شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706049
در گفتگویی مطرح شد؛

اشتغال‌آفرینی بانوی شیرآبادی با پنج میلیون تومان/ موفقیت نیازمند پشتکار است

اشتغال‌آفرینی بانوی شیرآبادی با پنج میلیون تومان/ موفقیت نیازمند پشتکار است
صدیقه قربانی که توانسته با سرمایه اندک، اما همت والا و تلاش علاوه بر ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای خود با راه‌اندازی کلاس‌های مهارت‌آموزی برای سایر بانوان منطقه ایجاد اشتغال کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، باور غلطی که در بین مردم وجود دارد این است که فکر می کنند برای راه اندازی یک شغل نیازمند یک سرمایه هنگفت هستند، در حالی که کار‌آفرین، فرصت طلب، ریسک پذیر، آینده نگر و مهم تر از همه عمل گرا است.

در این روزها که فشار اقتصادی بر مردم بالاست، قطعا راه اندازی یک حرفه که در آن توانمندی و استعداد وجود دارد، می‌تواند علاوه بر ایجاد اشتغال و منبع درآمد و سرگرمی برای خود فرد باشد می تواند راهی برای نان آوری خانواده های دیگری هم باشد که شغلی برای کسب درآمد ندارند.

صدیقه قربانی، ساکن روستای شیرآباد از توابع شهرستان مانه و سملقان با قدم گذاشتن در حرفه خیاطی در کنار درآمدی که برای خود ایجاد کرده است، توانسته این آموزش را در اختیار سایرین قرار دهد و به نوعی ایجاد اشتغال داشته باشد.

 


 

این بانوی کارآفرین شیرآبادی درگفتگو با خبرنگار سمنگان اظهار داشت: هشت سال پیش در سن ۳۰ سالگی کارآموزی خیاطی را شروع کردم و با اراده و پشتکار و علاقه ای که داشتم کارم را ادامه داده ام.

وی با اشاره به اینکه تمام دوره های مورد نیاز دراین حرفه از جمله نازک دوزی، مجلسی دوزی، زخیم دوزی و.. را گذرانده ام، ادامه داد: انگیزه من برای ماندن در این حرفه علاوه بر علاقه مند بودن، کسب درآمد نیز بوده که می توانم در کنار خانواده برای گذران زندگی گامی بردارم.

قربانی با بیان اینکه کارم را در سال ۹۲ با پنج میلیون تومان سرمایه اولیه آغاز کردم، گفت: با این سرمایه موفق به خرید یک چرخ خیاطی و سردوز معمولی شدم که کار را شروع و کم کم گسترش دادم و دوخت و دوز صنعتی را نیز به کارم اضافه کردم.

وی اضافه کرد: تاکنون کارآموزهای زیادی را آموزش داده ام که آنها هر کدام به صورت جداگانه و مستقل توانسته اند کارگاه خیاطی داشته باشند و در واقع نوعی اشتغال آفرینی رقم زده ام.

 


این بانوی هنرمند عنوان کرد: برای توسعه کارگاهم در آینده برنامه های زیادی دارم، که به دلیل تورم  و گرانی های موجود انجام این کارها نیازمند حمایت های دولتی است تا بتوانم گسترش کار را داشته باشم.

قربانی افزود: پیشنهاد من به بانوانی که دوست دارند در منزل حرفه ای داشته باشند، این است که هیچ استرس و ترسی نداشته باشند و با پشتکار قدم در این مسیر بگذارند و مطمئن باشند، موفق خواهند شد.

وی همچنین از دهیاری ها تقاضا کرد تا تعاونی هایی روستایی کوچکی را برای بانوان ایجاد کنند که برای زنان ایجاد اشتغال های خانگی را داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1706049
ارسال نظر
نظرات