شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:20 منتشر شده در مورخ: 1399/11/24 شناسه خبر: 1707285
واکنش عضو خبرگان رهبری به اظهارات آذری جهرمی؛

آیت‌الله دولابی: وزارت ارتباطات دوره آذری جهرمی بزرگترین ضربه را به استقلال فرهنگی کشور زده است

آیت‌الله دولابی: وزارت ارتباطات دوره آذری جهرمی بزرگترین ضربه را به استقلال فرهنگی کشور زده است
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری استان زنجان گفت: وزارت ارتباطات دوره آذری جهرمی بزرگترین ضربه را به استقلال فرهنگی کشور زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی در گفت وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه موضوع استقلال از آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی ایران بوده و هست، اظهار کرد: در خصوص استقلال، وظایف متعددی به دوش بخش های مختلف کشور نهاده شده است که هر یک مسئول انجام مولفه های استقلال در حوزه کاری خود هستند.

وی افزود: در خصوص وزارت ارتباطات وظیفه ایکه توسط نظام به دوش این وزارت گذاشته شده، موضوع شبکه ملی اطلاعات است که اصلی ترین عامل برای استقلال فرهنگی کشور به شمار می رود اما متاسفانه وزارت ارتباطات در طول سالیان گذشته به جای حرکت در جهت استحکام پایه های شبکه ملی اطلاعات، بستر را برای شبکه های مجازی غربی و شرقی آماده کرد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در تشریح کم کاری های وزارت ارتباطات به موضوع شبکه های اجتماعی خارجی اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته، تلگرام که یک پیام رسان روسی است توسط وزارت ارتباطات حمایت جدی شد و در سالهای اخیر هم اینستاگرام و برخی شبکه های دیگر توسط وزارت ارتباطات حمایت می شود، بنابراین ما معتقدیم بزرگترین ضربه را به استقلال فرهنگی کشور وزارت ارتباطات در دوره اخیر یعنی این دولت و وزارت شخص آذری جهرمی زده است. او و همفکرانش در دولت، با بی تدبیری زمینه نفوذ فرهنگی دشمن را در کشور فراهم کرده اند.

وی بیان کرد: در چنین شرایطی شخصی که مسئول این فجایع فرهنگی در کشور است سخن از عدم اعتماد به کاخ کرملین و کاخ سفید مطرح می کند، در حالیکه این شخص باید پاسخگوی اقدامات خود در زمینه سازی برای نفوذ فرهنگی دشمن باشد.

این مسئول با اشاره به سکوت مسئولان استانی بعد از سخنان آذری جهرمی در جلسه شورای اداری استان ابراز کرد: سوال این است که چرا مسئولینی که در آن جلسه حضور داشتند و مطالب ایشان را شنیدند اعتراض نکردند و در برابر این رفتار دوگانه موضع گیری قابل توجهی نداشتند، البته ذکر این نکته هم لازم است که شعار نه شرقی نه غربی که شعار درست و دقیقی است، مربوط به غرب ایدئولوژیکی و شرق ایدئولوژیکی است و ما نه‌ با شرق و نه با غرب وابستگی ایدئولوژیکی نداریم و نخواهیم داشت.

 آیت الله دولابی بیان کرد: ارسال پیام توسط رهبر معظم انقلاب به برخی از کشورها که می‌توانند در کنار ایران قرار بگیرند و در مواجهه با استکبار جهانی از ظرفیت آنها استفاده شود به معنای وابستگی به کاخ کرملین نیست و این نکته ای است که باز از دید ایشان پنهان مانده است.

وی در پایان با اشاره به سابقه تحریفات مسئولین دولتی نسبت به مسائل مختلف تصریح کرد: اگر آن زمانی که در زنجان گفته شد درس عاشورا درس مذاکره است موضع علنی و رسمی توسط مسئولین استان گرفته می شد امروز شاهد چنین موضع‌گیری‌های بی اساسی در استان زنجان نبودیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: این اتفاقات نشان می دهد که نیروهای انقلاب و جوانان دغدغه مند مومن در این زمینه باید فعالانه تر عمل کنند و با موضع گیری های شفاف و روشن در فضای رسانه ای در برابر این اقدامات عکس العمل شایسته‌ای نشان دهند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707285
ارسال نظر
نظرات