شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705540
برگ زرین دیگری در افتخارات یزدی ها؛

یزدی ها پیشتاز در عرصه کشاورزی/درخشش کشاورزان یزدی در جشنواره های کشوری

یزدی ها پیشتاز در عرصه کشاورزی/درخشش کشاورزان یزدی در جشنواره های کشوری
در سی و پنجمین دوره تجلیل از برگزیدگان برتر بخش کشاورزی که صبح امروز باحضور رئیس جمهور برگزار میشود از۴کشاورز استان کویری یزد به عنوان برترین های کشوری تجلیل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا ، در سی وپنجمین دوره تجلیل از کشاورزان برتر کشوری که پیش از ظهر امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر کشاورزی برگزار میشود از ۴کشاورز برتر یزدی که اقدامات شاخصی در مقیاس کشوری داشته اند تجلیل به عمل خواهد آمد.

 
در این مراسم که هرساله وبا هدف معرفی الگو ومصداق قابل اعتماد وحداکثر در تولید، ایجاد فرصت برای طرح مسائل و مشکلات بخش کشاورزی،ایجاد زمینه و بستر مناسب برای نوآوری و شکوفایی در تولید محصولات کشاورزی و همچنین فراهم نمودن زمینه تبادل تجربیات برگزار می شود از سال۱۳۶۵تاکنون ۱۲۹کشاورز یزدی توانسته اند درجمع برترین های کشوری قرار گیرند.
 
استان یزد با مساحت ۷۴۶۵۰ کیلومتر مربع منطقه ای بیابانی و کویری است که در فلات مرکزی ایران واقع شده و با میانگین بارندگی ۷۰میلیمیتر و میانگین تبخیر سالیانه حدود۳۲۰۰میلیمتر یکی از خشک  و کم آب ترین استان های کشور محسوب می باشد که آقای عباس محمودیان اردکانی توانسته از این شرایط منطقه ای استفاده و در زمینه پرورش فعالیت نموده است.
 
وی یکی از بهره برداران کشاورز یزدی می باشد که امسال موفق به کسب عنوان کشوری گردیده ، وی توانسته با اعتبار ۵۰میلیاردی واحد پرورش شتر را در شهر اردکان راه اندازی وفعلا در زمینی به مساحت۶هکتار زمینه پرورش ۵۰۰ نفر شتر و۳۰۰راس گوسفند را فراهم آورده و زمینه اشتغال۲۵نفر را ایجاد کرده است.
 
همچنین احمد رشیدی یکی دیگر از بهره برداران کشاورز نمونه یزد می باشد که در زمینه تولید انار در دل کویرفعال بوده وتوانسته  در زمینی به مساحت۷/۸هکتار حدود۱۳۳هزار و۵۰۰ کیلوگرم محصول انار برداشت کند.
 
غلامرضا شایقی یکی از مرتع داران برتر یزدی می باشد که ظهر امروز از وی به عنوان مرتع دار نمونه کشوری تجلیل به عمل خواهد امد وی توانسته با استفاده از سایر ظرفیت های مرتع مانند زنبورداری گیاهان دارویی باعث تثبیت شن های روان شده و همچنین با راه اندازی مزارع پرورش شتر و دام صنعتی در ایجاد اشتغال پایدار موفق عمل کند.
 
یکی دیگر از برگزیدگان برتر یزدی، کاظم مسروری فر مسئول مرکز جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر می باشد که توانسته با ابتکار وخلاقیت، اقدماتی مانند پایه گذاری ترویج الاغ شیری  و همچنین توسعه اشتغال پایدار در منطقه روستایی محوریت بازارفعالیت نماید.
 
همچنین در مراسمی که همزمان با کشور در سطح استان یزد وباحضور استاندار و رئیس سازمان جهاد کشوارزی استان برگزار مشود از ۵۶بهره بردار کشاورز یزدی به عنوان برترین کشاورزی استان یزد تقدیر به عمل خواهد آمد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1705540
ارسال نظر
نظرات