شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706099
رئیس اتحادیه میوه وتره بار استان یزد خبر داد؛

قیمت گوجه فرنگی تولید یزد ۳ برابر گوجه فرنگی تولیدی استانهای دیگر

قیمت گوجه فرنگی تولید یزد ۳ برابر گوجه فرنگی تولیدی استانهای دیگر
رئیس اتحادیه میوه وتره بار استان یزد گفت: گرانی های اخیر میوه فقط در خیارسبز و پرتقال بوده که علت آن هم سرمازدگی های اخیر بوده ولی مابقی میوه ها قیمت مناسبی در سطح بازار داشته و افزایش قیمت چندانی نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین مشرف در گفتگو با یزدرسا ، با بیان اینکه میوه های موجود در استان قیمت مناسبی داشته و تنها در زمینه خیارسبز وپرتقال با افزایش قیمت روبه رو بوده ایم، خاطرنشان کرد:علت گرانی های اخیر خیارسبز و پرتقال، سرمازدگی های اخیر و گرانی های مواد اولیه گلخانه داران وهمچنین صادرات پرتقال بوده که باعث گردیده در این دومورد میوه شاهد افزایش قیمت باشیم.

وی با بیان اینکه حدود۶۰تا۷۰درصد خیارسبز مصرفی در استان یزد تولید گلخانه های خود استان می باشد، اظهار داشت: تمامی مغازه های میدان میوه وتره بار یزد حق العمل کار هستند وبه همین علت قیمت گذاری اولیه از سوی خود گلخانه دار اعمال می شود که آنها نیز به علت سرمازدگی های اخیر و گرانی مواد اولیه مجبور به افزایش قیمت محصولات خود شده اند.
مشرف در ادامه با اشاره به اینکه نرخ گذاری های میوه در استانهای همجوار به شدت در قیمت گذاری میوه استان یزد تاثیر دارد تصریح کرد: طبق هماهنگی که هر روز صبح اتحادیه های میوه و تره بار استانهای همجوار با یکدیگر انجام می دهند نرخنامه های میوه برای مراکز شهرستان مشخص می شود.
وی با بیان اینکه در زمان نرخ گذاری محصولاتی که مبدا آن خود استان باشد طبق هماهنگی با استانهای همجوار تنها هزینه حمل ونقل از قیمت حذف و به این شکل قیمت آن میوه برای استان مبدا مشخص میشود اظهار داشت: با این شرایط اگر نرخ خیارسبز در استان یزد کمتر از استانهای همجوار مشخص شود تمام گلخانه داران یزدی میوه خود را به استانهای دیگر ارسال و خیارسبزی برای مصرف خود استان باقی نخواهد ماند.
مشرف با اشاره به اینکه گوجه فرنگی تولیدی گلخانه های استان یزد از سوی مردم مورد استقبال قرار نمیگیرد و اکثر گوجه فرنگی مصرفی استان یزد از دیگر استانهای دیگر وارد میشود تصریح کرد: قیمت گوجه فرنگی غیرگلخانه ای که معمولا از استانهای دیگر وارد میشود، در میدان میوه وتره بار یزد۳هزارو۱۰۰تومان است اما قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای تولید خود استان یزد، کیلویی۱۰هزارتومان می باشد که به این قیمت ها۳۰درصد توسط واحدهای عرضه سطح شهر نیز اضافه میشود.
مشرف رئیس اتحادیه میوه وتره بار استان یزد در مورد قیمت بالای میوه موز نیز گفت: واردات موز با کاهش روبه رو بوده و به همین علت قیمت آن در سطح بازار با افزایش روبه رو بوده است.
لیست کامل قیمت های انواع میوه در سطح میدان میوه و تره بار استان یزد طبق لیست زیر می باشد که به این قیمت ها حدود۳۰درصد توسط واحدهای عرضه سطح شهر افزوده می شود.
 
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1706099
ارسال نظر
نظرات