شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705630
کارشناس فضای مجازی مطرح کرد؛

نفوذ به قلب اروپا و آمریکا با شکست حصر رسانه‌ای بین‌المللی

نفوذ به قلب اروپا و آمریکا با شکست حصر رسانه‌ای بین‌المللی
روح الله مؤمن نسب گفت: بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب رهبری دستور داده اند که ما مأموریم حصر رسانه ای را بشکنیم، برای شکستن حصر رسانه ایِ بین المللیِ دشمن باید رسانه های جهانی خودمان را در زمان های مختلف راه اندازی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس فضای مجازی در رابطه با موضوع نقش رسانه در تحقق انقلاب اسلامی و آینده نگری در گام دوم طی مصاحبه ای با "تیتریک" این گونه بیان کرد: بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب، رهبری دستور داده اند که ما مأموریم حصر رسانه ای را بشکنیم. برای شکستن حصر رسانه ای بین المللی دشمن باید رسانه های بین المللی خودمان را در زمان های مختلف راه اندازی کرده، حوزه نفوذ رسانه های خود را در کشور توسعه دهیم، دقیقاً همان کاری که دشمنان ما در حال انجام آن هستند.

روح الله مؤمن نسب ادامه داد: اگر بخواهیم با زبان روز با دنیا حرف بزنیم، باید رسانه هایمان اینتراکتیو یا تعاملی باشند پس چاره ای نداریم جز اینکه بستر زیرساخت های فناوری اطلاعات خود را توسعه داده و بر بستر اینترنتمان بتوانیم شبکه های مجازی و اینتراکتیو مدیاها یعنی رسانه های تعاملی را گسترش دهیم.

وی گفت: بر بستر رسانه ها شبکه هایی مانند اینستاگرام، توئیتر و ... را راه بیندازیم که مردم دنیا بتوانند حرف هایشان را به این بسترها منتقل کنند؛ یعنی از خود مردم کشورهای مختلف برای خود کشورهای مختلف؛ این گونه است که می توانیم از طریق فضای مجازی به سمت تحقق انقلاب اسلامی، عبور از انقلاب به نظام سازی در فضای مجازی، حکمرانی در فضای مجازی، تحقق دولت اسلامی، حاکمیت اسلامی در فضای مجازی، گام بعدی شکل گیری جامعه اسلامی و نهایتاً تمدن بزرگ اسلامی برویم.

مؤمن نسب خاطرنشان کرد: دشمن به وسیله رسانه های به اصطلاح تعاملی خود به داخل کشور نفوذ کرده است و بسیاری از مقامات و مردم وارد رسانه های تعاملی دشمن شده اند و از آن رسانه ها برای انتقال پیام های خود استفاده می کنند. ولی طبیعتاً چون رسانه هایی مثل اینستاگرام و توئیتر را دشمن ساخته است، و حتی به رئیس جمهور خودشان هم رحم نمی کنند چون تحت تسلط مطلق صهیونیست هاست، ما نمی توانیم در این فضاها از یک حد و مرزی فراتر رویم و پیام ما به دنیا نمی رسد یا اگر بخشی از پیام هم برسد، آن را رصد کرده و به نحوی مدیریت می کنند که آسیب آن برایشان کمتر و منافعش برایشان بیشتر باشد.

وی در پایان گفت: در نتیجه ما باید رسانه های دشمن را بشکنیم و بی آبرو کرده و رسانه هایمان را بر بستر خودمان راه اندازی کنیم. شاید در قدم اول نتوانیم رسانه های تعاملی خود را به تمام دنیا بفرستیم. در ابتدا باید در جغرافیای خود در ایران این اتفاق بیفتد و بعد از ایران به کشورهای فارسی زبان و کشورهای همسایه نفوذ رسانه ای پیدا کنیم و از آنجا آرام آرام می توانیم رسانه های بین المللی خود را توسعه داده و به قلب اروپا و آمریکا نفوذ کنیم. مشکل اصلی، محاصره رسانه ای است و راه کار آن شکست حصر رسانه ای که دستور آن در بیانیه  گام دوم صادر شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1705630
ارسال نظر
نظرات