شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705635
یادداشت؛

جریان غربگرای داخلی؛ عامل فشار حداکثری آمریکا به ایران

جریان غربگرای داخلی؛ عامل فشار حداکثری آمریکا به ایران
متاسفانه تا زمانی که آمریکا بداند جریان بزرگی در ایران حامی مذاکره و نوکری غرب است، دست از فشار برنمی‌ دارد و حاضر به پذیرش شروط و منافع ایران نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسد یعقوبی فعال رسانه ای طی یادداشتی اختصاصی برای "تیتریک" نوشت: دیپلماسی وزارت خارجه ما در چند سال گذشته، بر مبنای فرض ضعیف بودن ما و قدرت برتر دانستن کشورهای غربی بوده‌ است. جریان مذهبی و انقلابی کشور طی سال‌های گذشته، بارها ظریف را به خاطر مواضع انفعالی به جای رفتارهای محکم و تأثیرگذار مورد انتقاد و تمسخر قرار داده‌ است.

 همین جریان، آنجا که نوبت به خود می‌ رسد، دقیقاً همان مدل دیپلماسی التماسی ظریف را برای کار فرهنگی و روشنگرانه در مقابل حملات فرهنگی دشمن در شبکه‌ های اجتماعی کپی می‌ کند. یک کپی بدون نقص و با رفتارهای منفعلانه و پذیرش قدرت دشمن از موضع ضعف عملاً از دشمن درخواست می‌کند که او را حذف نکند و به او اجازه بقا در این فضا را بدهد.

نتیجه این نوع کار فرهنگی می‌شود الصاق مطالب مرتبط با شهید سلیمانی به عکس ترامپ به بهانه ذکر خیر از شهید بزرگ و غیور مقاومت، آن هم بدون آوردن نامی از ایشان یا بی اهمیت جلوه دادن عکس حاج قاسم بزرگ و باصلابت، آن هم توسط کسانی که باید مظهر اقتدار و صلابت باشند. در واقع، هیچ نوع رفتاری از جنس برخورد با آن فضا و در جهت تضعیف امپراطوری رسانه‌ای دشمن در جبهه انقلابی دیده نمی‌شود.

همه رفتارها در داخل همان فضا و تحت تسلط دشمنان قسم خورده انقلاب ایران انجام می‌شود، و طبیعی است که وقتی در دایره قدرت آنها حرف می‌زنیم، هرگونه تخطی از خط قرمزهای نظام سلطه با پس گردنی حقارت آمیز از سوی صاحبان این پلتفرم‌ها همراه خواهد بود. حداقل به اندازه چین یا ترکیه لائیک هم که قوانین و منافعشان را بر این پلتفرم‌ها تحمیل کرده‌اند از خودمان غیرت و اقتدار نشان نمی‌دهیم.

وقتی محمدجواد ظریف از فشار ایمیلی و توئیتی صحبت می‌ کند، جریان انقلابی، این کار را مصداق ذلت و انفعال می‌ خواند، اما همین نوع رفتار از جانب جریان انقلابی مصداق کار جهادی و انقلاب می شود، در نتیجه تا زمانیکه آمریکا بداند جریان بزرگی در ایران حامی مذاکره و نوکری غرب است، دست از فشار برنمی‌دارد و همین‌طور تا وقتی نظام سلطه رسانه‌ای و نوکران داخلی‌اش بدانند جریان بزرگی در ایران هست که از پای پلتفرم‌هایشان بلند نمی‌شود، حاضر به پذیرش شروط و منافع ایران نخواهند بود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1705635
ارسال نظر
نظرات