شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 23:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 شناسه خبر: 1705908
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در قزوین؛

تفاهم‌نامه تامین ۶ هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند قزوینی امضاء شد

تفاهم‌نامه تامین ۶ هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند قزوینی امضاء شد
تفاهم‌نامه تامین بیش از ۶هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش در استان قزوین امضاء شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ حسنعلی اصغری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که امشب(یکشنبه) در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد؛ با تبریک به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: از ۳میلیون دانش‌آموز کشور که فاقد گوشی و ابزار آموزشی مناسب برای بهره‌مندی از شبکه شاد بودند مشکل یک میلیون نفر با تلاش‌های صورت گرفته و کمک خیرین مرتفع شده است.

وی افزود: امروزهم با تفاهم نامه‌ای که بین معاون وزیر آموزش و پرورش و استاندار قزوین به امضاء خواهد رسید زمینه رفع مشکل ۶هزار و۷۱۲دانش‌آموز استان قزوین که فاقد ابزار مناسب برای دریافت آموزش از شبکه شاد و مجازی بودند فراهم خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: به همت خیرین آمار ۲۳هزار دانش آموز فاقد گوشی به ۶ هزار و۷۱۲ نفر رساندیم البته روز گذشته نیز ۵۰۰ دستگاه گوشی هوشمند در مناطق اهدا شد و آمارها کمتر از این میزان شده است.

در ادامه هدایت الله جمالی پور اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش، از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هراندازه در این زمینه سرمایه‌گذاری شود به همان میزان نیز آن کشور به توفیقات بزرگی دست پیدا می‌کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه هزینه کردن در آموزش و پرورش در واقع سرمایه‌گذاری است؛ افزود: همه نظام‌های توسعه‌ای مدیون نظام‌های آموزش و پرورش خود هستند و این نهاد سهم بسیار بزرگی در توسعه پایدار کشورها دارد.

حسین اسدی معلم خیر خوزستانی دیگر میهمان این مراسم بود که اظهار کرد: من هم معلمی همانند سایر معلمان هستم که با مشاهده دغدغه دانش‌آموزان در مسیر رفع مشکل آنها قدم برداشتم. 

وی افزود: ارثیه خوبی به من رسیده بود که قصد خرید ماشین سانتافه داشتم اما با دیدن دغدغه شاگردی که به دلیل نداشتن گوشی هوشمند از تحصیل بازمانده بود تصمیم گرفتم برایش یک گوشی تهیه کنم اما با دیدن خوشحالی زیاد او تصمیم گرفتم برای کمک به دیگر دانش‌آموزان دارای مشکل تلاش کنم.

این معلم خیر در پایان عنوان کرد: پس از این ماجرا در هفته اول ۱۴۳گوشی به دانش‌آموزان اهدا کردیم که این امر رسانه‌ای شد و تا کنون ۸۰۰گوشی اهدا شده است و ۱۰۰دستگاه گوشی هم به دانش‌آموزان استان قزوین هدیه می‌دهم ضمن اینکه برای احداث یک مدرسه در استان اقدام کرده و همه هزینه آن را پرداخت می‌کنم.

گفتنی است؛ تفاهم‌نامه تامین بیش از ۶هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند استان قزوین با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش و استاندار قزوین امضاء شد که براساس این تفاهم‌نامه تأمین نیمی از اعتبار موردنیاز برای خرید ۶ هزار ابزار آموزشی هوشمند دانش‌آموزان نیازمند استان قزوین توسط وزارت آموزش‌وپرورش و نیمی دیگر توسط منابع درون‌استانی تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1705908
ارسال نظر
نظرات