شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705625
رئیس اتاق اصناف البرز مطرح کرد؛

ناکافی‌بودن سهمیه؛ عامل نوسان قیمت مرغ در البرز/ افزایش قیمت تمام‌شده برای باغداران نرخ میوه را نجومی کرد

ناکافی‌بودن سهمیه؛ عامل نوسان قیمت مرغ در البرز/ افزایش قیمت تمام‌شده برای باغداران نرخ میوه را نجومی کرد
بهروز حصاری گفت: به واسطه تاثیر تحریم روی نهاده‌های کشاورزی، کود و سم، قیمت تمام‌شده برای باغداران بیشتر شده و طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش قیمت میوه بوده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس اتاق اصناف البرز امروز یکشنبه با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مرغ مورد مصرف شهروندان در داخل استان و بقیه از سایر استان ها وارد می شود، گفت: با توجه به اینکه یک چهارم جمعیت البرز را فعالان صنوف تشکیل می دهند ما هم به نوعی درگیر تورم هستیم.

بهروز حصاری قیمت هر کیلو مرغ را بر اساس تنظیم بازار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: متاسفانه وقتی هر کیلومرغ با قیمت ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان به دست مردم می رسد امکان فروش به صورت تنظیم بازار وجود ندارد و برخی واحدها هم با سود کمتر از ۱۰ درصدی که روی مرغ می کشند آن را به کیلویی ۲۷ هزار تومان رسانده اند.
 
وی با اشاره به اینکه سهمیه مرغ و تخم مرغ البرز نمی تواند پاسخگوی نیاز شهروندان باشد، اظهار داشت: این مسئله موجب شده است بعضا شاهد نوساناتی در قیمت ها باشیم، از طرفی هم به واسطه تاثیر تحریم روی نهاده های کشاورزی، کود و سم، قیمت تمام شده برای باغداران هم بیشتر شده و طی هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت میوه هم بوده ایم.
 
حصاری صادرات میوه برای کسب سود بیشتر و جولان دلالان را در افزایش قیمت میوه هم بی تاثیر ندانست و تصریح کرد: رسیدگی به مسئله گرانی در اختیار اصناف نیست و با توجه به اینکه فعالان اصناف نیز از مردم هستند، آنها هم به نوعی مشکلات شهروندان را درک می کنند.
 
رئیس اتاق اصناف البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: خوشبختانه با رصد بازار و تمهیدات اندیشیده شده سعی کرده ‌ایم میوه تنظیم بازاری برای شب عید به میزان کافی و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.
 
 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1705625
ارسال نظر
نظرات