شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705727
امام جمعه یزد:

روحیه تواضع و فروتنی در نیروهای انقلابی تقویت شود

روحیه تواضع و فروتنی در نیروهای انقلابی تقویت شود
آیت الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه تواضع و فروتنی رمز اثرگذاری است، گفت: روحیه تواضع و فروتنی باید در نیروهای انقلابی تقویت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار با معاون امور بانوان جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان ما سال‌هاست که علیه انقلاب جبهه فرهنگی تشکیل داده‌اند، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم برنامه‌های دشمنان را خنثی کنیم، به فرموده امام راحل باید ببینیم که دشمن از کجا ضربه وارد می‌کند تا از همان نقطه مقابله کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از آنها نظیر انگلیسی‌ها بسیار حساب شده عمل می‌کنند و عجله‌ای در نتیجه ندارند، افزود: همانگونه که 100 سال پیش، سیستم آموزشی مدنظر خود را وارد کشور کردند و اکنون تا حدی به نتیجه‌ای مدنظر خود رسیده‌اند و بعد از این همه سال، ایده‌ها و اهداف خود را در قالب طرح 2030 علنی کرده‌اند.

ناصری با بیان اینکه آنها سه اصل مهم تدین، تفکر و تعقل را از آموزش‌ها به تدریج کنار گذاشتند، عنوان کرد: آنها می‌دانند که افراد متدین و متعهد هرگز در مسیر آنها قرار نمی‌گیرند و افرادی که تفکر و تعقل ندارند نیز سطحی‌نگر و فاقد خلاقیت بار می‌آیند و همواره وابسته و عقب مانده باقی خواهند ماند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه بعد از انقلاب تلاش‌هایی شد که سطحی‌نگری‌ها کنار گذاشته شود، بیان کرد: نتیجه آن نیز رشد قابل توجه در زمینه های پزشکی هسته ای و دفاعی بود.

وی با بیان اینکه حتی در دانشگاه ها نیز بیشتر به حفظ کردن دروس می‎پردازند و مهارت و کارآفرینی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: همین امر سبب افزایش فارغ التحصیلان بیکار شده زیرا از حفظیات، کار در نمی‌آید.

ناصری یادآور شد: نبودن تفکر و تعقل در سیستم آموزشی انگلیسی سبب شده صنعت خودروسازی ما 50 سال بدون پیشرفت قابل قبول درجا بزند در حالی که باید به حدی از خودباوری و نوآوری رسیده باشند که نیاز کشور را به طور کامل تامین کنند.

ناصری با اشاره به اینکه بر خلاف سیستم آموزشی انگلیسی، قرآن به طور متعدد تاکید به تفکر و تعقل کرده است، اظهار داشت: باید در این سیستم آموزشی تحول ایجاد شود و جبهه فرهنگی انقلاب باید به سهم خود تلاش کند تا این سه اصل مهم را وارد آموزش‌ها کند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمنان ما کار خود را از حوزه فرهنگ و تربیت آغاز کرده اند، گفت: کار فرهنگی و تربیتی از کودکی در افراد ماندگار و نهادینه می‌شود بنابراین ما نیز باید این اصل را مدنظر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه جبهه فرهنگی انقلاب باید کار تربیتی انجام دهد و به دنبال جذب حداکثری باشد و ضمن جذب نیروهای جدید، از تجربه و توان نیروهای قدیمی نیز بهره بگیرد، افزود: یکی از مسائل مهمی که باید مدنظر نیروهای ارزشی باشد، حفظ تواضع و فروتنی است.

ناصری با تاکید بر اینکه متدینین باید بیش از سایر گروه‌ها روحیه تواضع و فروتنی داشته باشند، تصریح کرد: این روحیه سبب جذب افراد می‌شود.

وی تاکید کرد: جبهه فرهنگی انقلاب نباید نیروهای خود را به راحتی از دست بدهد بلکه باید جاذبه داشته باشد و ضمن حفظ نیرهای قدیمی، نیروهای جدی از اقشار مختلف جذب کند به عبارتی باید روش جذب این جبهه، پیغمبر گونه و در عین تواضع و فروتنی باشد.

امام جمعه یزد، اخلاص و نیت پاک را رمز اثرگذاری کارها دانست و اظهار داشت: در این زمینه سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دهید و همانند او که برای همه گروه‌ها و اقشار کار می‌کرد و بین مردم خط کشی ایجاد نمی‌کرد، برای مردم کار کنید و تلاش کنید دامنه ارتباطات خود را گسترده کنید.

سیدرضایی، معاون بانوان جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد جذب نیروهای انقلابی اظهار داشت: در این راستا در استان یزد کار شبکه سازی و توانمندسازی افراد را مدنظر قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی توسط جبهه فرهنگی انقلاب و نیروهای ارزشی در استان انجام شده است، افزود: به دلیل نبود هماهنگی لازم، این اقدامات انسجام و اثرگذاری چندانی نداشته اند.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1705727
ارسال نظر
نظرات