شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705737
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد خبرداد؛

اشتغال بیش از ۳هزار یزدی با پرورش گیاهان دارویی

اشتغال بیش از ۳هزار یزدی با پرورش گیاهان دارویی
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت:حدود۱۵۰۰هکتار از اراضی استان یزد به کاشت گیاهان دارویی اختصاص یافته که شرایط اشتغال بیش از۳هزار یزدی را فراهم آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر شیخعلیشاهی در گفتگو با یزد رسا، با بیان اینکه حدود ۱۵۰۰هکتار از اراضی استان یزد به کاشت گیاهان دارویی اختصاص یافته اظهار داشت: در سال های اخیر کشت گیاهان دارویی به دلیل کم آبخواه بودن، زودبازدهی و سازگاری با اقلیم کم آب استان یزد و درآمدهای قابل توجهی که برای بهره برداران این محصولات داشته به شدت مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته و در حال حاضر بیش از ۳هزار کشاورز یزدی در زمینه کاشت وبرداشت این محصولات فعال می باشند.

وی عمده ترین گیاه دارویی کاشت شده در استان یزد را زعفران ذکر و خاطرنشان کرد: گل محمدی، زیره سبز، انغوزه، زیره سیاه، رزماری از دیگر گیاهان دارویی می باشد که در اراضی کشاورزی استان یزد کاشت می شود.
شیخعلیشاهی با اشاره به ارزش افزوده فراوان فرآوری گیاهان دارویی تصریح کرد: در سطح استان واحدهای فرآوری متعددی در حوزه های عرق گیری، صابون سازی و رنگ سازی و بسته بندی فعال بوده و سازمان جهاد کشاورزی نیز تسهیلات بسیار مناسبی برای افرادی که علاقه مند به فعالیت در حوزه های فرآوری این محصولات باشند در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان تسهیلات برای پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در سطح استان یزد پرداخت شده وامسال نیز علاوه بر تسهیلات، بستری توسط دولت فراهم شده که علاقه مندان به فعالیت در حوزه گیاهان دارویی می توانند نهال یارانه ای دریافت که  ۵۰ درصد هزینه تهیه این نهال توسط دولت پرداخت می شود.
شیخعلیشاهی مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه تاکنون ۳۸هزارنهال یارانه ای در سطح استان توزیع شده اظهار داشت: تقریبا تمامی شهرستانهای استان در زمینه کاشت  محصولات گیاهان دارویی فعال بوده و به همین علت یزد، جز استانهایی پیشگام در زمینه پرورش گیاهان دارویی می باشد.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1705737
ارسال نظر
نظرات