شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 23:10 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705882
معاون وزیر آموزش و پرورش:

۴۷ مدرسه مستقل اتیسم در کشور فعال است

۴۷ مدرسه مستقل اتیسم در کشور فعال است
سید جواد حسینی، معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴۷ مدرسه مستقل اتیسم در کشور فعال است که سه هزار دانش‌آموز اتیسم را پوشش می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، سید جواد حسینی عصر امروز(یکشنبه) در آئین افتتاح و راه‌اندازی پیشرفته‌ترین سالن اُتیسم جهان که با مشارکت خیرین و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در مدرسه جانزاده واقع در شهرک مینودر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش استثنایی از سال 70 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: آموزش و پرورش استثنائی از سال 70 به بعد، 18برابر پوشش تحصیلی دانش‌آموزان را افزایش داده است و هم‌اکنون هزار و 600 مدرسه ویژه استثنائی، 21 هزار مدرسه پذیرا، 756 مرکز مشکلات ویژه یادگیری و 47 مرکز مشاوره و توانبخشی کار خدمات رسانی را با حضور 23هزار همکار در هفت گروه ارائه می‌دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از گروه‌ها، طیف اختلال عصبی و اتیسم است و در سه سالگی افراد، اختلال خود را نشان می‎دهد؛ این گروه شامل دانش‌آموزانی است که در حوزه تعاملات با دیگران دچار مشکل می‌شوند و رفتارهای محدود و تکراری بروز می‌دهند.

حسینی بیان کرد: 47 مدرسه مستقل اتیسم در کشور فعال است که سه هزار دانش آموز اتیسم را به لحاظ تغذیه‌ای پوشش می‌دهد؛ 14استان فاقد مدرسه مستقل اتیسم است که استان قزوین جزو آن بود که البته راه‌اندازی مدرسه مستقل اتیسم امروز در این استان آغاز شد و 30 درصد عملیات پیشرفت کرده است.

رئیس سازمان آموزش استثنائی کشور در پایان گفت: یکی از خیران کلنگ مدرسه را به زمین زده و اعضای خانواده‌اش برای مدرسه ۵۰۰ میلیون هزینه کرده‌اند؛ علاوه بر ارائه خدمات مربوط به مدرسه اتیسم، سایر اقدامات توانبخشی مستقر می‌شود؛ امیدواریم امروز سالن اتیسم در استان قزوین به عنوان یک امکان و ظرفیت به عرصه ظهور و بروز برسد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1705882
ارسال نظر
نظرات