شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:43 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705680
رئیس کل دادگستری البرز مطرح کرد؛

رسیدگی ویژه به سرقت مسلحانه، تجاوز و آدم‌ربایی در البرز/ ۵۴ پرونده جرایم خاص رصد شد

رسیدگی ویژه به سرقت مسلحانه، تجاوز و آدم‌ربایی در البرز/ ۵۴ پرونده جرایم خاص رصد شد
حسین فاضلی هریکندی گفت: با توجه به تاکید رئیس قوه قضائیه برای برخورد با جرائم خاص و خشن، قرارگاهی برای انجام تکالیف قانونی و رسیدگی سریع به این جرائم در استان البرز تشکیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس کل دادگستری استان البرز امروز یکشنبه در نشست مقابله با جرائم خاص گفت: با توجه به تاکید رئیس قوه قضائیه برای برخورد با جرائم خاص و خشن در مرداد ماه سال جاری، قرارگاهی برای انجام تکالیف قانونی و رسیدگی سریع به این جرائم در استان البرز تشکیل شد.

حسین فاضلی هریکندی سرقت مسلحانه و باندی، قتل، آدم ربایی و تجاوز، مزاحمت برای نوامیس، قدرت نمایی با اسلحه و چاقو و نزاع عمومی را از جمله جرائم خاص دانست و افزود: شناسایی، بازداشت سارقان و مالخرها و توقف مرخصی زندانیان در فروردین ماه سال جاری از مهم ترین اقداماتی بود که  در گام اول انجام شد.
 
وی با اشاره به ایجاد شعب ویژه جرائم خاص در البرز، اظهار داشت: وحدت رویه در صدور احکام و اجرای سریع حکم در این شعبه ها در دستور کار قرار می گیرد و هیاتی با حضور دادستان، معاون پیشگیری از وقوع جرم و مدیر کل زندانهای البرز شیوه نامه ای نظام مند را ارائه خواهند کرد.
 
فاصلی هریکندی تصریح کرد: برخورد با مصادیق مجرمانه مدلینگ، شرط بندی و برخی فعالیت ‌های منافی عفت از طریق اجاره ساعتی منازل و باغ ویلاها در فضای مجازی از دیگر محورهایی است که طی ماه های آینده در دستور کار قرارگاه مذکور قرار می گیرد، البته برنامه های عملیاتی برای اقدامات پیشگیرانه و از بین بردن علل جرائم باید ارائه شود.
 
وی در خاتمه به آغاز مطالعات برای تشکیل اطلس جرائم استان البرز اشاره کرد و گقت: با هماهنگی و یکپارچه‌ سازی داده‌ های نیروی انتظامی و معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری، این اطلس به زودی تهیه و به منظور سیاست‌گذاری در دسترس خواهد بود، همچنین بر اساس اعلام جواد یاوری معاون پیگیری پرونده های خاص، ۵۴ پرونده جرایم خاص رصد شده است.
 

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1705680
ارسال نظر
نظرات