیم تا آنها بهره وری این محصولات را مشاهده کنند، اظهار داشت: حذف یارانه کودهای شیمیایی می تواند راهکاری برای استفاده از فرآورده های بیولوژیک کشاورزی باشد.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1705298
ارسال نظر
نظرات