شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/11/18 شناسه خبر: 1705366
مدیر شرکت توزیع برق استان یزد خبر داد؛

برق دار شدن تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار یزد/ رایگان شدن برق۳۰درصد مشترکین یزدی

برق دار شدن تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار یزد/ رایگان شدن برق۳۰درصد مشترکین یزدی
مدیر شرکت توزیع برق استان یزد گفت: درسال ۹۹تعداد ۸ روستای استان یزد از نعمت برق برخوردار که با بهره برداری از برق این روستاها، تمامی روستاهای بالای ده خانوار استان از نعمت برق بهره مندخواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آرش نواب مدیر شرکت توزیع برق استان یزد ظهر امروز در نشست خبری برخط با اصحاب رسانه استان یزد ضمن اعلام بهره مندی تمامی روستاهای بالای ده خانوار از نعمت برق اظهار داشت: در سال ۹۸ تعداد ۱۵روستا و در سال ۹۹تعداد  ۸ روستا از نعمت برق بهره مند شدند که با این افتتاح ها در مجموع۴۰۳خانوار دیگر یزدی برق دارشده و در مجموع۷۲/۹۹درصد خانوارهای روستایی استان  به برق دسترسی دارند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۹هزار و۶۰۰ کیلومتر طول شبکه برق استان یزد می باشد خاطرنشان کرد:حدود۱۱هزارکیلومترازاین مقدارسهم شبکه فشار متوسط و حدود۸هزار و۶۰۰کیلومتر آن سهم شبکه فشار ضعیف می باشد.
نواب با اشاره به ۷۱۰هزار و۷۱۱مشترک برق در استان یزد تصریح کرد: از این میزان حدود ۸۰ درصد سهم مشترکین خانگی، حدود۵/۱۴درصد سهم مشترکین تجاری،حدود ۵/۱درصد سهم مشترکین کشاورزی  و حدود ۷/۱درصد نیز سهم صنایع استان  می باشد.
 
مدیرشرکت توزیع برق استان یزد در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه در سال ۹۸میزان فروش انرژی برق در استان ۴میلیون و۸۲۸کیلووات ساعت بوده اظهار داشت : سهم صنایع از این میزان مصرف انرژی حدود ۵۴ درصد بوده است که این میزان در سال ۹۱ حدود۴۶درصد بوده که نشان از فعال بودن و رونق صنایع استان یزد علیرغم تمام تبلیغات رسانه های معاند مبنی بر غیرفعال بودن واحدهای تولیدی است.
 
وی بزرگترین چالش پیش روی شرکت توزیع برق استان یزد را حجم بالای بدهی مشترکین ذکر وخاطرنشان کرد:مجموع بدهی مشترکین این شرکت در مجموع بالغ بر۱۴۱میلیارد تومان می باشد که از این میزان، ۵۴میلیارد تومان سهم صنایع استان می باشد که در صورت پرداخت این میزان بدهی،بودجه لازم برای اجرای بسیاری از پروژه ها و برنامه های پیش روی این شرکت فراهم خواهد شد. 
 
آرش نواب در ادامه با اشاره به اینکه مشترکین برق استان یزد کمترین میزان قطعی را نسبت به استانهای دیگر داشته اند تصریح کرد:متوسط قطعی برق برای هر مشترک  در کشور ۶۰۰ دقیقه بوده که این میزان در استان یزد ۶۴دقیقه می باشد که از این لحاظ رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.
 
نواب ادامه داد: یکی دیگر از افتخارات صنعت برق استان میزان کم تلفات برق بوده ، در حالیکه متوسط کشوری ۹/۹ می باشد این عدد در استان ۰۵/۶می باشد که از این لحاظ نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده است .
وی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری این شرکت در دهه فجر نیز اظهار داشت: در این ایام الله کار برق رسانی به ۸روستا، توسعه و احداث شبکه در۱۵شهر و۱۰روستا، اصلاح وبهینه سازی شبکه های ۱۷شهر و۱۲روستا و همچنین تامین روشنایی ۱۲شهر و۲۰روستا با اعتباری بالغ بر۵۳ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
 
مدیرشرکت توزیع برق استان یزد در پایان این نشست خبری برخط با اشاره به اقدامات این شرکت برای فرهنگ سازی مصرف برق نیز تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبه دولت، مشترکان یزدی که مصرف برق آنها در ماههای تیر ومرداد از ۱۵۰کیلو وات کمتر و در ماه خرداد و شهریور کمتر از ۱۰۰کیلووات و در ۸ ماه بعدی سال کمتر از۸۰ کیلو وات باشدبرقشان رایگان خواهد شد که طبق برآوردهای انجام شده  حدود۳۰درصد مشترکین یزدی شامل رایگان شدن برق خود خواهند بود.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1705366
ارسال نظر
نظرات