شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:41 منتشر شده در مورخ: 1399/11/20 شناسه خبر: 1706244
با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی؛

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای در قزوین افتتاح شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای در قزوین افتتاح شد
نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در قزوین افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته‌ای عصر امروز(دوشنبه) با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور و جمعی از مسئولان استانی در سرای سعدالسلطنه قزوین برگزار شد.

هدایت‌الله جمالی‌پور در این مراسم ضمن اشاره به جایگاه شهید سلیمانی اظهار کرد: این سردار شهید در همه جا خدمتگزار صدیق کشور بود و در راه الهی تلاش کرد.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی، سازمانی علمی است که نتیجه آن می‌تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند؛ این سازمان در حوزه‌های مختلف مورد نیاز کشور بوده و در بخش‌های مختلف توسعه کشور، توانسته حمایت کند.

استاندار قزوین بیان کرد: اگر شرایط گذشته خود را با شرایط امروز مقایسه کنیم؛ می‌توانیم به خود افتخار کنیم؛ چراکه انقلاب اسلامی فرصت خودباوری و خودکفایی را ایجاد کرد و فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف به برکت این انقلاب انجام شده است.

جمالی‌پور یادآور شد: امروز جای جای کشور، دانشگاه تاسیس شده و تولید علم و فناوری صورت می‌گیرد و امروز به برکت انقلاب هزاران نفر استاد و پژوهشگر داریم که افتخارات بزرگی را می‌آفرینند.

وی عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب، توطئه‌های داخلی، جنگ و تحریم‌ها شکل گرفت و این تحریم‌ها امروز همچنان ادامه دارد؛ اما با این وجود و در سایه همبستگی، اعتقاد و باور قلبی اقدامات بزرگی رقم خورد.

ارزش و اخلاق، دوپایه ارزشمند انقلاب اسلامی
استاندار قزوین اذعان کرد: ارزش و اخلاق، دوپایه ارزشمند انقلاب اسلامی است و اگر این دو مورد آسیب ببیند در تمام حوزه‌ها با مشکل روبه‌رو خواهیم شد همچنین پایه اساسی انقلاب اسلامی، حضور مردم بوده و دشمن در تلاش برای حذف مردم در صحنه است.

وی در پایان یادآور شد: طی سال‌های آینده جهش‌های بزرگی در حوزه فناوری شکل خواهد گرفت و باید بتوانیم همبستگی را حفظ کنیم؛ زیرا امروز نیازمند همدلی برای انجام فعالیت‌هایی هستیم که در سایه تحریم‌ها دنبال می‌شود و امیدواریم بتوانیم خدمت ارزشمندتری به مردم ارائه دهیم.

حکمت‌الله داودی در این مراسم اظهار کرد: فناوری هسته‌ای که در انحصار چند کشور خاص است، دارای مزایای بسیاری است و کشورهای دارای فناوری هسته‌ای، سیاست‌های مختلفی را برای حفظ آن دنبال کرده‌اند.

وی افزود: روحیه علمی و جهادی در حوزه هسته‌ای همواره کشور را در مسیر توسعه قرار داده است و مسئله هسته‌ای مسئله آینده کشور است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پایان بیان کرد: امروز مفتخریم به نمایندگی از مردم این شهر، با راه‌اندازی چهارمین مدرسه هسته‌ای در قزوین و طرح شتابگر ملی و چشمه نور و افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های هسته‌ای در سرای سعدالسلطنه رشد و توسعه هسته‌ای را شاهد باشیم.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1706244
ارسال نظر
نظرات