شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 21:01 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706223
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

دشمنان هیچ‌گاه موفقیت ما را نمی‌خواهند / غفلت از قدرت دفاعی و نظامی خود هدف اصلی دشمن

دشمنان هیچ‌گاه موفقیت ما را نمی‌خواهند / غفلت از قدرت دفاعی و نظامی خود هدف اصلی دشمن
عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در شورای اداری استان گفت: در عرصه دیپلماسی باید ببینیم که با چه امید و اعتمادی می‌رویم و با دشمنان حرف می‌زنیم و اکنون همه چیز واضح شده که چه اتفاقاتی افتاده است، لذا دشمنان هیچگاه موفقیت ما را دوست ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز(دوشنبه) در شورای اداری استان قزوین که با حضور وزیر دفاع در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار کرد: آخرین دیداری که من در خدمت برادر دانشمند دکتر صالحی بودم، آیه ۱۰۵ سوره مبارکه بقره را قرائت کردم که یک نکته آن این است که یک آیه در این سوره می‌گوید؛ «دشمنان شما اصلا دوست ندارند و نمی‌خواهند» و یک آیه هم در سوره نساء هم می‌گوید که «دشمنان شما به شدت دوست دارند» که باید ببینیم این موارد کدام است.

وی افزود: در آیه ۱۰۵ سوره بقره آمده است که «مَا یَوَدُّ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ وَلَا الْمُشْرِکِینَ أَنْ یُنَزَّلَ عَلَیْکُمْ مِنْ خَیْرٍ مِنْ رَبِّکُمْ» یعنی طبق بیان خداوند متعال، کافران چه آن‌ها که اهل کتاب هستند و چه آن‌ها که مشرک هستند نیز نمی‌خواهند هیچ خیری به شما برسد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: پس در عرصه دیپلماسی باید ببینیم که با چه امید و اعتمادی می‌رویم و با دشمنان حرف می‌زنیم و اکنون همه چیز واضح شده که چه اتفاقاتی افتاده است، لذا دشمنان هیچگاه موفقیت ما را دوست ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در سوره آل عمران حتی بیان شده که دشمنان از موفقیت شما عصبانی می‌شوند و کارشان به جایی می‌رسد که انگشتان دستشان را از عصبانیت گاز می‌گیرند و آنجاست که قرآن می‌فرماید؛ بگویید مرگتان باد و شهید بهشتی در رابطه با این آیه خاطره خلق کرد.

وی افزود: آنجا که قرآن می‌گوید؛ «دشمنان شما دوست دارند..» مربوط به آیه ۱۰۲ سوره نساء است که مربوط به نماز جماعت در جبهه و جنگ است که می‌فرماید: وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَةً وَاحِدَةً. یعنی دشمن خیلی دلش می‌خواهد که شما از قدرت نظامی و دفاعی خود غافل شوید.

عابدینی در پایان عنوان کرد: دشمنان یک چیزی را خیلی دلشان می‌خواهد و یک چیز را اصلا نمی‌خواهند که هر دو مخاطب اصلی در نظام جمهوری اسلامی ما هستند که امیدواریم همه از آنچه که دوستدار دشمن است فرار کنیم و در آنچه که مورد خوشایند دشمن نیست، پافشاری کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1706223
ارسال نظر
نظرات