شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/11/21 شناسه خبر: 1706561
در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان خوزستان تاکید شد؛

مدیران استان خوزستان زیر ذره‌بین سازمان بازرسی کل کشور/ ترک فعل‌ها در حال پیگیری جدی است

مدیران استان خوزستان زیر ذره‌بین سازمان بازرسی کل کشور/ ترک فعل‌ها در حال پیگیری جدی است
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: علی‌رغم ظرفیت‌های منحصر به فرد استان خوزستان، اما مردم آن با مشکلات مختلفی روبرو هستند و تاکنون نیز از ۲۷نفر اخذ توضیح کرده‌ایم و برای ۱۴نفر مرحله اخذ دفاع در جریان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور ماموریت ویژه به بازرسی حوزه‌های «نیرو و ارتباطات» و «وزارت کشور و شهرداری‌ها» در خصوص مشکلات استان اظهارداشت: ظرف چند روز آینده به وزارت کشور در خصوص سوءمدیریت‌ها و صلاحیت مدیران استانی اظهار نظر و پیشنهاد لازم ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در خصوص ارتباط سازمان متبوع خود با مجلس شورای اسلامی افزود: ما به طور منظم با نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی در ارتباط هستیم.

وی با اشاره به فواید ارتباط این سازمان با مجلس گفت: همکاران ما اشراف و اطلاعات خوبی در حوزه اجرا دارند و به همین علت هم در حوزه تقنین و هم در حوزه نظارت می‌توانند کمک حال نمایندگان باشند و قوه مقننه از ظرفیت کارشناسی سازمان استفاده کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه معتقدیم فرصت خوبی برای اصلاح برخی قوانین فراهم است تصریح کرد: اگر قوانینی وضع شوند که قابلیت اجرا نداشته باشند، هم مجریان قانون و هم ناظران دچار مشکل می‌شوند و در حال حاضر در نظارت بر برخی قوانین با مشکل مواجه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان با اشاره به سفر خود به استان خوزستان به منظور بررسی مشکلات مردم این استان، اظهار داشت: علی رغم ظرفیت‌های منحصر به فرد استان خوزستان، اما مردم آن با مشکلات مختلفی روبرو هستند و تاکنون نیز از ۲۷نفر اخذ توضیح کرده‌ایم و برای ۱۴نفر مرحله اخذ دفاع در جریان است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از معاونین سازمان مامور رسیدگی به موضوع و تهیه گزارش شده و در این زمینه از دستگاه‌های ملی همچون وزارت نفت، نیرو، کشور و سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری و جمع‌بندی گزارش هستیم و از دستگاه‌ها توضیح خواسته‌ایم چرا مطالبات استان از محل آلایندگی شرکت‌های نفتی پرداخت نشده که هنوز پاسخی نداده‌اند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه طرح فاضلاب بیشتر شهرستان‌های استان یا ناقص است و یا اصلا اجرا نشده گفت: تا کنون اقدام جدی برای جمع‌آوری آب‌های سطحی انجام نشده و در حال حاضر با افزایش هزینه‌ها، هر کدام از پروژه‌های مهار آب‌های سطحی و تکمیل شبکه فاضلاب جداگانه به چند هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان با بیان اینکه این سامانه درآمد‌های اختصاص یافته به استان را پیگیری می‌کند، افزود: از نمایندگان استان نیز می‌خواهیم در مجلس، ابهامات موارد آلایندگی و ارزش افزوده را برطرف کنند تا همه اعتبارات قانونی به استان تخصیص یابد.

وی با اشاره به مصادیق ترک فعل‌ها در استان خوزستان گفت: موارد متعددی از جمله موضوع شهرداری‌ها و آب و فاضلاب استان را به طور جد در حال پیگیری هستیم. همچنین نحوه هزینه کرد کمک‌هایی که شرکت‌های پتروشیمی و منطقه ویژه به بندر ماهشهر و بندر امام‌خمینی اختصاص دادند به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1706561
ارسال نظر
نظرات