شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 17:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705836
فرمانده قرارگاه منطقه ای و ارشد ارتش در جنوب‌غرب کشور:

بیعت ارتشیان با امام(ره)، نفس های طاغوتیان را خفه کرد

بیعت ارتشیان با امام(ره)، نفس های طاغوتیان را خفه کرد
فرمانده قرارگاه منطقه ای و ارشد ارتش در جنوب‌غرب کشور گفت: در ۱۹ بهمن ماه سال ۵۷، همافران قهرمان نیروی هوایی تصمیم گرفتند در محل اقامت حضرت امام حاضر شوند و یک بعیت تاریخی و ماندگار را انجام دهند تا نفس های حبس شده در سینه طاغوت را برای همیشه خفه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه منطقه ای و ارشد ارتش در جنوب‌غرب کشور در مراسم تجدید میثاق نیروهای مسلح مستقر در استان خوزستان با آرمان های امام خمینی (ره) و فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: سال1357 ژنرال هایزر فرستاده امریکا با طرح کودتا خود امیدوار بود که انقلاب را شکست دهد و این سیل خروشان همافران که برای بیعت با امام خمینی به راه افتاده بود را متوقف کند.

وی افزود: در این‌روز و مقطع تاریخی همافران قهرمان نیروی هوایی تصمیم گرفتند در محل اقامت حضرت امام حاضر شوند و یک بعیت تاریخی و ماندگار را انجام دهند تا نفس های حبس شده در سینه طاغوت را برای همیشه خفه کنند.
 
فرمانده قرارگاه منطقه ای و ارشد ارتش در جنوب‌غرب کشور با بیان اینکه در آن دوره بسیاری از افراد امید نداشتند که انقلاب به این سرعت به سر منزل مقصود برسد و پیروزی خود را اعلام کند، گفت: این حرکت تاریخی ارتش توانست روند شکل گیری انقلاب را  تسهیل و کم هزینه کند لذا می توان گفت یکی از نقش های اساسی بود که ارتش در آن مقطع ایفا کرده است.
 
امیر بیدادی ادامه داد: بهترین نوع و عظیم ترین کاری که می توانست روحیه انقلاب را تقویت کند و رژیم را درهم بشکند و ماموریت هایزر را ناکام بگذارد در واقع این اعلام همبستگی ارتش با رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود.
 
وی بیان کرد: ارتشیان فداکار و متعهد نیروی هوایی به این نتیجه رسیدند بایستی یک کار بزرگی انجام دهند و یک حماسه ماندگار را خلق نمایند و در واقع وظیفه ملی و مذهبی خود را در آن مقطع تاریخی انجام دهند لذا با این حرکت به سیل مردم پیوستند و آب پاکی را به دست طاغوتیان ریختند و تکلیف آن ها یک سره شد.
 
فرمانده ارتش جنوب غرب عنوان کرد: در بهمن ۵۷ در محل اقامت حضرت امام یعنی مدرسه علوی،  سندی از افتخار حماسه رشادت و ایمان در برگ های زرین تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد و در فردای همان روز نیز این حماسه در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ می شود و سران کشور آن را تکذیب می کنند و در واقع عزم مردم با دیدن این تصاویر مصمم تر از گذشته می شود و انقلاب یک سرعتی به خود می گیرد و در ۲۲ بهمن به نتیجه نهایی رسید.
 
وی با اشاره به بخشی از بیانات امام‌ را در آن روز تاریخی افزود: امام فرمودند درود بر شما سربازان امام عصر همانطور که فریاد زدید که تا کنون در خدمت طاغوت بودید، طاغوتی که همه ی هستی ما را ساقط کرد، طاغوتی که ما را بنده خارجیان کرد از امروز خدمت امام عصر و در خدمت قرآن هستید و در واقع این مبنای اسلامی شدن ارتش و باقی ماندن ارتش در خدمت انقلاب بود که ارتش هم می تواند در کنار انقلاب و نظام جمهوری  اسلامی باشد.
 
سرتیپ بیدادی ادامه داد: همچنین رهبر معظم انقلاب نیز در باب ۱۹ بهمن و بیعت تاریخی همافران با حضرت امام اینگونه می فرمایند که ما ۱۹ بهمن را یک مقطع به حساب می آوریم و نیروی هوایی را با این نام معرفی می کنیم این اقدام مهم در حقیقت یک مسئله ارزشی است و یقینا تاریخ قضاوت خواهد کرد همچنان که امروز در مجموعه مسائل گفته می شود و ابعاد آن را نمی شود دانست و فهمید. 
 
وی گفت: در یک برهه حساس، آن پرسنل شجاعت و آگاهی پیدا می کنند که با ظلم و طغیان سریعا مقابله و خود را به جناح اسلام و حق متصل کنند ما در تاریخ اسلام کم نداشتیم که این تصمیمات به هنگام و به موقع با بصیرت یک فرد یا گروهی، مسیر انقلاب را ماندگار کرده است انصافا می شود این حماسه را یوم الله یاد کرد و برای همیشه تاریخ در اذهان این ملت خواهد ماند.
 
فرمانده ارتش جنوب غرب بیان کرد: به واسطه این حماسه بزرگ در آن مقطع تاریخی امروز به نام روز ملی هوایی نامگذاری شده است که این روز را خدمت همرزمان عزیزمان تبریک عرض می کنیم و جمع حاضر در محضر نماینده ولی فقیه در استان بار دیگر با آرمان های بلند حضرت امام تجدید بیعت می کنیم و عرضه می داریم که ما تا آخر ایستاده ایم و تا تحقق کامل  آرمان هایمان در انقلاب اسلامی از پای نخواهیم نشست و باب شهادت برای ما باز است و در این راه استوار و ثابت قدم هستیم.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1705836
ارسال نظر
نظرات