شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1705929
فرماندار اشکذر:

سلامت را خط قرمز شهرستان اشکذر می‌دانیم/آلودگی یک هزار و ۱۱۵ واحد صنعتی؛ دغدغه مردم اشکذر

سلامت را خط قرمز شهرستان اشکذر می‌دانیم/آلودگی یک هزار و ۱۱۵ واحد صنعتی؛ دغدغه مردم اشکذر
هادی نسب گفت: سلامت را خط قرمز شهرستان می‌دانیم و انتظار داریم اداره کل محیط زیست ضمن شناسایی مجموعه‌های دارای آلایندگی، این واحدها را ساماندهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار یزدرسا، هادی هادی‌نسب، ظهر یک‌شنبه 19 بهمن ماه در جمع خبرنگاران استان یزد فرماندار اشکذر از افتتاح و بهره برداری 50 طرح عمرانی و صنعتی در شهرستان اشکذر همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: در این شهرستان به رغم کویری بودن، در تنوع کشت محصولات گلخانه ای رتبه نخست و در زمینه سطح زیر کشت، رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 750 گلخانه در این شهرستان فعال هستند و تعدادی واحد بسته بندی نیز با استخدام نیروی کار، کار بسته بندی محصولات و صادرات آن به بازارهای داخلی و خارجی را انجام می دهند.

هادی نسب در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح هر روستا یک محصول که به عنوان طرح روستای فاقد نیروی بیکار نیز نامیده می شود، افزود: اغلب روستاها در حوزه صنایع گیاهان دارویی مشغول به کار شده اند و برخی روستاها نظیر قوام آباد نیز تولید نان خشک انجام می دهند که این امر کل سفارش‌های کشور را پوشش می دهد.

فرماندار اشکذر تصریح کرد: پرورش اسب اصیل عرب یکی از ظرفیت‌های شهرستان اشکذر است چرا که اکنون بالغ بردو هزار و ۵۰۰ رأس اسب اصیل عرب در ۴۷ مجتمع پرورش اسب که با احتساب مجموعه های غیر رسمی ۱۰۰ باشگاه می‌شوند، در این شهرستان وجود دارد.

هادی نسب به فعالیت  ۳۰۰ واحد تولید دام سبک و ۳۲۰ واحد تولید دام سنگین در این شهرستان نیز اشاره و بیان کرد: سالانه ۶۳ هزار تن تولید شیر در این شهرستان اتفاق می افتد ولی علاوه بر اینها شهرستان اشکذر در بحق تولید مرغ گوشتی و کشتارگاه های دام و طیور نیز از ظرفیت‍های خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه رفع آلودگی محیط زیست دغدغه مردم و مسئولان شهرستان اشکذر است، اظهار داشت: هم اکنون یک هزار و ۱۱۵ واحد صنعتی فعال در شهرستان اشکذر وجود دارد که اشتغال ۱۸ هزار و ۲۰۰ نفر یعنی نیمی از جمعیت شهرستان را تامین کرده‌اند هرچند که تنها سه هزار نفر از این این شاغلین، بومی شهرستان هستند.

هادی نسب از اشکذر به عنوان آلوده‌ترین شهر استان یزد یاد کرد و افزود: سلامت را خط قرمز شهرستان می‌دانیم و انتظار داریم اداره کل محیط زیست ضمن شناسایی مجموعه‌های دارای آلایندگی، این واحدها را ساماندهی کند.

وی افزود: برخی صنایع از جمله صنایع فولادی در هر حال آیندگی بالایی دارد و شهرستان اشکذر نیز در حال حاضر 13 واحد فعال فولادی را در خود جای داده است.

هادی‌نسب با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و 115 واحد صنعتی، تولیدی، کشاورزی و بسته‌بندی در شهرستان اشکذر فعال هستند، عنوان کرد: 18 هزار و 200 نفر معادل نیمی از جمعیت شهرستان در این واحدها مشغول به کار هستند.

فرماندار اشکذر خاطرنشان کرد:: در این شهرستان حتی معضل نبود نیروی کار داریم بر همین اساس واحدهای فعال ناچار به جذب نیروی کارگر ساده از سایر استان‌ها هستند که این امر آسیب‌های جدی اجتماعی و حتی مذهبی به دنبال خواهد داشت.

وی از اشکذر به عنوان قطب پرورش اسب و سوارکاری کشور یاد کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 100 باشگاه سوارکاری در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1705929
ارسال نظر
نظرات