شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/24 شناسه خبر: 1707322
ائمه جمعه شهرهای مختلف استان همدان:

دل‌خوشی به آمریکای در حال افول به دور از عقل و تدبیر است/ سفر روسای مجلس و قوه قضاییه در منطقه، نقطه عطف تاریخی

دل‌خوشی به آمریکای در حال افول به دور از عقل و تدبیر است/ سفر روسای مجلس و قوه قضاییه در منطقه، نقطه عطف تاریخی
ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف استان همدان، ضمن تبریک دهه مبارک فجر، با بیان اینکه انگیزه آمریکا در مذاکرات توقف جمهوری اسلامی و حتی براندازی آن است بر تعامل جمهوری اسلامی با کشوری که حق او  را رعایت کند، تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، نماز جمعه‌این هفته در شهرستان های استان همدان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

همدان

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه همدان اظهار کرد: یکی از مظاهر تقوای سیاسی قضاوت های صحیح در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی است به طوری که هم نقاط قوت را ببینیم و هم با اشاره به نقاط ضعف راهکار ارائه دهیم.

وی افزود‌: باید عملکرد خود طی ۴۲ سال گذشته را بررسی کنیم و ببینیم در عرصه‌هایی مانند پزشکی، فناوری، سلول‌های بنیادین و بعد نظامی و... که رشد کردیم چه اقداماتی انجام شده که موفق بودیم و چرا در اقتصاد به آنچه انتظار داشتیم دست نیافته‌ایم؟

امام جمعه همدان با اشاره به رشد و پیشرفت علمی کشور گفت: در سال ۵۷ تعداد دانشجویان ایران ۱۵۷ هزار نفر بود و امروز به 3.5 میلیون نفر رسیده است، امروز به برکت جوانان کارآمد مومن انقلابی ۲۰۰ مرکز رشد در دانشگاه‌ها و ۴ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان که در خنثی سازی تحریم ها بسیار موثرند تشکیل شده و مقام معظم رهبری هم بر اهمیت وجود آنها تاکید دارند.

وی با بیان اینکه ایران به یک قدرت نوظهور در عرصه فناوری تبدیل شده است ادامه داد: جزء ۱۱ کشوری هستیم که به فناوری فضایی دست پیدا کرده‌ایم هرچند ممکن است در این سال‌ها از سوی برخی صحبت‌های بدبینانه‌ای صورت گرفته باشد اما ما ارسال ماهواره ای سینا را در حوزه فناوری فضایی تجربه کردیم و در حوزه زیست فناوری رتبه سیزدهم جهان را داریم.

شعبانی با اشاره به اینکه در حوزه نانو فناوری رتبه اول منطقه را داریم گفت: در حوزه سلول‌های بنیادی که در پیوند مغز و استخوان و در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده مغز و نخاع تاثیر دارند جزو ۱۰ کشور برتر دنیا قرار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در عرصه موشکی توانستیم امنیت کشور را تضمین کنیم گفت: زمانی که هواپیمای مسافربری ما توسط آمریکا زمین‌گیر شد ما فقط توانسته‌ایم این اقدام غیرانسانی و تروریستی را محکوم کنیم اما وقتی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را شهید کردند در پاسخ به این اقدام تروریستی پایگاه عین‌الاسد آمریکا را منهدم کردیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امروز تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه تحت نظارت موشک‌های جمهوری اسلامی قرار دارند اظهار کرد: ما در عرصه نظامی جزو قدرت‌های برتر منطقه و جهان هستیم این در حالی است که برخی کشورهای منطقه مانند عربستان ۷ برابر ما بودجه نظامی دارد.

وی با بیان اینکه این دستاوردها به برکت نیروی انسانی کارآمد است افزود: اگر در اقتصاد ضعیف هستیم به این دلیل است که به جوانان اعتماد نکردیم، یکی دیگر از دلایل این اتفاق وجود قوانین دست و پاگیر است که سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد و باید این قوانین اصلاح شوند.

شعبانی در ادامه به سفر رئیس مجلس به مسکو اشاره کرد و گفت: برخی سوال دارند که مگر شعار جمهوری اسلامی «نه شرقی، نه غربی» نیست پس چرا با روسیه صحبت می‌کنیم و به آمریکا که می‌رسد این شعار را سر می‌دهیم در پاسخ به اینها باید اعلام کرد که شعار ما نه شرق طغیانگر و نه غرب مستکبر است اگر چین و روسیه هم طغیان کنند مقابل آنها خواهیم ایستاد.

وی ادامه داد: به خاطر حفظ مناسبات راهبردی در منطقه به تعامل با کشورها می‌پردازیم و اگر آنها هم به دنبال محدود کردن ما باشند در مقابلشان کوتاه نخواهیم آمد امروز چین و روسیه استقلال ما را به رسمیت می‌شناسند و دشمنان ما را تقویت نمی‌کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه انگیزه آمریکا در مذاکرات توقف جمهوری اسلامی و حتی براندازی آن است گفت: ما تنها با کشوری که حق جمهوری اسلامی را رعایت کند تعامل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امروز چین بیشترین میزان خرید نفت از ایران را انجام می‌دهد ادامه داد: چین هم به دنبال منافع خودش است اما منافع و استقلال ما را به خطر نمی‌اندازد، همه باید بدانند امروز دنیا تنها آمریکا نبوده و نیست و موجودی به نام کدخدا هم مطرح نیست؛ ضمن اینکه قدرت آمریکا رو به افول است.

شعبانی در پایان به حضور پرشکوه مردم در ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: مردم ما در شرایط سخت کرونایی هم میدان دفاع از نظام را خالی نکردند و جا دارد از همه آنها تقدیر و تشکر کنیم مسئولان باید این صحنه‌ها را ببینند و بدانند که چقدر باید به این مردم خدمت کنند چرا که این مردم شایسته خدمت هستند.

ملایر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری امام جمعه ملایر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با تجلیل از حضور پرشور مردم در راهپیمایی متفاوت ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: بار دیگر مردم ایران آن هم در شرایط کرونایی حماسه آفرینی کردند و نقشه های دشمنان یک بار دیگر نقش بر آب شد.

وی ایرانیان را زمینه سازان ظهور دانست و گفت: عظمت حضور مردم ایران در راهپیمایی خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن نشانه پایبندی و وفاداری همگانی به انقلاب اسلامی دارد.

حجت‌الاسلام برقراری با بیان اینکه مردم خود را وامدار انقلاب اسلامی ایران می دانند، تصریح کرد: در طول ۴۰ سال گذشته انقلاب ریزش هوایی داشته است اما رویش هایی بی نظیر داشته است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رجب تصریح کرد: عظمت این ماه به بعثت پیامبر اکرم(ص) است و در رجب درهای آسمان و زمین به صورت ویژه به روی مومنین باز است.

امام جمعه ملایر به سفر رییس قوه قضاییه به عراق اشاره و تصریح کرد: آیت الله رئیسی با دعوت رسمی همتای عراقی خود به این کشور سفر کرد که مردم استقبال گسترده ای از وی کردند.

وی با بیان اینکه حضور آیت الله رییسی در عراق یک سفر تاریخی است، گفت: استقبال مردم نشان از پیوند ناگسستنی بین دو کشور ایران و عراق دارد که هیچ ابرقدرتی توام از بین بردن آن را ندارد.

حجت‌الاسلام برقراری با اشاره به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به روسیه نیز اشاره و تصریح کرد: آقای قالیباف حامل پیام ویژه رهبری را برای روسیه بود و انتخاب شخص رییس مجلس جای تامل دارد.

وی افزود: در براندازی داعش رهبری حاج قاسم را برای پیام رساندن انتخاب کرد و امروز همسنگر حاج قاسم حامل پیام ویژه رهبری بود.

امام جمعه ملایر با اشاره به برخی اظهار نظرها درباره سفر رییس مجلس به روسیه تصریح کرد: برخی موضع گیری ها توسط دولتی ها درباره سفر آقای قالیباف جای سوال دارد.

وی به سخنان رهبری درباره برجام اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها باید همه تحریم ها را لغو کنند تا ایران راستی آزمایی کند سپس می توان باز سخن از برجام به میان آورد.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: رهبری در دیدار با مداحان به نهادینه کردن اخلاق تاکید داشتند و شایسته نیست که در کشور و در یک راهپیمایی بر ضد سران مملکت شعار گفت.

وی افزود: این اقدام قطعا کار نفوذی ها است و کار نیروهای حزب الله و انقلابی نیست.

نهاوند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی امام‌جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر گفت: بزرگ‌ترین مبارزه با آمریکا کار، تولید و خدمت به مردم است و هر دولتی که این سه مطلب را در دستور کار قرار دهد از مشکلات عبور می‌کند.

وی اظهار داشت: خطای محاسباتی آمریکایی‌ها دلیل شکست آن‌ها در طول این سال‌ها بوده است و در طول این 42 سال همه توطئه‌ای انجام دادند ولی موفق نشدند و خطاهای محاسباتی داشتند و دارند و همه‌جا هم شکست خوردند.

حجت‌الاسلام مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند در رابطه با برجام سیاست قطعی ایران است که آمریکا باید تحریم‌ها را در عمل بردارد نه در حرف و بعد ما راستی آزمایی کنیم و اگر درست بود بعد ما به برجام برمی‌گردیم.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به برجام عمل نکردند و فقط شعار دادند و فقط ایران اسلامی به برجام عمل کرد ولی از این به بعد نباید فریب این شعارها را بخوریم.
امام‌جمعه نهاوند افزود: در برجام، اروپایی‌ها هم نشان دادند اراده‌ای از خودشان ندارد و دنباله‌رو امریکا هستند و در عمل برای رفع تحریم‌ها کاری نکردند و فقط شعار و وعده دادند.

امام‌جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: سفر رئیس قوه قضاییه به عراق و رئیس مجلس به روسیه بسیار مهم بود و برای تحکیم روابط انجام شد و ایران اسلامی امروز به قدرتی مهم در منطقه تبدیل‌شده است که در معادلات منطقه تصمیم گیر و اثرگذار است.

حجت‌الاسلام مغیثی در بخش پایانی خطبه‌ها با اشاره به شاخص‌های دولت جوان انقلابی گفت: انتخاب رئیس‌جمهوری خدمت گذار و انقلابی و مؤمن مطالبه رهبر انقلاب از همه مردم است.

وی افزود: دولت جوان انقلابی راه‌حل مشکلات کشور است دولتی که ساده‌زیست، ولایتمدار و مردم‌دار باشد مانند دولت شهید رجایی که مشکلات را حل کند و خدمت گذار مردم باشد و کار زیاد کند و تحریم‌ها را خنثی کند.

تویسرکان

خطیب نماز جمعه تویسرکان با بیان اینکه تدابیر نامناسب غربگریان داخلی زمینه ساز افزایش جمعیت زیر خط فقر شده؛ گفت: دل خوشی به امریکای در حال افول به دور از عقل و تدبیر است
حجت الاسلام مرتضی موحدی در خطبه های نماز جمعه 24 بهمن ماه در مصلی امام تویسرکان، ارتقاء بارونکردنی بینش سیاسی مردم را از برکات انقلاب دانست و گفت: در دوران رژیم ستم شاهی خفقان بر جامعه حکم فرما بود، اما با پیروزی انقلاب و این فضا به گونه ای دیگر شد، چرا که بر آگاه شدن مردم درباره مسائل مختلف کشور و جهان از تأکیدات اسلام است، هر چند که تا آن ایده آل فاصله داریم اما روزگار کنونی پیشرفت در عرصه عدالت بسیار پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به مستنداتی از آمار های بانک جهانی، اظهار کرد: در حالی که در سال 55 حدود۴۶ درصد جمعیت کشورمان زیر خط فقر بودند اما این آمار در سال ۹۱ این عدد به هشت درصد رسید، گرچه متأسفانه با تدابیر نامناسب تعدادی غربزده داخلی در سال های اخیر به بیش از ۱۱ درصد رسیده است.

خطیب نماز جمعه تویسرکان همچنین به سفر قالیباف رئیس مجلس به روسیه پرداخت و افزود: غربگریان داخلی با هیاهو و تبلیغات از آنجا که دل در گرو دنیای پوشالی غرب دارند هر روز بهانه ای می آورند و چنین تعاملاتی تاز جمله تعامل با کشورهای عراق، چین و ونزوئلا را به سخره می گیرند!

حجت الاسلام موحدی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره خطای محاسباتی امریکایی ها در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب، گفت: ایران اسلامی در مسیر پیشرفت قرار دارد و دل خوش کردن به امریکای در حال افول به دور از عقل و تدبیر است.

وی همچنین از تلاش های متولیان امر درخصوص تکمیل و بهره برداری از بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تویسرکان تقدیر کرد و گفت: این بیمارستان یکی از بیمارستان های مدرنترین و پیشرفته ترین بیمارستان های کشور است که برای آن بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده.

رزن

امام جمعه رزن گفت :مردم با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن حمایت خود از نظام اسلامی را به رخ دشمنان کشیدند.

حجت الاسلام علی اکبر منصوری در خطبه های نماز جمعه شهر رزن اظهار کرد :وظیفه ما مسئولین با این حضور برای خدمت به مردم سنگینتر شده است.

وی با بیان اینکه طرح های خوبی در شهرستان افتتاح شده است که از همه عزیزان تقدیر می کنیم،افزود:طرح های نیمه تمام که چند سال است مانده است امیدواریم با همت مسئولین افتتاح شود و این خواست جدی و عمومی است.

منصوری با اشاره به کلنگ زنی پروژه های جدید ،ادامه داد:مسئولین پیش از کلنگ زنی طرح های جدید به فکر تکمیل طرح های قدیمی باشند.

امام جمعه رزن با اشاره به بدعهدی های کشورهای اروپایی ،ادامه داد:کشورهای اروپایی همه تعهدات برجامی را زیر پا گذاشته آند ابتدا باید به تعهدات خود عمل کنند.

منصوری اجرای تعهدات برجامی پیش از لغو‌کامل تحریم‌ها را اشتباه دانست و گفت :همانطور که رهبری فرمودند ما باید به دنبال اجرای تعهدات اروپا باشیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707322
ارسال نظر
نظرات