شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1399/11/21 شناسه خبر: 1706411
فعال فرهنگی سیاسی جاجرم:

بسیج و سپاه در رزمایش مواسات مرهم زخم‌های مردم بودند

بسیج و سپاه در رزمایش مواسات مرهم زخم‌های مردم بودند
علیرضا مقصودی گفت: بسیج و سپاه با کمک نهاد های خیریه با برگزاری رزمایش مواسات در شرایط حساس کرونا و تاثیرات منفی آن بر معیشت مردم، مرهمی بر زخم خانواده های بی بضاعت بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مقصودی، فعال فرهنگی سیاسی جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: از بدو پیروزی انقلاب نهادهای مردمی پای کار بودند و در ۵ آذر سال ۵۸ به دستور امام (ره) بسیج مستضعفان برای ایجاد قابلیت‌های لازم در همه افراد معتقد به قانون اساسی و اهداف انقلاب اسلامی برای دفاع از کشور،  جمهوری اسلامی و کمک به مردم در مورد حوادث و رویدادهای غیرمنتظره شکل گرفت.

وی ابراز داشت: در تمامی حوادث از پیش طراحی شده توسط دشمنان داخلی و خارجی و جنگ و یا حوادث غیر مترقبه مانند سیل، زلزله،آتش سوزی جنگل ها و یا کمک های عامه المنفعه مانند کمک به محرومین یا طرح واکسیناسیون همگانی و .... این سازمان مردم نهاد بدون هیچ گونه چشم داشتی به مردم و کشور خدمت های بسیار زیادی آن داشته اند.

مقصودی به اقدامات بسیج در حوزه سازندگی و خدمت رسانی اشاره کرد و گفت:  بسبج در قالب طرح بسیج سازندگی به کمک مردم نیازمند در ساخت وساز و بازسازی  منازل، کمک به مزارع کشاورزی و دامپروری با تخصیص وامهای اشتغال زایی،آموزش قشر محروم در راستای توانمند سازی گامهای موثری برداشته است.

وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء با بهره گیری از افراد متخصص و متعهد بسیجی و سپاهی در احداث پالایشگاهها و سکوهای نفتی و احداث جاده ها و اتوبانها گام موثری در اعتلای نظام مقدس جمهوری و کمک به اقتصاد کشور برداشته است.

این فرهنگی ابراز داشت: در مراحل حساس که کشور چه در داخل وجه در مرزها دچار آشوب و ناامنی شده است باز هم حضور بسیج و سپاه با جانفشانی و حضور متعهدانه امنیت را به کشور هدیه داده  است

وی به بحث امنیت و آرامش کشور اشاره کرد و گفت: حتی زمانی که احساس می شود امنیت کشور و نظام در حضور مقتدرانه در فراسوی مرزها نیاز است باز هم حضور بسیج و سپاه را به وضوح شاهد هستیم.

مقصودی به نقش آفرینی بسیج در محرومیت زدایی و احیای قنوات اشاره کرد و افزود: حتی در احیاء قنوات و دادن امید به مردم محروم روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها حضور نهاد بسیج و سپاه امید بخش است.

وی با اشاره به تشکیل صندوق های خانگی و دادن وام های با سود کم به بسیجیان گفت: در برگزاری کلاسهای اوقات فراغت و تولید کارهای خانگی پایگاههای بسیج بسیار کارآمد بوده است.

این فعال فرهنگی گفت:در عرصه دفاع از سلامت و امنیت مردم در شرایط بسیار خطیر کرونا بازهم بسیج و سپاه با تشکیل گروه ها و دسته های مختلف در تولید و توزیع ماسک پیش قدم بودند.

وی افزود: همچنین در  شرایط حساس کرونا که بعضا ضربه سنگینی بر معیشت مردم خصوصا قشر محروم کارگرخورد بسیج و سپاه با کمک نهاد های خیریه در رزمایش مواسات مرهمی بر زخم خانواده های بی بضاعت بودند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1706411
ارسال نظر
نظرات