شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/23 شناسه خبر: 1707198
در افتتاحیه بیمارستان 110 تختی هسته‌ای بوشهر؛

فاز اول واکس کرونا بیش از یک‌میلیون نفر را پوشش می‌دهد/ تکمیل بیمارستان ۲۰ تختی در عالیشهر

فاز اول واکس کرونا بیش از یک‌میلیون نفر را پوشش می‌دهد/ تکمیل بیمارستان ۲۰ تختی در عالیشهر
معاون وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونا چهار فاز دارد که در فاز اول بیش از یک‌میلیون 400 نفر شامل کادر درمانی و بیماران صعب‌العلاج را پوشش خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ ظهر امروز بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر با حضور معاون وزیر بهداشت، استاندار بوشهر، معاون عمرانی استاندار، نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد.

حریرچی معاون وزیر بهداشت در حاشیه افتتاحیه بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر اظهار کرد: به لحاظ کشوری در موارد بستری و فوتی با همکاری مردم، اجرای طرح شهید سلیمانی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی ۸۵ درصد در حوزه کرونا کاهش یافت.

معاون وزیر بهداشت در بوشهر گفت: امروز زنگ خطر جدیدی آغازشده است. در اکثر استان‌ها روند سعودی فوتی و بستری در حوزه کرونا، یا متوسط و یا در حال افزایش است اما برای اوج فاصله زیادی داریم.

وی افزود: استان بوشهر نسبت به سایر استان‌های با شرایط آب و هوایی گرم فقط در فصل تابستان به اوج بیماری کرونا رسید که این دستاورد با همکاری و همراهی مردم بوده است. با تلاش کنیم تا زمان رسیدن واکسن کرونا به همه مردم با رعایت پروتکل‌ها تأخیر در ابتلا ایجاد شود.

حریرچی عنوان کرد: مهم‌ترین چالشی که امروز با آن مواجهه هستیم ویروس کرونا است. رعایت شیوه‌نامه بهداشتی توسط دو گروه مردم و دستگاه‌های اجرایی ضروری است. در حال حاضر رعایت شیوه‌نامه بهداشتی از ۸۵ درصد رعایت به ۷۵ درصد کاهش داشته است که امکان ایجاد موج خطرناک خواهد شد.

وی بابیان اینکه درهمی‌ها باعث افزایش کرونا می‌شود، تصریح کرد: راه اصلی انتقال بیماری کرونا صورت به‌صورت در فضای سربسته بدون تهویه مناسب است. اکثر سازمان‌ها هماهنگ با وزارت بهداشت هستند.

معاون وزیر بهداشت اذعان کرد: واکسن کرونا چهار فاز دارد که در فاز اول بیش از یک‌میلیون ۴۰۰ نفر شامل کادر درمانی و بیماران صعب‌العلاج را پوشش خواهد داد.

 

افتتاح بیمارستان ۲۰ تختی در عالیشهر

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر گفت: در راستای توجه به‌سلامت مردم همه مراسمات مذهبی بخصوص مراسم دهه فجر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزارشده است.

استاندار بوشهر افزود: بیمارستان هسته‌ای بوشهر از مصوبات استانی است. برای احداث بیمارستان در سراسر کشور بالغ‌بر ۱۰ سال زمان نیاز است که با همکاری مجموعه استان و تعامل با مرکز طی ۴ سال افتتاح شد.

وی بیان کرد: بیمارستان ۲۰ تختی در عالیشهر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، این بیمارستان به‌عنوان کمک بیمارستان در مرکز استان است.

گراوند عنوان کرد: بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان در نیمه اول سال ۱۴۰۰ فاز نخست آن به بهره‌برداری می‌رسد و فاز دوم آن در نیمه بعدی سال افتتاح خواهد شد.

 

انتهای پیام//

https://www.dana.ir/1707198
ارسال نظر
نظرات