شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/21 شناسه خبر: 1706424
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین:

درمانگاه آبگرم در دهه فجر تجهیز می‌شود/ توزیع بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در قزوین

درمانگاه آبگرم در دهه فجر تجهیز می‌شود/ توزیع بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در قزوین
مهدی صادق پور با بیان اینکه بیش از ۸۰۰گروه جهادی سازماندهی شده است، گفت: از ابتدای آغاز طرح کمک‌های مومنانه تا کنون بیش از ۲۰۰هزار بسته معیشتی توسط سپاه استان قزوین توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  مهدی صادق پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی استان قزوین اظهار کرد: باتوجه به حضور فعال ما در شورای برنامه‌ریزی استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها؛ با حمایت استاندار و مسئولین دستگاه‌ها نیز تعداد قابل توجهی پروژه‌های عمرانی به بسیج سازندگی محول شد.

وی افزود: دستگاه‌های بهره‌بردار زمانی که می‌خواستند پروژه‌ها را به پیمانکاران واگذار کنند، وقتی قیمت و کیفیت کار بسیج سازندگی را دیدند، این پروژه‌ها را به ما واگذار کردند که اکنون مشغول کار هستیم و پروژه‌ها هم در حوزه آب، کانال کشاورزی، انتقال آب، مخزن آب شرب و پل و بیشتر امورات عام‌المنفعه است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین با اشاره به استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی، ادامه داد: با حمایت و پشتیبانی قرارگاه محرومیت‌زدایی و قرارگاه خاتم حدود ۹۰خانه‌ محرومین تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را بازسازی، ترمیم و کمک به ساخت کردیم که تحویل داده شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در ایام دهه فجر ۴۴۶پروژه عمرانی و اشتغال‌زایی را افتتاح کردیم که مرکز بهداشت تاکستان از جمله این پروژه‌ها به عنوان بزرگترین مرکز بهداشت استان به متراژ دو هزار و ۲۲۲متر است که با هزینه بالغ بر ۳ونیم میلیارد تومان این پروژه را تکمیل کردیم.

۳۵۰ صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زا در مناطق محروم تشکیل شد

صادق پور ابراز کرد: اکنون هم مشغول به ساخت مرکز دیالیز تاکستان هستیم که به مرحله ۷۰درصدی رسیده است و برآورد ما این است که در صورت تامین اعتبارات از سوی دانشگاه علوم پزشکی خردادماه این پروژه تحویل داده می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ دیگر ما بحث مخزن ۴۰۰هزار متر مکعبی روستای آقابابا است که یک کانال هفت کیلومتری ساختیم و مخزن خاکی است که اگر اعتبار چهار میلیاردی ژممبران آن از محل استانداری تامین شود برای سال آینده افتتاح می‌شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین یادآور شد: یکی از مطالبات مردم استان قزوین مربوط به درمانگاه منطقه آبگرم است که امکانات کمی دارد و ناراحتی مردم را دربر داشته است، لذا با انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم سپاه یکسری تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی برای این درمانگاه خریداری کردیم که روز۲۱بهمن اهداء می‌شود.

این مقام مسئول اذعان کرد: در بحث کارگاه‌های محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی طی ارتباطی که با کمیته امداد داشتیم، وام‌های خوبی از محل جذب نشده کمیته امداد را جذب و حتی به مددجویان کمیته امداد هم اهداء کردیم.

صادق پور عنوان کرد: در بحث مشاغل خانگی افراد توانمند را شناسایی کردیم که حدود ۲۰میلیارد تومان از اعتبارات دستگاه‌ها و کارآفرینی امید استفاده کردیم و وام اهداء کردیم و نقش تسهیل‌گر را داشتیم و بیش از ۳۵۰صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زا که پایه‌ای برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و کم‌برخوردار هستند، تشکیل شد.

وی افزود: این ۳۵۰صندوق قرض‌الحسنه بیش از ۲۰میلیارد تومان وام دادند یعنی خود افراد وام اهداء کردند بدون اینکه هیچ دستگاه دولتی در این کار دخالت داشته باشند و گردش مالی اتفاق افتاده است.

اهدای بیش از ۵۰۰ سری جهیزیه در دهه فجر

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: بحث خانه محرومین و اهدای جهیزیه را جزو اولویت‌های خود گذاشتیم به طوری که بیش از ۵۰۰سری جهیزیه کامل را در دهه فجر اهداء خواهیم کرد و به طور کلی در سال جاری هزار و ۱۰۰جهیزیه را در سطح استان اهداء کردیم که هر جهیزیه ۱۵میلیون تومان ارزش دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: پایگاه‌های مقاومت بسیج از ابتدای کرونا پای کار بودند و همچنان این فعالیت‌ها ادامه دارد و توزیع بسته‌های معیشتی یکی از محوری‌ترین کارهای ما است که در طرح شهید سلیمانی در قالب تیم‌های حمایتی فعالیت می‌کنیم و ۵۵۰ تیم حمایتی بسیجی اکنون پای کار هستند که به مردم کمک می‌کنند.

صادق پور با بیان اینکه بیش از ۸۰۰گروه جهادی سازماندهی شده است، تصریح کرد: از ابتدای آغاز طرح کمک‌های مومنانه تا کنون بیش از ۲۰۰هزار بسته معیشتی توسط سپاه استان قزوین توزیع شده است؛ در همه پایگاه‌های مقاومت بسیج یک گروه جهادی سازماندهی شده و بعضی از پایگاه‌ها هم گروه جهادی جغرافیا محور دارند که یک منطقه هدف را برای محرومیت‌زدایی انتخاب می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: باتوجه به اینکه پایه و اساس انقلاب اسلامی بر محور مردم است لذا از ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی هم بحث جهاد سازندگی اقدامات خوبی داشت به طوری که در همه مناطق محروم و روستاها حضور داشت و اکنون هم بسیج سازندگی این مسیر را طبق فرمان مقام معظم رهبری و بر اساس قانون ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1706424
ارسال نظر
نظرات