شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 00:09 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705478
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

حق مردم است که از رأی نمایندگانشان مطلع باشند/ طرح شفافیت آرا بزودی دوباره به رأی گذاشته خواهد شد

حق مردم است که از رأی نمایندگانشان مطلع باشند/ طرح شفافیت آرا بزودی دوباره به رأی گذاشته خواهد شد
محمدصالح جوکار با بیان اینکه یقینا طرح شفافیت بار دیگر به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: این حق مردم است که بدانند رأی نمایندگانشان چیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه رأی وی به طرح شفافیت آرا مثبت بوده است، اظهار داشت: مجلس یازدهم از همان ابتدایی که شروع به کار کرد یکی از بحث‌های محوری و اصلی‌اش موضوع شفافیت آرا بود که در دستور کارش بود و این طرح هم داده شد و در کمیسیون آیین‌نامه روی آن کار شد و نهایتا به صحن مجلس آمد و در صحن مجلس هم چون در ابتدا قید فوریت نداشت بعدا با امضای 50 نفر از نمایندگان و رأی گیری فوریت آن تصویب شد و در دستور کار قرار گفت و روز بعد از آن برای موضوع کلیات طرح متأسفانه رأی لازم را نتوانست کسب کند.

وی با بیان اینکه این طرح تنها سه رأی برای تصویب کم آورد، عنوان کرد: این طرح می‌توانست موجب اعتماد بیشتر مردم به مجلس شود و اگر طرح شفافیت مجلس شروع می‌شد یقینا بخش‌های دیگر ساختار سیاسی کشور مخصوصا بخش دولت نیز ناگزیر بود این موضوع را بپذیرد و شفافیت را در تمام برنامه‌هایش لحاظ کند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: مخصوصا در حوزه‌های اقتصادی و مشکلاتی که تا الان داشتیم و عدم شفافیت در توزیع ارز و توزیع برخی از رانت‌هایی که وجود دارد، شفافیت می تواند کمک کند، لذا می‌توانیم بگوییم شفافیت نقطه مقابل رانت و فساد محسوب می‌شود.

جوکار با بیان اینکه یقینا این طرح به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بعد از آن که کلیت این طرح رأی لازم را نیاورد باز یک فوریت دیگری با امضای نمایندگان دارد پیگیری و تنظیم می‌شود تا مجددا در صحن مطرح شود و امیدوارم رأی بیاورد.

وی افزود: هرچند این طرح که قبلا در مجلس دهم رد شده بود در مجلس یازدهم هم رد شد اما از نظر تعداد رأی تفاوت زیادی دارد؛ قطعا تا حدی نمایندگان پذیرفته‌اند که این طرح لازم است و این طرح می‌تواند نقش موثری در روشنی و راستگویی و شجاعت نمایندگان برای اعلام رأی‌شان به مردم داشته باشد.

جوکار تأکید کرد: با شفافیت، آرا نمایندگان از پشتوانه کارشناسی خوبی برخوردار خواهد بود و یک نماینده می‌تواند مبتنی بر منطق و کارشناسی بیشتری رأی خودش را بدهد و بعدا هم می‌تواند از رأی خودش دفاع کند و این حق مردم است که بدانند رأی نمایندگانشان چیست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1705478
ارسال نظر
نظرات