شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1399/11/18 شناسه خبر: 1705378
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:

امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام املاک علوی تعیین تکلیف شود

امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام املاک علوی تعیین تکلیف شود
پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: از همه مدیران و ‌مسئولان استان قزوین که تلاش کردند تا امروز ۲۹۶ فقره سند مردم به آن‌ها برسد، تشکر می‌کنیم و انتظار داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامی املاک باقی مانده تعیین تکلیف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، مراسم اهدای ۲۹۶فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم شهرستان تاکستان ظهر امروز(شنبه) توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور سید پرویز فتاح در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

این مراسم که با حضور آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار، رضا طاهری فرماندار تاکستان، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس، سید فخرالدین علوی، مدیرکل اموال و املاک استان قزوین و جمعی از مدیران و مردم شهرستان تاکستان که اسناد مالکیت خود را کسب کرده بودند برگزار شد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه اکنون مسئولیت سنگینی بر دوش مسئولین استان در جهت احقاق حق مردم قرار دارد، اظهار کرد: این روند باید سریع‌تر انجام شود تا مردم به حقوق خود برسند.

پرویز فتاح افزود: اکنون ۴۲‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر می‌گذاریم و به لطف خداوند و کوری چشم دشمنان چندصدمین سالگردها را هم جشن خواهیم گرفت لذا باید انقلاب امام(ره) را به موضع اصلی خودش که همان عدالت خواهی و احقاق حق مستضعفان بود، پیش ببریم.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: ما وظیفه داریم که حق را به حق‌دار برسانیم و از همه مدیران و ‌مسئولان استان قزوین که در این زمینه تلاش کردند تا امروز ۲۹۶ فقره سند مردم به آن‌ها برسد، تشکر می‌کنیم و انتظار داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامی املاک باقی مانده تعیین تکلیف شود.

در ادامه سید فخرالدین علوی اظهار کرد: اگر مسئولان استان قزوین حمایت کنند تا پایان شهریور۱۴۰۰ اتمام واگذاری املاک علوی را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل اموال و املاک استان قزوین تصریح کرد: ارزش اسناد این ۲۶۹فقره ملکی که به مردم اهداء شده ۱۸۱میلیارد ریال و مساحت آن ۵۳هکتار است.

۶۰تا۷۰ درصد دارایی‌های مردم مربوط به املاک است

علی فرخزاد در پایان جلسه با بیان اینکه اهدای ۲۶۹فقره سند به مردم یک پروسه طولانی را دربرداشته است و کار کوتاه مدتی نبوده، عنوان کرد: هماهنگی‌‌های لازم برای اعتمادسازی و اطمینان مردم و همچنین هماهنگی‌های بین دستگاهی باعث شد که این اتفاق در کوتاه‌ترین زمان و حداقل هزینه انجام شود.

معاون عمرانی استاندار قزوین افزود: در این حوزه سعی شد که تفاوتی بین افراد برخوردار و افراد کم‌برخوردار قائل شویم؛ در کشور ما عموما ۶۰تا۷۰ درصد دارایی‌های مردم مربوط به املاک است که با این کار تحول اقتصادی خوبی در شهرستان تاکستان را شاهد خواهیم بود.

وی در پایان گفت: باتوجه به اینکه این اراضی، اراضی کشاورزی است و به علت نداشتن سند مردم نمی‌توانستند از مزایایی مانند تسهیلات برای ایجاد اشتغال بهره‌مند شوند که سنددار شدن آن‌ها بدون شک در رشد اقتصادی و اشتغال این منطقه موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1705378
ارسال نظر
نظرات