شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706066
مسئول انجمن آهوان هنرمند البرز مطرح کرد؛

اشتغال؛ مهمترین دغدغه توانیابان البرز/ لزوم بسترسازی ایجاد شغل برای معلولین کرجی

اشتغال؛ مهمترین دغدغه توانیابان البرز/ لزوم بسترسازی ایجاد شغل برای معلولین کرجی
سپیده آهون گفت: جشنواره هنری "آسمانی در خانه" با مضمون عکاسی در قرنطینه، نقاشی و صنایع دستی ۱۳ آذر ماه به مناسبت روز جهانی معلولین فراخوان داد و اکنون در دهه فجر نمایشگاه آثار این جشنواره در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول انجمن آهوان هنرمند استان البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: جشنواره هنری "آسمانی در خانه" با مضمون عکاسی در قرنطینه، نقاشی و صنایع دستی 13 آذر ماه به مناسبت روز جهانی معلولین فراخوان داد و اکنون در دهه فجر نمایشگاه آثار این جشنواره در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

"سپیده آهون" ادامه داد: این جشنواره فرصتی جهت انعکاس بخشی از توانمندی و خلاقیت هنری جامعه معلولان استان البرز است. در روزهای بحرانی که همه درگیر هستیم و توانیابان از لحاظ روحی و جسمی با توجه به شرایط خاصی که دارند آسیب پذیر شده اند و نمی توانند از منزل خارج شوند، این جشنواره بستری بود برای اینکه هنر و کار آنها دیده شود.

وی افزود: انجمن حمایت از معلولین هنرمند آهوان بعد از فراخوان، 30 اثر نقاشی کار شده با گواش و 40 عکس از دوران قرنطینه و تعدادی صنایع دستی به همراه رونمایی از 28 عکس از عکس‌های جشنواره محلی به مناسب دهه فجر از آثار این نمایشگاه را در فضای انجمن به نمایش گذاشت.

این مسئول تصریح کرد: از مسئولین تقاضا دارم در این شرایط بیشتر پیگیر افراد توانیاب باشند، زیرا این افراد به حداقل ها راضی هستند. مثلا تأمین اینترنت رایگان تا بتوانند در کلاس های آنلاین شرکت کرده و احساس مفید بودن کنند و یا بستری برای این عزیزان فراهم شود تا صنایع دستی و کارهای هنری خود را به نمایش گذاشته، بفروشند و درآمد داشته باشند.

آهون گفت: معلولین با توجه به شرایط کرونایی باید در منزل بمانند، اما هزینه های آنها برقرار است و باید منبع درآمد داشته باشند وگرنه از پس هزینه های درمان و مایحتاج خود بر نمی آیند.

وی با بیان اینکه اشتغال مهمترین دغدغه معلولین جسمی و حرکتی است، ادامه داد: مسئولین باید بستری را برای معلولین استان فراهم کنند تا دیگر شاهد آمار وحشتناک بیکاری آن هم در جامعه معلولین نباشیم.

در ادامه عکس های مربوط به این نمایشگاه را می بینیم:

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1706066
ارسال نظر
نظرات