شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706093
خبری مسرت‌بخش؛

واکسن کرونا با نام "کوو پارس" در کرج رونمایی شد/ رئیس موسسه رازی؛ مردم به شایعات درباره واکسن ایرانی توجه نکنند

واکسن کرونا با نام "کوو پارس" در کرج رونمایی شد/ رئیس موسسه رازی؛ مردم به شایعات درباره واکسن ایرانی توجه نکنند
پیش از ظهر امروز دوشنبه، واکسن رازی کوو پارس که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا محسوب می شود در موسسه رازی کرج رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، پیش از ظهر امروز دوشنبه، واکسن رازی کوو پارس که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا محسوب می شود در واکسن و سرم سازی رازی واقع در کرج رونمایی شد.

این واکسن که روند ساخت آن از اسفند ماه ۹۸ آغاز شده بود توسط تیم ویژه ای از پزشکان، داروسازان دامپزشکان و شیمی دانان کشور در موسسه رازی انجام شده که دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت WHO و سازمان غذا و دارو FDA یه صورت کامل در آن رعایت شده است.
 
رئیس موسسه رازی در مراسم رونمایی از این واکسن با اشاره به اینکه این محصول روی میمون سبز آفریقایی به عنوان گونه ای نزدیک به انسان آزمایش شده و با موفقیت همراه بوده است، گفت: سال ۱۲۳۱ هم موسسه رازی توانست واکسن دیفتری را تولید کند.
 
علی اسحاقی با اشاره به اینکه از ۵۰ سال گذشته تا کنون واکسن سرخک هم در موسسه رازی تولید می شود، گفت: آنچه در برخی رسانه ها و فضای مجازی درباره واکسن کوو پارس منتشر می شود صحت ندارد و مردم نباید به آن توجه کنند، آنچه حائز اهمیت است کارنامه ۹۶ ساله و درخشان موسسه رازی است.
 
وی به انجام آزمایش های بالینی این واکسن روی موش اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه پس از موفقیت های اولیه و آزمایش واکسن کوو پارس در ۲۷ دیماه سال جاری توانستیم مجوز کمیته ملی اخلاق در پژوهش را برای آغاز پژوهش های بالینی دریافت کنیم.
 
اسحاقی با تاکید بر اینکه متاسفانه اتهاماتی در زمینه واکسن کرونا به ما وارد شد، تصریح کرد: اینگه گفته شود آنتی ژن های واکسن موسسه رازی از چین وارد شده صحت ندارد همانگونه که واکسن تولید شده در کرج انگلیسی نیست، اگر چه همکاری و تعامل دانش در دنیا وجود دارد اما دانش تولید کووپارس کاملا ایرانی است.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1706093
ارسال نظر
نظرات